سبک زندگیهنر در خانه

طریقه آماده کردن سبزه عید

درست کردن و تزئین سبزه عید یکی از رسوم کهن , متداول و تجربه شیرینی است که تقریبا از یک ماه مانده به عید فکر بسیاری از خانواده‌‌‌های ایرانی را به خود مشغول کرده و هر سال به اشکال زیبا و جذاب در سفره‌‌‌های هفت سین خودنمایی می‌کند در این جا روش‌ها و نکاتی راجع به آماده کرده سبزه عید نوروز آورده ایم که امیدواریم بتوانید از آن استفاده کرده بر زیبایی سفره هفت سین تان بیفزائید.

۱- برای سبز کردن سبزه، گندم، جو، ماش و عدس هر کدام را که خواستیم خیس کرده یکی دوشب. چند بار آبش را عوض می‌کنیم تا ترش نشود بعد از اینکه کمی‌جوانه بسیار کوچک در آورد داخل دستمال نخی مرطوب نگهداری می‌کنیم تا جوانه در آمده و نوک آن کمی‌سبز شود. مرتب دستمال را بااسپری نم دار می‌کنیم. بعد کف ظرف مورد نظر را ماسه تمیز و شسته ریخته و جوانه‌ها را به ظرف منتقل می‌کنیم روزی 1-2 بار روی سبزه اسپری میزنیم مواظب باشید که آنقدر اب ندهید که اگر ظرف رو کج نگه داریم اب کنار ظرف جمع شود.

۲- روش دیگر اینکه داخل جوراب زنانه نازک رنگ روشن تخم چمن ریخته روی آن خاک اره می‌ریزیم وبقیه جوراب را گره میزنیم از اطراف جوراب قسمت پرشده تکه کوچکی جدا کرده با نخ دور ان را می‌بندیم این برای گوش است برای چشم ودهن از دکمه استفاده می‌کنیم یا از سیم برق پوشش دار با رنگهای متفاوت با سیم می‌توانیم برایش عینک بسازیم. حالا ظرف بزرگی را پر اب کرده جوراب را داخل ان قرار میدهیم تا خاک اره خوب خیس بخوردبعد از 1-2 ساعت در بشقاب یا کاسه گذاشته طوری که قسمت گره دار داخل بشقاب باشد. داخل بشقاب باید همیشه اب داشته باشد. روی سر جوراب را مرتب اسپری می‌کنیم تا خشک نشود.

۳- برای سبزه که روی کوزه کاشته می‌شود روی کوزه پارچه نخی می‌کشیم کوزه بدون لعاب باشد (سفالی) داخل کوزه راپر اب می‌کنیم و شاهی یا خاکشیر را که یک 1شب خیس کرده ایم روی پارچه یا جوراب میکشیم اضا فه جوراب را داخل کوزه قرار می‌دهیم ومرتب رو ان را اسپری می‌کنیم تا سبز شوند.

۴- میوه کاج را داخل آب انداخته تا پولک‌‌‌های آن از هم باز شود بعد بین پولک‌ها گندم جوانه زده می‌گذاریم سبز شود (منظورم از پولک یا همانها که مثل گلبرگ می‌ماند)

روش خوشه گندم که ساقه بلند دارد را خیس کرده داخل کوزه یا ظرف گودی قرار می‌دهیم تا سبز شود این مدل مثل یک دسته گل می‌شود.

۵- روش دیگر اینه که بعد از اینکه گندم یا جو یا… جوانه زد داخل یک سبد دستمال نخی خیس گذاشته وجوانه‌ها را روی دستمال می‌ریزیم وروی جوانه‌ها راهم دستمال مرطوب می‌گذاریم تا 2-3 روز وقتی کمی‌بزرگتر شد دستمال رویی را بر می‌داریم ودر افتاب بیرون یا پشت پنجره می‌گذاریم ومرتب اسپری می‌کنیم وگاهی سبزه را می‌چرخانیم تا افتاب به قسمتهای دیگر سبزه برسد تا سبزه به اندازه رشد کند (از ارزن و تخمه افتابگردان ریز هم برای سبزه میتوانیم استفاده کنیم ) من پارسال با تخم افتابگردان درست کردم وبا همین روش یادم رفت بگم به جای کوزه روی سر عروسک هم می‌شود درست کرد.

سبزه گندم 10 روز قبل از عید ومقدار گندم 1لیوان بزرگ

سبزه ماش و عدس 15 روز قبل از عید و1 لیوان ماش یا عدس لازم است

سبزه شاهی یا خاکشیر 5 روز قبل از عید ومقدار 1 استکان

اما در مورد تخم آفتابگردان مقدار تخمه نصف لیوان کافی است فقط یادم رفته چند روز به عید کاشتم فکر کنم 5-7 روز بود چون سریع رشد می‌کند

 آموزش روش درست کردن سبزه ی دورنگ به ۲ روش

روش اول

مواد لازم:

