[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]خوراکی‌‌‌های فراوری شده اغلب فاقد مواد مغذی هستند و نخوردن آنها فواید زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به به کاهش وزن، برخورداری از پوست شفاف و ناخن‌‌‌های محکم وچشمان درخشان تر و سالم تر اشاره کرد.[/box] ایرنا- به گزارش گروه علمی‌ایرنا از پایگاه اینترنتی یاهو نیوز، به گفته ایزابل […]


[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]خوراکی‌‌‌های فراوری شده اغلب فاقد مواد مغذی هستند و نخوردن آنها فواید زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به به کاهش وزن، برخورداری از پوست شفاف و ناخن‌‌‌های محکم وچشمان درخشان تر و سالم تر اشاره کرد.[/box]

ایرنا- به گزارش گروه علمی‌ایرنا از پایگاه اینترنتی یاهو نیوز، به گفته ایزابل اسمیت کارشناس تغذیه، مصرف این خوراکی‌ها برای سلامتی خطرناک است زیرا باعث می‌شود که فرد قند، نمک و مواد نگهدارنده افزوده شده ای را مصرف کند که اغلب از وجود آنها آگاهی ندارد.

کاهش وزن

خوراکی‌‌‌های فراوری شده دارای کالری‌‌‌های اضافی هستند که هیچ فایده ای ندارند. خوراکی‌‌‌های فراوری شده فیبر و مواد مغذی که به سیر شدن انسان کمک می‌کند، ندارد و باعث می‌شوند که فرد دچار افزایش وزن شود.

پوست شفاف

راز برخورداری از یک پوست شفاف و مرطوب تنها در خریدن کرم‌‌‌های گران بها نیست بلکه در درست انتخاب کردن گزینه‌‌‌های غذایی نیز هست.
یکی از کارهایی که برای برخورداری از پوست خوب می‌توان انجام داد کنار گذاشتن مصرف خوارکی‌‌‌های فراوری شده است.
کارشناسان می‌گویند: مواد نگهدارنده و موادی که در خوراکی‌‌‌های فراوری شده یافت می‌شوند مانع برخورداری از یک پوست روشن و سالم می‌شوند.

چشمان درخشان تر و سالم تر

گفته می‌شود خوراکی هایی که انسان مصرف می‌کند بر درخشش چشمان وی تاثیر می‌گذارد.طبق اعلام موسسه ملی چشم، مهم ترین خوراکی‌ها برای حمایت از سلامت چشم خوارکی‌‌‌های غنی از آنتی اکسیدان‌ها مانند بتا کاروتن و لوتین هستند.
این مواد مغذی را می‌توان در غذاهای کامل مانند سیب زمینی، هویج و اسفناج پیدا کرد.

ناخن‌‌‌های محکم تر

برخورداری از ناخن‌‌‌های محکم تر یکی دیگر از فواید کنار گذاشتن خوراکی‌‌‌های فراوری شده است.یک رژیم غذایی مملو از مواد مغذی نه تنها عضلات و سیستم ایمنی بدن انسان را قوی تر می‌کند بلکه به محکم شدن ناخن‌ها نیز کمک می‌کند.
جایگزین کردن خوراکی‌‌‌های فراوری شده به جای غذاهای کامل، ناخن‌‌‌های انسان را شکننده تر می‌کند.

انرژی بیشتر

مصرف زیاد خوراکی‌‌‌های فراوری شده باعث می‌شود که انسان تمام روز بسیار کند و آهسته فعالیت کند.زمانی که انسان خوراکی‌‌‌های فراوری شده مصرف می‌کند، بدن انرژی زیادی را صرف تشخیص و تجزیه مواد خارجی می‌کند که به این خوراکی‌ها افزوده می‌شود.

موهای درخشان تر

زمانی که دائما تنقلات و خوراکی‌‌‌های فراوری شده انتخاب و مصرف می‌کنید بدن خود را از گزینه‌‌‌های غنی از مواد مغذی محروم می‌کنید.اسیدهای چرب امگا ۳ برای برخورداری از موهای سالم مهم هستند و به ندرت در محصولات غذایی فراوری شده و بسته بندی پیدا می‌شوند.
چربی‌‌‌های سالم که در مغزها یافت می‌شود موجب تقویت استحکام و درخشش مو می‌شود.

وضعیت‌‌‌های روحی بهتر

وضعیت روحی انسان در نتیجه مصرف کم خوراکی‌‌‌های فراوری شده تحت تاثیر قرار می‌گیرد. اگر در روزهای اخیر اندکی بداخلاق شده اید نگاه دقیق تری به رژیم غذایی خود داشته باشید.
تمام مواد شیمیایی پردازش شده که در خوراکی‌‌‌های فراوری شده یافت می‌شوند وضعیت روحی انسان را به اندازه زیادی تحت تاثیر قرار می‌دهند زیرا این خوراکی‌ها مواد مغذی مناسب را برای بدن تامین نمی‌کنند.
اما زمانی که انسان یک رژیم غذایی متعادل مصرف می‌کند، بدن از مواد مغذی لازم برای عملکرد مناسب برخوردار می‌شود و احساس تعادل بیشتر و در نتیجه شادی می‌کند.

کمک به افزایش فعالیت بدنی

زمانی که انسان خوارکی‌‌‌های فراوری شده زیادی مصرف می‌کند احساس خستگی می‌کند. خوراکی‌‌‌های فراوری شده به دلیل فقدان مواد مغذی، سوخت زیادی برای بدن تامین نمی‌کنند.
به همین دلیل بهتر است زمانی که می‌خواهید تنقلات مصرف کنید، گزینه هایی را انتخاب کنید که فیبر بیشتر، چربی‌‌‌های سالم و پروتیین داشته باشد و نیز تاریخ نگهداری آن به چند ماه نرسد.

خواب بهتر

برخورداری از خواب بهتر از دیگر فواید کنار گذاشتن خوراکی‌‌‌های فراوری شده است.خوارکی‌‌‌های بسته بندی شده مملو از شکر و چربی ترانس، نه تنها تلاش‌ها برای کاهش وزن را از بین می‌برند بلکه خواب را نیز مختل می‌کنند.
شکر افزوده شده در بسیاری از محصولات باعث افزایش قند خون شده و خواب شب را دشوار می‌سازد.
همچنین بر اساس نتایج یک تحقیق، خوراکی‌‌‌های چرب عملکرد معمولی مواد شیمیایی عصبی مغز را که مسئول ترغیب خواب هستند، مختل می‌کند.

کاهش سلولیت‌‌‌های بدن

با وجود اینکه ژن‌ها نقش بزرگی در اندازه سلولیت‌‌‌های بدن دارند اما با کنار گذاشتن مصرف خوراکی‌‌‌های فراوری شده می‌توان چربی کلی بدن را کاهش داد.
برای این منظور می‌توان تا جایی که ممکن است میوه و سبزیجات تازه به رژیم غذایی اضافه کرد و از خرید سبزیجات یخ زده که حاوی مقدار زیادی نمک و افزودنی‌ها هستند، اجتناب کرد.
همچنین تقویت عضلات، توازن هورمونی بهتر،سرماخوردگی کمتر، کاهش دفعات میگرن، تثبیت بیشتر قند خون، هاضمه بهتر و تقویت سلامت مغز از دیگر فواید کنار گذاشتن مصرف خوراکی‌‌‌های فراوری شده است.