در آستانه هفته وحدت و به مناسبت سالروزآغازامامت امام زمان (عج) در ماه ربیع الاول زنگ مهدویت در مهد کودک صدف میبد نواخته شد.

دبیر شورای سیاست‌گذاری مهدویت استان یزد در حاشیه اجرای این برنامه به خبرنگار ایرنا گفت: ترویج فرهنگ مهدویت و توجه به مسائل دینی و اعتقادی در نسل جدید باید سنین پایین شروع شود تا آنها به هنگام  رسیدن به سنین نوجوانی و جوانی جامعه‌ای مدنی و مهدوی را شکل دهند.

محمود رستگاری افزود: بر این اساس مرکز تخصصی حوزه علمیه قم در حوزه کودک و نوجوان به تولید و منتشر کردن محتواها و کتاب‌های کار ویژه مربیان پرداخته تا آنها در قالب داستان مفاهیم دینی و مهدویت رابه کودکان آموزش دهند.

وی اشاره کرد: پیش بینی شده تا پایان سال در ۳۳ جلسه این محتواها به صورت هر هفته یک محتوا به کودکان منتقل و در پایان سال ارزیابی از آموخته‌های آنها به عمل آید.

دبیر شورای سیاست‌گذاری مهدویت استان یزد ادامه داد: در این طرح که فعلا به صورت پایلوت اجرا می‌شود مربیان  از ۸۰ مهد کودک استان تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

کارشناسی فرهنگی بهزیستی استان یزد نیز گفت: طی طرح تربیت مربی موضوع مهدویت و شناخت امام زمان(ع) با تحت آموزش قرار دادن ۱۲۰ نفراز مربیان شهر یزد دنبال شده و در شهرستان‌ها  نیز در جامعه هدف بهزیستی  پیگیری می‌شود تا بچه‌ها با امام زمان(ع) آشنایی پیدا کنند.

اکرم مازارزاده افزود: چهارشنبه هفته گذشته نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان (ع) با گسترش این طرح زنگ مهدویت در یکی از مهدهای یزد نواخته شد و با توجه به استقبالی که در شهر میبد از این طرح شد امروز این برنامه در مهد کودک صدف اجرا شد.

رئیس اداره بهزیستی میبد هم گفت:با توجه به اینکه یک سری برنامه‌های متنوع خارج از برنامه‌های آموزشی روتین در مهد‌ها اجرا می‌شود، زنگ مهدویت در راستای ترویج فرهنگ مهدویت و شناساندن امام زمان (ع) برای کودکان به زبان خودشان به صدا درآمد.

سید محسن فلاح یادآور شد: خوشبختانه با توجه به کتاب‌هایی که در حال تالیف است مهدهای کودک می‌توانند این آموزش که دارای پیوست‌های فرهنگی و نیز گامی‌در جهت ارج نهادن فرهنگ مهدوی و آشنایی نسل جدید با این موضوع می‌باشد را در برنامه‌های خود داشته باشند.

اداره بهزیستی میبد ۲۹ مهد کودک شامل ۲۱ مهد شهری و ۸ روستا مهد فعال تحت نظارت خود دارد و این مهدها در مجموع برای یک هزار کودک برنامه‌‌‌های آموزشی و فرهنگی اجرا می‌کنند.

گفتنی است این مراسم همراه با اجرای سرود امام زمان (ع) و همچنین سرود پدر توسط بچه‌ها به صورتی بسیار دلنشین بود.