مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: حق پرستاری ۸۰ نفر از افراد دارای آسیب نخاعی در میبد از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

دکترعلی همت محمود نژاد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از موسسه خیریه جامعه معلولان و همچنین کارگاه اشتغال معلولان افزود: همچنین  40 لیتر سهمیه مازاد بنزین برای افراد معلولی که خودروی ویژه معلولیت دارند، اختصاص یافت.

وی ادامه داد: بسیاری از معلولان نسبت به دسترسی آسان خود به اماکن و معابر عمومی‌و وسایل نقلیه گلایه‌مند بودند و خواستار مورد توجه قرار داد این معضل از سوی مسوولان شهرستان و استان شدند.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: البته اقدامات خوبی هم نظیر خرید  ون‌ها و مناسب سازی۱۶ دستگاه اتوبوس در یزد برای این قشر از جامعه از سوی شورای اسلامی‌شهر انجام شده‌است که با توجه به این موضوع از مسوولان میبد خواسته شد به طور جد مناسب سازی و دسترسی آسان افراد دارای معلولیت را در دستور خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: ریشه نامناسب سازی‌ها را باید در نظام مهندسی  جستجو کرد اینکه یک مهندس ساختمان چرا حاضر می‌شود ساختمانی را طراحی کند که خود از همان ابتدا می‌داند آنچه طراحی کرده قابل استفاده برای یک فرد دارای معلولیت نیست.

میبد با ۲ هزار و ۴۶ مورد ثبت مشخصات افراد معلول در سامانه «ارمغان»، بیشترین تعداد معلولان را بعد از شهرستان یزد، مرکز استان دارد.