سبک زندگیبافتنیهنر در خانه

آموزش بافت مانتو شنلی کمر دار

سلام هنردوستان عزیز

در این بافت شما آموزش بافت مانتو شنلی کمر دار رو خواهید آموخت که در شیک بودن هیچ چیزی کم نداره و جز آخرین و زیباترین مدل‌‌‌های موجود در ژورنال‌ها می‌باشد

برای بافت این مانتو شنلی نیاز به لوازم و کلاف‌‌‌های معرفی شده زیر دارید.

کاموای پشمی‌نیمه ضخیم ۷ کلاف ۱۰۰ گرمی

میل شماره ۵/۴

این مدل از یقه بافته می‌شود. در ابتدا آستین و پشت سر انداخته می‌شود و به ترتیب در ابتدا و انتهای کار دانه‌ها به عنوان یقه اضافه می‌شود و یقه و جلو را تشکیل می‌دهد.

مدل توری آستین

رج ۱ یک حاشیه، *یک ژته ۳ تا یکی یک ژته ۳ تا زیر*،تکرار از ستاره تا ستاره

رج ۲  و ۴ همه از زیر رج ۳ یک حاشیه، *۳ تا زیر یک ژته ۳ تایی یک ژته*، تکرار از ستاره تا ستاره

۵۱ دانه سرانداخته یک رج از رو می‌بافیم بعد دانه را به این ترتیب مرتب می‌کنیم:

رج۱): یک زیر یک ژته یک زیر(خط میانی) یک ژته ۱۰ زیر(آستین) یک ژته یک زیر یک ژته ۲۵ دانه زیر(پشت) یک ژته یک زیر (خط میانی) یک ژته ۱۰ زیر (استین) یک ژته یک زیر(خط میانی) یک ژته یک زیر

رج ۲): پشت همانطور که می‌بینیم فقط ژته‌‌‌های دو طرف خط میانی تا آخر گرفته می‌شود و سوراخ نمی‌افتد.

رج ۳): یک دانه اضافه کرده ۲ زیر یک ژته یک زیر (خ م) یک ژته ۱۲ دانه آستین توری یک ژته یک زیر(خ م) یک ژته ۲۷ دانه پشت زیر یک ژته یک زیر( خ م) ۱۲ دانه آستین توری یک ژته یک زیر (خ م) ۲ زیر یک دانه در اخر اضافه شود.

رج ۴): مثل رج ۳

رج ۵): ۲ دانه اضافه کرده ( سر می‌گیریم ) ۴ دانه از زیر  یک ژته یک زیر (خ م) یک ژته ۱۴ دانه توری آستین یک ژته یک زیر (خ م) یک ژته ۲۹ دانه زیر (پشت) یک ژته یک زیر(خ م) یک ژته ۱۴ دانه توری آستین یک ژته یک زیر ( خ م ) یک ژته ۱۴ دانه زیر ۲ دانه اضافه ( سر می‌گیریم ).

رج ۶): مثل رج ۳

رج ۷): ۳ دانه سر گرفته ۷ زیر بافته یک ژته یک زیر یک ژته ۱۶ دانه توری آستین یک ژته یک زیر یک ژته ۳۱ دانه  زیر پشت یک ژته یک زیر یک ژته ۱۶ دانه توری آستین یک ژته یک زیر یک ژته ۷ زیر ۳ دانه سر می‌گیریم.

رج ۸): مثل رج ۳

رج ۹): ۴ دانه سر گرفته ۱۱ دانه بافته یک ژته یک زیر یک ژته ۱۸ دانه توری آستین یک ژته یک زیر یک ژته ۳۳ دانه زیر پشت یک ژته یک زیر یک ژته  ۱۸ دانه توری آستین یک ژته یک  زیر یک ژته ۱۱ زیر ۴ دانه سر میگیریم.

رج ۱۰): مثل رج ۳

رج ۱۱): ۵ دانه سر میگیریم ۱۶ دانه بافته یک ژته یک زیر یک ژته ۲۰ دانه توری آستین یک ژته یک زیر یک ژته ۳۵ دانه زیر یک ژته یک زیر یک ژته ۲۰ دانه آستین یک ژته یک زیر  یک ژته ۱۶ دانه زیر ۵ دانه سر می‌گیریم.

از این رج به بعد تکرار می‌شود و ۵ دانه ابتدا و انتها سجاف جلو هستند که یکی زیر یکی رو بافته می‌شود  اضافه کردن در دو طرف خط میانی ۲۰ سانتیمتر ادامه پیدا می‌کند از آن به بعد دیگر اضافه نکرده هر کدام از قسمتها مثل مدل خودش بدون کم کردن و اضافه کردن می‌بافیم در حدود ۲۶ سانتیمتر  که بافتیم بعد برای جای کمر روی لباس از قسمت خط میانی  ۴ سانتیمتر این قسمتها جدا از هم بافته می‌شود  یعنی هر قسمت با نخ جداگانه  جدا جدا بافته و بعد از ۴ سانتیمتر به هم وصل می‌شود  و به همان صورت قبل بافته می‌شود بعد ۲۲ سانتیمتر به همین شکل بافته می‌شود و در آخر ۴/۵ نیم کشباف را یک زیر یک رو و رج پشت همه از رو می‌بافیم و دانه‌ها را کور می‌کنیم.

یقه: برای یقه دور تا دور جای یقه را دانه می‌گیریم فقط توجه شود قسمتهای که دانه سر گرفته و اضافه کرده ایم در قسمت جلوی لباس طوری دانه گرفته شود که سوراخ نیفتد بعد ۱۲ سانتیمتر کشباف پایین لباس می‌بافیم.

کمربند: ۱۶ دانه سر انداخته کشباف یکی زیر یکی رو ۱۶۰ سانتیمتر می‌بافیم.

تذکر: در آموزش بالا منظور از (خ م) همان خط میانی میباشد

خوب امیدواریم از بافت این مانتو هم لذت برده باشید و بعد بافتش از به تن کردنش لذت ببرید

منبع:

مجله اینترنتی آریا بانو

مجموعه مجلات بافت موگه

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا