چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که ۱۳ فروردین به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! اگر در روز تولدتان فرصتی برای فرار از شهر و پناه بردن به دل طبیعت داشتید حتما این کار را بکنید و ماجراجویی و تفریح را در برنامه روزانه تان جای دهید. شاید حتی بتوانید در […]


چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است

دوست عزیزی که ۱۳ فروردین به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! اگر در روز تولدتان فرصتی برای فرار از شهر و پناه بردن به دل طبیعت داشتید حتما این کار را بکنید و ماجراجویی و تفریح را در برنامه روزانه تان جای دهید. شاید حتی بتوانید در فضای باز یک جشن تولد به یاد ماندنی برای خودتان به راه بیندازید. امروز همچنین می‌تواند برای شما نوید بخش پیدا کردن عشقی تازه باشد که شاید مدت‌ها در انتظار آن بوده اید. تا می‌توانید با هم حرف بزنید و همدیگر را بشناسید، به احتمال زیاد خیلی زود این رابطه عمیق تر و جدی تر از آنچه که انتظارش را دارید خواهد شد. دانه هایی که در تمام سال گذشته مشغول کاشتن آنها بوده اید امسال کم کم به بار خواهند نشست و پیش از پایان تابستان تغییرات قابل ملاحظه ای را در زندگی شخصی و حرفه ایتان مشاهده خواهید کرد. در برنامه امسالتان حتما جایی را برای حمایت از افرادی که امکانات و فرصت‌‌‌های شما را ندارند در نظر بگیرید و هر کمکی که از دستتان برمی‌آید به آنها بکنید.

فروردین

هجوم اطلاعات جدید از جهت‌‌‌های مختلف امروز باعث می‌شود که نتوانید تصمیم گیری کنید و هر لحظه ممکن است تصمیمتان عوض شود. درس‌‌‌های بسیار مهمی‌که اکنون و با قرار گرفتن در این وضعیت فراخواهید گرفت چیزی نیستند که به سادگی به دست بیایند و باید این مرحله را پشت سر بگذارید تا به آنها برسید. شاید فکر کنید آنچه در اطرافتان می‌گذرد فرصت‌‌‌های خوبی را برایتان فراهم خواهد کرد، ولی در واقع همه چیز به خودتان و آن چه در درونتان می‌گذرد بستگی دارد. پس به درونتان رجوع کنید، زیرا دانه‌‌‌های لازم برای رشد شما در آنجا کاشته شده اند. امروز حتما برای تفریح همراه با دوستان و عزیزانتان وقت بگذارید و بیش از اندازه به ذهن خودتان فشار نیاورید.

اردیبهشت

تصوراتی که قبلا داشته اید امروز با آنچه از یکی از دوستانتان می‌شنوید کاملا از هم پاشیده خواهند شد و ذهنتان برای پذیرفتن نگرشی تازه آماده خواهد شد. شما معمولا نسبت به پذیرفتن این تغییرات ناگهانی مقاومت نشان می‌دهید، ولی در حال حاضر ذهنتان با سرعت و اشتیاق بسیاری پیش می‌رود و این ایده‌‌‌های جالب را می‌پذیرد. تا وقت هست و این شور و هیجان درونتان از بین نرفته است، بیشترین استفاده ممکن را از آزادی ذهنی تازه ای که به دست آورده اید ببرید. رها کردن گذشته به شما کمک خواهد کرد که راه را برای آینده باز کنید؛ پس اگر ذهنتان درگیر پرونده‌‌‌های نا تمام گذشته است خودتان را یک بار برای همیشه از همه آنها نجات دهید.

خرداد

تغییراتی پیش بینی نشده در زمینه حرفه ایتان در انتظار شما هستند که تغییرات بسیار شدیدی در وضعیت اقتصادیتان ایجاد خواهند کرد و خرج هایی پیش بینی نشده در برنامه تان به وجود خواهند آورد. این تغییرات می‌توانند در آینده اثراتی مثبت روی زندگیتان داشته باشند، ولی شاید اکنون از لحاظ مالی به شما فشار وارد کنند. قبل از این که برای خرید چیزهای گران قیمت برنامه ریزی کنید و فکر نکنید که برنامه‌ها و فکرهایتان بی نقص هستند. اگر چیزی را واقعا نیاز ندارید آن را نخرید و منابع مالیتان را با احتیاط مدیریت کنید تا در نهایت به نتایجی برسید که ارزش سختی هایی که دارید بر خودتان هموار می‌کنید را داشته باشند.

