اخبار روزاجتماعیتصاویر

باید فرزند‌آوری را در جامعه فرهنگ سازی کرد

امام جمعه میبد گفت: با توجه به کاهش جمعیت ، باید فرهنگ سازی برای فرزند آوری برای رساندن نرخ رشد جمعیت به میزان حداقل 2و نیم درصد مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای فرهنگ عمومی‌میبد افزود: با توجه به بحران جمعیت و نبود جمعیت جایگزین لازم است این فرهنگ را در خانواده‌ها پایه گذاری کرد که داشتن  2 تا ۳ فرزند را مورد توجه قرارداده و در تربیت و پرورش آنها تلاش کنند.

وی ادامه داد: این رویکرد فرهنگی نیز می‌تواند از طریق نهادها و ادارات فرهنگی مانند آموزش و پرورش، مساجد و… مورد توجه و پیگیری و همکاری در این زمینه قرار گیرد.

امام جمعه میبد در ادامه بررسی و مهندسی جامع، نرم و هوشمند  نسبت به مهاجرت را نیز مورد تاکید قرار داد.

توان‌افزایی افراد سالمند در جامعه مورد توجه باشد

وی با اشاره به افزایش مرگ و میر گفت: توان‌افزایی افراد سالمند و نقش‌آفرینی آنها در جامعه موضوع مهمی‌است که لازم است در جهت افزایش امید به زندگی مورد توجه باشد.

رئیس شورای فرهنگ  عمومی‌طلاق را هم معضلی شمرد که باید با برنامه‌ریزی به صورت پروژه تحقیقاتی با همکاری دانشگاه‌ها ریشه‌یابی شود.

امام جمعه میبد همچنین با گرامی‌داشتن یاد و خاطره شهیدسردارسلیمانی به المان‌گذاری تمثال وی و شهدای شهرستان با استفاده از سازه‌هایی که ماندگاری المان‌ها را به دنبال داشته باشد در میادین اصلی و ورودی شهر و نیز در محلات اشاره کرد.

این نشست همراه با ارائه توضیحاتی در ارتباط با چگونگی المان گذاری تمثال شهدا با استفاده از سازه‌‌هایی تعریف کننده جامعیت شهدا از سوی شهردار میبد بود.

فرماندار میبد نیز اقدامات انجام شده دراین ارتباط را ارزشمند شمرد و افزود: سازه‌هایی باید در المان‌گذاری استفاده کرد که ماندگاری داشته‌باشد و نصب آنها را باید در میادین واقع شده درمحلات مورد توجه قرار داد.

فرمانده بسیج ناحیه میبد نیز به اعزام ۱۷ دستگاه اتوبوس برای مراسم تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی، توزیع ۱۰ هزار غذا، تولید ۱۵ هزار کاشی مزین به تمثال شهید سلیمانی د رکارخانجات کاشی، برگزاری تجمع سردار دلها سلیمانی در مصلی و بیش از ۱۰۰ مراسم گرامیداشت دراین ارتباط در محلات اشاره کرد.  

همچنین رئیس ثبت احوال میبد با اشاره به ۲و ۹ دهم  درصد نرخ رشد جمعیت شهرستان گفت: نرخ رشد جمعیت کشور بین ۱و سه دهم تا یک و پنج دهم و استان نیز ۲ و نیم درصد است.

کاهش ولادت و ازدواج در میبد

حسن زارعی در ادامه به ۹ درصد کاهش ولادت سال ۹۷نسبت به ۹۶ و ۱۳ و ۴ دهم درصد کاهش ولادت در ۹ ماهه اول  امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و سیر افزایشی وفات را نیز در ۹ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را ۱۵ و هفت دهم درصد  و سال ۹۷ نسبت به ۹۶ را نیز ۱۰ درصد برشمرد.

وی به ۱۱ و هشت دهم درصد کاهش ازدواج در ۹ ماهه سال جاری و سیر افزایشی طلاق را نیز یادآور شد.

افزایش ۱۳ درصدی صدور حکم طلاق در دادگستری میبد

رئیس دادگستری میبد نیز به در کنارهم گذاشتن آمار طلاق در دادگستری و آمار ثبت احوال در این زمینه توصیه کرد که لازم است در تحلیل و تجزیه موضوع طلاق و پیشگیری از آن مورد توجه قرارگیرد.

علیرضا کریم بیگی با اشاره به ۱۳ درصد افزایش رشد صدور حکم طلاق در دادگستری میبد فرایند صدور حکم طلاق را  یک سال و نیم ذکر کرد و همچنین به سیر به شدت افزایشی طلاق توافقی نیز اشاره کرد که بر حسب قانون نیاز به مشاوره ندارد و حکم آن با بخشیدن اموال به صورت توافقی بین طرفین صادر می‌شود.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا