چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که ۱۵ اسفند به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! در روز تولدتان هدیه ای دریافت خواهید کرد که در تمام طول سال برایتان شادی آور خواهد بود. نه بخاطر ارزش مادی این هدیه، در اقع این ارزش معنوی آن است که این هدیه را برای […]


چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است

دوست عزیزی که ۱۵ اسفند به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! در روز تولدتان هدیه ای دریافت خواهید کرد که در تمام طول سال برایتان شادی آور خواهد بود. نه بخاطر ارزش مادی این هدیه، در اقع این ارزش معنوی آن است که این هدیه را برای شما اینقدر لذت بخش می‌کند. جنبه مستقل و شجاع وجودتان امسال خود را نشان خواهد داد و شما با جسارت تمام تصمیم خواهید گرفت برای خودتان زندگی کنید و به آنچه که دیگران در موردتان می‌گویند و انتظاراتی که از شما دارند اهمیتی ندهید. با وجود این که این تغییرات مدت هاست در درون شما آغاز شده بودند، ولی اکنون تصمیم گرفته اید که بر اساس خواسته‌‌‌های خود عمل کنید و مسیر زندگیتان را همان طور که خودتان می‌خواهید انتخاب کنید. از جسارت و شجاعتی که در حال حاضر در درون خود احساس می‌کنید استفاده کرده و همان راهی که همیشه خواسته اید را در پیش بگیرید. فرصت هایی که برای داشتن یک رابطه عاطفی خوب در اختیار دارید را از دست ندهید.

فروردین

با وجود این که خودتان ممکن است فکر کنید که همه چیز روبراه خواهد شد و همانطوری که خودتان می‌خواهید پیش خواهد رفت، ناگهان متوجه خواهید شد که شرایط فعلی در هماهنگی با اهداف دراز مدت شما نیستند. با این حال می‌خواهید با تلاش و پافشاری راهتان را به سوی مقصدتان باز کنید و موانع را از سر راه بردارید. متاسفانه این استراتژی امروز در مورد شما نتیجه بخش نخواهد بود. به جای این که به زور بخواهید کارها را پیش ببرید بهتر است کمی‌به اوضاع موجود فکر کنید و ببینید این وضع چه چیزی می‌خواهد به شما بگوید و نشانه چه چیزی است. وقتی متوجه این مسئله بشوید استرس شما از بین رفته و راه برایتان هموار خواهد شد.

اردیبهشت

امروز اگر کسی جلوی پیشرفتتان را بگیرد عکس العملی که از روی احساستان نشان می‌دهید می‌تواند جلوی موفقیت شما را بگیرد، ولی خودتان هم نمی‌توانید دلیل این واکنش غیر منطقی و احساساتی خود را درک کنید. سعی کنید هیچ قضاوتی در مورد دیگران و وضعیت موجود نکنید، تا چند روز دیگر به طور کامل متوجه اتفاقات امروز و دلایل آنها خواهید شد. به نظر می‌رسد که در حال حاضر زندگیتان ثبات چندانی ندارد و منطق حکم می‌کند در مورد مسائل مهم تا وقتی که آشفتگی فعلی برطرف نشده است تصمیم گیری نکنید. به جای این که با عجله و بی احتیاط قدم بردارید به خودتان فرصت بدهید تا سرحوصله و در مسیر صحیح گام بردارید.

خرداد

با این که به طور کلی آدم منفی نگری نیستید، امروز حتی اگر کارهای مهم و ضروریتان طبق برنامه پیش بروند و تنها مشکلاتی کوچک و جزئی در کارهایتان داشته باشید با دیدی منفی به این مسئله خواهید نگریست. حتی اگر موفقیت دور از دسترس به نظرتان رسید هم اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید. همین مشکلات کوچکی که به چشمتان مانع شما هستند در واقع زمینه ساز پیشرفت شما در آینده می‌توانند باشند. پس تحت هیچ شرایطی، حتی اگر نسبت به خودتان و توانایی هایتان دچار تردید شدید هم شکست را نپذیرید. این را به یاد داشته باشید که این خودتان هستید که می‌توانید زمینه لازم برای تحولات شخصیتان را فراهم کنید.

تیر

به نظرتان می‌رسد که تمام ساعات روز هم برای انجام دادن این همه کاری که در برنامه امروزتان دارید کافی نخواهند بود. شاید کمبود‌‌‌های موجود مشکلاتتان را پیچیده تر کرده باشند، ولی مشکل اصلی شما در حال حاضر کمبود اعتماد به نفس است. هر چیزی هم که باعث نگرانیتان شد احساس یأس و نا امیدی نکنید. سختی‌‌‌های موجود نشان دهنده شکست نیستند. اکنون فرصتی فوق العاده است تا با یکجا جمع کردن همه توانتان و نشان دادن بهترین عملکرد ممکن، اراده و پشتکار خودتان را ثابت کنید. نگذارید شرایط موجود و استرس و فشار عصبی بین شما و عشقتان فاصله ایجاد کنند، در واقع کسی که دوست دارید التیام بخش همه دردهایتان می‌تواند باشد.

مرداد

با وجود این که در حال حاضر مسائل شغلیتان برای شما اهمیت ویژه ای دارند و فکرتان بیشتر درگیر آنها است، این روزها رفتار فعلی شما در خانه می‌تواند اثراتی جدی روی هفته‌‌‌های آینده شما داشته باشد. اهداف اصلیتان را در نظر داشته باشید، اگر بیش از اندازه مسئولیت قبول کنید، شرایط ممکن است شما را وادار کنند برخی از هدف هایتان را رها کنید. پیش از آن که خیلی دیر شود با واقع بینی به شرایط نگاه کرده و تغییرات لازم را در برنامه هایتان ایجاد کنید. هر چه زودتر دست به کار شوید بارتان سبک تر خواهد شد. اگر در راه عشق بر سر دو راهی قرار گرفته اید بهتر است هرچه سریعتر تکلیف خودتان و طرف مقابلتان را روشن کنید،نمی‌توان تا ابد به همین صورت پیش رفت.

شهریور

تمایل ذاتی شما به عمل کردن بر اساس عقل و منطق به شما کمک خواهد کرد که روی اولویت‌‌‌های اصلیتان تمرکز کنید. حتی اگر مسائل موجود در روابط اجتماعیتان به آن سرعتی که انتظارش را دارید حل نشوند، شما باز هم می‌توانید با تصمیم‌‌‌های هوشمندانه راه را برای پیشرفت خودتان و بهبود شرایط موجود هموار کنید. تصمیمتان را در رابطه با این که چه می‌خواهید بکنید گرفته و هر اتفاقی هم که افتاد هدفتان را از نظر دور نکنید. ایمانی که شما به خودتان و توانایی هایتان دارید در حال حاضر ارزشمندترین دارایی شما محسوب می‌شود. اگر وقت داشتید و بیکار بودید سری به کمدها و انبارتان بزنید و چیزهایی که لازم ندارید را دور بیندازید.

مهر

با وجود آن که ممکن است از جهت کلی پیشرفت کارها و مسیر زندگیتان راضی باشید، به دلیل برخی مسائل ممکن است نتوانسته باشید به بعضی از اهدافتان برسید. شما می‌دانید که چه می‌خواهید بکنید ولی در حال حاضر توانایی پرداخت بهای لازم برای آن را ندارید. یکی از افرادی که به شما نزدیک هستند ممکن است با رفتارهای حساب نشده خودش استرس و فشاری که روی شما هست را بیشتر کند. توانایی شما در کنار آمدن با شرایط متغیر در حال حاضر بهترین سلاح شما می‌تواند باشد تا از پس مشکلاتی که پیش آمده اند بربیایید. انعطاف پذیری و شوخ طبعی خودتان را حفظ کنید تا بتوانید امروز را به خوبی و خوشی پشت سر بگذارید.

آبان

امروز ممکن است برای خودتان تصویری بسیار زیبا از آینده تان ترسیم کنید که هرچند خیلی دلپذیر است اگر خوب به آن نگاه کنید خواهید دید که واقع گرایانه نیست. شرایط موجود ایجاب می‌کنند که تغییراتی اساسی در برنامه هایتان برای آینده ایجاد کنید. شاید به این نتیجه برسید که فرصت خوبی که داشته اید را از دست داده اید، ولی دارید اشتباه می‌کنید. شما کارهای زیادی برای انجام دادن دارید و موفقیت چیزی نیست که یک شبه به دست بیاید. اما هول نشوید و زمین و زمان را به هم نریزید،با گام هایی کوچک ولی موثر مسیرتان را شروع کنید و روی هدف هایی منطقی متمرکز شوید تا خیلی زود ببینید که دارید پیشرفت می‌کنید.

آذر

با وجود این که آنقدر خوش شانس هستید که حامیانی داشته باشید که با بازخوردی مثبت شما را مورد حمایت و تشویق قرار می‌دهند، باز هم ممکن است به درستی برخی از تصمیم‌ها و کارهایی که به تازگی انجام داده اید شک کنید. خوشبختانه با این حال هم حتی در مقابل سختی هایی که برایتان پیش می‌آیند، خنده از لب هایتان محو نخواهد شد. کنار گذاشتن برنامه‌ها و نقشه هایی که دارید در این مقطع زمانی اصلا کار عاقلانه ای نیست. به صورت کاملا ناگهانی، مشکلاتی در زمینه مسائل مربوط به خانه و خانواده ممکن است پیش بیایند که نشان می‌دهند شما این اواخر نسبت به مسئولیت هایتان بی تفاوت بوده اید.

دی

اعتراف کردن به کمبودها و ضعف هایی که دارید در حال حاضر برای شما بسیار راحت است. با وجود آن که نرسیدن به ایده آل‌‌‌های بالایی که دارید می‌تواند اثراتی منفی روی روحیه شما داشته باشد، ولی نباید خودتان را بیش از اندازه سخت گیرانه مورد قضاوت قرار دهید. این را یادتان باشد که شرایط موجود در اثر اشتباه و یا کم کاری شما به وجود نیامده اند. شما نگران این هستید که مبادا چیزی ثباتی که در رابطه عاطفی خود به دست آورده اید را بهم بزند و به همین دلیل با لجاجت خاصی به درست بودن کارها و افکارتان اصرار می‌ورزید. متاسفانه این پافشاری شما نتیجه ای معکوس برایتان به همراه خواهد داشت.

بهمن

سعی نکنید امروز کارهای انقلابی انجام دهید و تا جای ممکن خودتان را به حفظ شرایط فعلی محدود کنید. بر خلاف آن چه خودتان فکر می‌کنید اگر محدودیت هایی که شرایط موجود برایتان به وجود آورده اند را بپذیرید احساس آزادی بیشتری خواهید کرد. به جای این که سعی کنید تمام موانع و محدودیت‌‌‌های موجود را از میان بردارید در محدوده امنی که دارید باقی بمانید. حتی اگر باید با چالش دشواری مواجه شوید اعتماد به نفستان را حفظ کرده و به دیگران نشان دهید که تحت فشار هم می‌توانید عملکردی خوب داشته باشید. به دست آوردن یک رابطه عاطفی ایده آل زمان می‌برد، ولی اگر چیزی را با تمام وجود بخواهید حاضر خواهید بود برای آن هر چقدر لازم است وقت بگذارید.

اسفند

امروز حتی اگر خودتان هم متوجه این موضوع نباشید هم دیگران مانع این می‌شوند که از محدودیت هایی که سر راهتان هستند فراتر بروید و جلوی شما را می‌گیرند. هر چه زودتر نسبت به شرایط محدود کننده عکس العمل نشان دهید راحت تر خواهید توانست از پس آن بربیایید. نگران چیزهایی که ممکن است طبق خواسته هایتان پیش نروند نباشید و فقط روی هدف خودتان تمرکز کنید. شاید روز چندان راحتی را پشت سر نگذارید ولی با داشتن جدیت و پشتکار می‌توانید آن را به روزی پربار تبدیل کنید. در رابطه عاطفی از طرف مقابلتان انتظارات بیش از حد نداشته باشید. هر چقدر کمتر فشار وارد کنید هم او و هم خودتان راحتتر خواهید بود و روابطتان خیلی بهتر پیش خواهند رفت.