تیر

امروز به نظر می‌رسد اطرافیانتان در تلاش برای وادار کردن شما به انجام کارها به روشی هستند که خودشان می‌خواهند، ولی شما که ایده هایی کاملا متفاوت با آنها دارید و می‌خواهید کارها را به روش خودتان انجام دهید خیلی سریع گارد دفاعی به خودتان می‌گیرید. با این حال بیان آنچه در ذهنتان می‌گذرد و قانع کردن آنها به این که آنچه خودتان در سر دارید بهتر و صحیح تر است امروز برایتان چندان ساده نیست و خیلی در انجام این کار موفق نخواهید بود. شاید حتی آنها فکر کنند که دارید چیزی را از آنها مخفی می‌کنید و نمی‌خواهید دلیل مخالفتتان با آنچه که می‌گویند را به زبان بیاورید. با این همه نباید تسلیم شوید و باید تحت هر شرایطی پای حرفتان بایستید.

مرداد

امروز افکار غیر معمول و عجیب و غریبی در سرتان می‌چرخند و ذهن شما را به جاهایی می‌کشانند که چندان برایتان آشنا نیست. شما باید این افکار را به تنهایی پشت سر بگذرانید و در خلوت خودتان به آنچه ذهنتان را درگیر کرده است بپردازید. شاید پیدا کردن راه حل برای یکی از مشکلاتتان دغدغه اصلیتان باشد، ولی ناگهان فکری فوق العاده به ذهنتان می‌رسد که می‌تواند همه چیز را تغییر دهد. فعلا این افکار را با هیچ کسی در میان نگذارید و بدون دخالت دیگران روی برنامه‌ها و اهدافتان متمرکز شوید و تصمیم هایتان را بگیرید. بعد از آن که همه برنامه هایتان را چیده و نقشه تان را مشخص کردید خواهید توانست آن را به دیگران هم نشان دهید.

شهریور

محدود کردن مکالماتتان به اتفاقات روزمره و چیزهای پیش پا افتاده به شما کمک نخواهد کرد که جلوی پیش رفتن مکالمه تان به سوی محدوده هایی که از آنها فراری هستید را بگیرید، پس اگر طرف مقابلتان صد در صد مورد اطمینان است با خیال راحت در مورد افکار رو رویاهایتان با آنها صحبت کنید. داشتن انعطاف پذیری در نگرش خود را تقویت کنید؛ اشتیاق و آمادگی برای پذیرش تغییرات به شما این فرصت را خواهد داد که در مورد خودتان و جهان اطرافتان چیزهای بسیاری را فرا بگیرید. ذهن شما مثل یک چتر نجات است، باید باز شود تا کار کند! هم دلتان می‌خواهد بیرون بروید و بازی و تفریح کنید، هم دوست دارید در خانه بمانید و استراحت کنید. از خانه بزنید بیرون، تمام شب را برای استراحت وقت خواهید داشت.

مهر

امروز از صبح که بیدار می‌شوید احساس می‌کنید حال و حوصله این که بخواهید به دیگران و انتظاراتی که از شما دارند بپردازید را ندارید و حتی حاضر نیستید به خودتان در این زمینه هیچ زحمتی بدهید. خوب راستش را بخواهید بهترین کار این است که همان طوری که دلتان می‌خواهد رفتار کنید و به انتظارات دیگران فکر نکنید. در واقع سرپیچی کردن از الگوهای تکراری همیشگی می‌تواند به رشد شما کمک کند، پس به دنبال تجربه‌‌‌های تازه و حتی کمی‌یاغی باشید و پایتان را از منطقه امنتان بیرون بگذارید. خوشبختانه تعادل درونیتان شما کمک خواهد کرد که خودتان را به خطر نیندازید و حد و حدودتان را رعایت کنید.

آبان

راه هایی که می‌توانید برای آینده تان در پیش بگیرید امروز همچون صحنه‌‌‌های یک فیلم مدام در ذهنتان تکرار می‌شوند، ولی در کمال تعجب این صحنه هایی که در جلوی چشمتان می‌بینید آن چیزی نیستند که برای سال‌‌‌های آینده تان در نظر داشته اید و این موضوع باعث هراس و نگرانی شما شده است. هیچ نیازی به هول شدن نیست، شما خیلی راحت می‌توانید در مقابل شرایط فعل قیام کرده و کنترل زندگی و آینده تان را همان طوری که خودتان دوست دارید در دست بگیرید. ایده‌‌‌های خلاقانه بسیاری در ذهنتان دارند می‌چرخند که اگر آنها را یک جا یادداشت نکنید ممکن است آنها را فراموش کرده و فرصت‌‌‌های فوق العاده ای که می‌توانند برایتان ایجاد کنند را از دست بدهید.

آذر

اولین عکس العمل شما نسبت به فرصت‌‌‌های تازه ای که در افق دیده می‌شوند نشان دهنده احساس نیاز شما به کنترل چیزهایی است که خارج از محدوده اثرگذاریتان قرار دارند. خوشبختانه شرایط موجود در زندگی و روابطتان دارند به سوی رشد و بهبود تغییر جهت می‌دهند، با این حال احساس می‌کنید که برای ماجراهای تازه ای که در انتظارتان هستند آمادگی لازم را ندارید. ولی این تنشبه محض این که شما جهت تازه ای که زندگیتان در پیش گرفته است را بپذیرید و لطفی که شامل حالتان شده است را درک کنید برطرف خواهد شد. تنها چیزی که بین وحشت و هیجان زدگی تمایز ایجاد می‌کند طرز نگاه کردن خود شما است.

دی

شما واقعیت زندگیتان را بر اساس حقایق قابل لمس و پایدار می‌سازید، ولی اگر تردید نسبت به توانایی هایتان و احساس دودلی باعث شود که سرسختی به خرج دهید به مشکل برخواهید خورد. درس هایی که امروز می‌گیرید به شما کمک خواهند کرد که درک کنید در زندگی چه وقت هایی باید سرسختی به خرج ندهید و آسان بگیرید و به خصوص چه وقتی باید نسبت به احساسات و عواطف دیگران اهمیت بدهید. ترس از تغییرات در حال حاضر بزرگترین دشمن شماست، پس سعی کنید انعطاف پذیر باشید و خودتان را با شرایط موجود تطبیق دهید. در برخورد با دیگران تا جای ممکن رفتاری مسالمت آمیز داشته باشید و از هر نوع بحث و درگیری خودداری کنید تا روز خوبی داشته باشید.

بهمن

شما در حال حاضر در محیط و شرایطی قرار گرفته اید که سرشار از اطلاعات است، پس بیشترین بهره ای که می‌توانید را از موقعیتی که برایتان پیش آمده ببرید و یاد بگیرید و فکر کنید و برای ذهن خودتان هیچ محدودیتی قائل نشوید. قدرت و توانایی شما اکنون بیش از هر وقت دیگری است و با عملی کردن ایده‌‌‌های عجیب و غریبی که در سر دارید هم الهام بخش دیگران برای باور کردن افکار و ایده هایشان خواهید بود و هم به نتایج رضایت بخشی خواهید رسید. هرچقدر وقت با دوستانتان گذرانده اید کافی است! بعد از ظهر امروز دیگر وقت آن فرا رسیده است که در آرامش کامل استراحت کنید و کمی‌هم به خودتان برسید.

اسفند

امروز قدرتی جادویی در اختیار شما قرار گرفته است، ولی خود شما هستید که باید اولین قدم را برداشته و از این قدرتی که در دست دارید نهایت استفاده را ببرید. اگر احساساتی که در قلبتان دارید را به زبان بیاورید نتیجه مورد نظرتان را به دست خواهید آورد، ولی نباید برای بیان احساستان بیش از اندازه به دنبال کلمات مناسب بگردید همه چیز را خراب خواهید کرد، پس همان چیزی را بگویید که حس می‌کنید صحیح است، نیازی نیست به دنبال منطقی جلوه دادن حرف هایتان باشید. سعی کنید ساعات پایانی روز را تنها به استراحت کردن اختصاص دهید و تا جای ممکن سرتان را شلوغ نکنید تا برای هفته ای شلوغ و پر کار آماده شوید.