منداب ۳ قاشق

خرفه ۱ قاشق

خاکشیر ۲ قاشق

یونالیت

تور یونالیت را به شکل مورد نظر تهیه می‌کنیم، سطح یونالیت را با فویل ضخیم می‌پوشانیم، روی آنرا با یک لایه پنبه یا اسفنج نازک می‌پوشانیم. سپس پارچه ی تور را روی آن می‌اندازیم و از پشت یونالیت با سنجاق یا سوزن ان تور را محکم می‌کنیم. مواد را خیس می‌کنیم و بعد از ۴ ساعت خرفه و خاکشیر را مخلوط می‌کنیم و روی قالب می‌ریزیم، منداب را هم به صورتی که با خرفه و خاکشیر مخلوط نشود روی قالب می‌ریزیم. گیاه منداب به رنگ قرمز و خرفه و خاکشیر سبزرنگ می‌شود. با آب پاش کاملا آنرا آب می‌دهیم بعد آنرا با نایلکس به صورت کله قندی (مثل خنچه‌‌‌های عقد) می‌پوشانیم و قسمت بالای نایلکس را چند سوراخ ایجاد می‌کنیم تا کمی‌هوا بخورد. بعد از ۴۸ ساعت نایلکس را برمی‌داریم و از آن به بعد دوبار در روز (صبح و عصر ) آنرا آب می‌دهیم.

 روش دوم

وسائل و موادی که لازم داریم عبارتند از:

بذر شاهی و خرفه و خاکشیر

یک سبد پلاستیکی

تخم مرغ پلاستیکی

تنظیف پنبه

کمی‌سیم

سیاهدانه

مقداری بذر خرفه را در یک ظرف جدا خیس می‌کنیم. بذر خاکشیر را هم در یک ظرف جدا خیس می‌کنیم و وقتی لعاب پیدا کرد بذر خرفه را به آن اضافه می‌کنیم. بذر خرفه بدلیل اینکه لعابی ندارد به تنهائی قابل استفاده نیست و بذر خاکشیر کمکش می‌کند که روی کار بماند. سه واحد بذر خرفه باید با یک واحد بذر خاکشیر مخلوط بشه. پنبه‌ها معمولا دو لایه هستند اون را یک لایه می‌کنیم و دور سبد را کاملا با پنبه می‌پوشونیم. روی آن را آب اسپری می‌کنیم و یک تنظیف روی آن می‌کشیم لبه‌‌‌های تنظیف باید طوری باشه که بشه بعد بردش زیر کار برای زیبائی دور تخم مرغ پلاستیکی هم به همین ترتیب پنبه و تنظیف می‌کشیم یک سیم هم وارد حفره ته تخم مرغ می‌کنیم که بهتره ضخیم باشه که محکم بمونه و تنظیف را دور اون سیم با نخ محکم کرده و اضافات تنظیف را قیچی می‌کنیم. بذر آماده و لعاب انداخته شاهی را با دست برداشته و روی تنظیف می‌کشیم باید بدونید که فقط یک لایه بذر باید روی کار باشه اگر بیشتر باشه یا سبز نمیشه یا موقع سبز شدن حالت زشتی به خودش می‌گیره پس دستون را با کمی‌آب خیس کنید و روی کار بکشید بذرهای اضافی لیز می‌خورند و در جای خالی روی تنظیف می‌چسبند. تخم مرغ پلاستیکی را که یک سیم بهش وصل هست روی سبد سوار کنید و سر سیم را از سبد عبور بدید که روی کار بمونه. مقداری بذر خرفه و خاکشیر را با دست برداشته و روی تخم مرغ پلاستیکی را پوشش بدید بازم باید یک لایه روی کار بکشید نه بیشتر دستون را خیس کنید و روی کار را صاف کنید این مرحله یک مقدار وقت گیر هست چون قدرت چسبندگیش کمتره نگران کثیف کاری نباشید چون بعد از رشد بذرها پوشش پیدا میکنه. نسبت به بزرگی یا کوچکی سبدتون تخم مرغ پلاستیکی بیشتر یا کمتری استفاده میشه. اگر میخواین گلهای وسط کارتون درشت تر باشه دور تخم مرغ‌‌‌های پلاستیکی را پنبه بیشتری بکشید تا به اندازه دلخواهتون در بیاد. برای مدل دار کردن این سبزه میتونید مقداری از بذر شاهی را با کمک یک قاشق مرباخوری بردارید و شکل‌‌‌های مورد نظر را روی آن پیاده کنید بعد جاهای خالی را با بذر خرفه و خاکشیر بپوشونید. بعد از اتمام کار لبه‌‌‌های تنظیف را به زیر کار ببرید در ظرف مورد نظرتون بذارید و روی کار را حسابی آب اسپری کنید. یک نایلون بزرگ را چند تا سوراخ کنید و روی کار بکشید مواظب باشید نایلون روی کارتون نچسبه. روزی چند بار نایلون را برداشته و روی بذرها را آب اسپری کنید تا زمانی که یک رنگ سبز را ببینید که بذرها جوانه زدن نایلون را بردارید و الان اگر زیر کار را نگاه کنید می‌بینید که کارتون ریشه زده وقتی ریشه‌ها را کامل دیدید میتونید برای سیراب کردنش روزی یک بار از پشت کار بگیرینش زیر شیر آب.

شما هم می‌توانید تصاویری از سبزه‌‌‌های زیبا و جالب نوروزی خود  و شکردهای آماده کردن آن‌ها را برایمان ارسال کنید.


منابع:

هفت گنج

بیتوته

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا