[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]پیشنهاد ویژه برای آنهایی که می‌خواهند در پیک نیک کباب بزنند.[/box] مجله آشپزی مثبت – مریم درودیان: مواد لازم برای ۲ نفر ۴۰۰ گرم فیله مرغ یا سینه مرغ بدون استخوان ۱ عددپیازخرد شده ۱ ق س زعفران دم کرده ۲ق س رب انار ملس ۳ ق س آب‌لیمو تازه ۲ق س […]


[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]پیشنهاد ویژه برای آنهایی که می‌خواهند در پیک نیک کباب بزنند.[/box]
مجله آشپزی مثبت – مریم درودیان:

مواد لازم برای ۲ نفر

۴۰۰ گرم فیله مرغ یا سینه مرغ بدون استخوان
۱ عددپیازخرد شده
۱ ق س زعفران دم کرده
۲ق س رب انار ملس
۳ ق س آب‌لیمو تازه
۲ق س ماست
۵۰ گرم کره
۴ عددسیخ چوبی
به میزان لازم نمک و فلفل
گردو به میزان لازم

طرز تهیه:

۱- ابتدا مرغ را به‌صورت تکه‌های ۴-۳ سانتی خرد کنید و آن را داخل یک کاسه مناسب بریزید. پیاز خرد شده، آب‌لیمو و کمی‌نمک و فلفل هم داخل کاسه بریزید و تکه‌های مرغ را آغشته به مواد کنید. ظرف را به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید.

۲- در یک کاسه ماست و زعفران را باهم مخلوط کنید. بعدازآنکه تکه‌های مرغ خوب مزه دار شدند، مخلوط ماست و زعفران را داخل ظرف بریزید و خوب هم بزنید تا مواد به خورد تکه‌های مرغ برود.

۳- حالا تکه‌های مرغ را به سیخ بکشید. در یک تابه مناسب مقداری کره بریزید و آن را روی حرارتکم قرار دهید. حالا سیخ‌ها را داخل تابه بچینید تا مرغ‌ها پخته و طلایی شوند. در تابه را بگذارید و صبر کنید تا تکه‌های مرغ خوب مغز پخت شوند.

۴- رب انار و گردو را باهم مخلوط کنید، سپس آن را داخل تابه روی مرغ‌هابریزید و ۵ دقیقه صبر کنید تا مواد به خورد مرغ برود، سپس تابه را از روی حرارت بردارید و کباب‌ها را سرو کنید.

فوت و فن

اگر می‌خواهید کباب شما ترش تر شود می‌ توانید از رب انار ترش استفاده کنید.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

منبع: برترین ها