اجتماعیاخبار روزتصاویرجوانانخانواده

ازدواج خیال و رویا پروازی نیست

دکتر معصومه اسمعیلی درهمایش پیش از ازدواج ویژه نوجوانان افزود: درازدواج اصالت و خمیرمایه داشتن فرد مقابل اهمیت دارد و نباید با یک اقدام شتابانه و بدون تحقیق شروع یک زندگی را که زوجین با هم هیچ تناسبی ندارند را رقم زد.

وی اظهار داشت: قبل از جلسه خواستگاری ، هر دو خانواده باید با هم آشنایی از طریق دیگران ونیزاز طریق رفت و آمد خانوادگی پیدا کنند.

گوشی های همراه چون بمب انتخاری است

وی اشاره کرد : همچنین تا زمانی که فرزندان ما به سن ازدواج نرسیده اند ، باید توجه داشت که بلوغ ، ماهواره ، دوستان و گوشی های همراه که چون بمب انتخاری است داستان‌هایی دارند که خطراتی را به ما گوشزد می‌کند.

مشاوره خانواده افزود :در فیلم های ماهواره‌ای خانواده جایی ندارد ، هر زمان دو طرف از هم خسته شدند قطع رابطه می‌کنند ، همچنین بچه ها اطلاعات خود را در گوشی‌های موبایل مخفی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه  دوره نوجوانی که بسیاری با دوره بلوغ یکی  می‌دانند در فاصله سنی ۹ تا ۱۸ سالگی بچه ها است افزود: تا قبل از ۱۸ سالگی تصمیم گیری بچه‌ها از روی منطق تصمیم نیست  بلکه از روی احساس و هیجان تصمیم می‌گیرند ، همچنین در این سنین یک سری تغییرات بدنی برای آنها روی می‌دهد.

مشاور خانواده ادامه داد : با دیدن این تغییرات فکرمی‌کنیم بچه‌ها بزرگ شده‌اند در حالی که آنها از نظر قد و قامت بزرگ شده‌اند و از نظرقدرت تعقل هیچ رشدی پیدا نکرده‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد میبد  تصریح کرد :با وجود شبکه‌های مجازی و فیلم های ماهواره ای بچه‌ها دچار بلوغ زود رس می‌شوند و باید به آنها اطلاعاتی داد که بتوانند خود را کنترل کنند.

وی یادآور شد: درنوجوانان اول بلوغ جسمی و بعد بلوغ فکری روی می‌دهد و همین امر دردسر ساز شده است چون در حال حاضر فاصله بلوغ و ازدواج زیاد شده و بسیاری از بچه ها تا رسیدن به سن ازدواج دچار آسیب هایی می‌شوند و در این ارتباط رنج می‌کشند.

وی گفت: فرزندان زمانی دچار آسیب می شوند که دوستان خود را به پدر و مادر ترجیح داده و از آنها کمک و راهنمایی بخواهند.

نهضت پیشگیری از آسیب های اجتماعی به طور جدی دنبال می شود

معاون پرورشی آموزش و پرورش میبد دراین همایش با همکاری اداره بهزیستی میبد و آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: نهضت پیشگیری از آسیب های اجتماعی به طور جدی دنبال می شود با توجه به تعهدی که آموزش و پرورش دراین ارتباط در کنار محتواهای آموزشی  و پرداختن به امور تحصیلی دانش آموزان دارد.  

جعفر شفاهی افزود: با توجه به اینکه با همکاری والدین ، جامعه  و آموزش و پرورش می‌توان از درگیر شدن دانش آموزان با آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کرد، آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس های آموزشی با حضور کارشناسان در مدارس اعلام آمادگی می‌کند.

حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه میبد به امر تحصیل علم اشتغال دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۴هزارنفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا