اخبار روزاجتماعی

آئین روز درختکاری در میبد/تصاویر

بام میبد: به نقل از یزد- ایرنا، مدیرعامل شرکت شهرک‌‌‌های صنعتی استان یزد در جمع دانش آموزان درشهرک صنعتی جهان آباد میبد که به مناسبت روز درختکاری نهال هایی را در دل خاک  این شهرک کاشته بودند، گفت: درخت زیتون جزء چهار درخت معروف است که مردم آن را می‌کارند و از سرسبزی و ثمره آن استفاده می‌کنند.

سید مسعود عظیمی افزود: شهرک صنعتی جهان آباد میبد به عنوان یک شهرک صنعتی استثنایی در کشور فوق العاده پویا و فعال و با داشتن امکاناتی در سطح مطلوب نشان از خوب بودن مردمان این شهر دارد.

این مسئول یاد آور شد: این شهرک افتخار شهرستان و استان است که باید از دست اندرکاران آن و کارآفرینانی که دراین شهرک مشغول هستند و همینطور نیروهای فضای سبز که در سرسبز نگه داتشن این شهرک با کاشت درخت هایی و حفاظت از فضای سبز ایجاد شده تلاش می‌کنند تشکر کرد.

وی با اشاره به ییشرفتی که این شهرک در حوزه فضای سبز داشته است، گفت:   اگر نذری دارند که می‌خواهند به جا آورند و کار خیری در نظر دارند می‌توانند نذرو کار خیرخود را قالب کاشت درخت در این شهرک به جا بیاورند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌‌‌های صنعتی استان یزد با تشکر از منابع طبیعی و جهاد کشاورزی که بهترین نهال‌ها را در اختیار مردم می‌گذارند تصریح کرد: ما موظفیم در 10 درصد از فضای شهرک‌‌‌های صنعتی فضای سبز ایجاد کنیم و باید گفت که در این شهرک‌ها برای آبیاری فضای سبز و نیز استفاده در صنعت از آب یک بار مصرف استفاده نمی‌شود بلکه از پساب آب‌‌‌های تصفیه شده استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی جهان آباد میبد نیز گفت: در سال جاری برای توسعه فضای سبز شهرک صنعتی جهان آباد بیش از 5 هکتار فضا اختصاص داده شده است و بیش از 6 هزار نهال زیتون، سنجد و سایر گونه‌‌‌های گیاهی قابل کشت در این شهرک کاشت گردیده است.

همچنین به نقل از روابط عمومی‌شهرداری در آستانه فرارسیدن بهار طبیعت و به مناسبت ۱۵ اسفندماه روز درختکاری، با حضور مهندس نقوی شهردارمیبد، اعضای شورای اسلامی‌شهر میبد، خادمی‌معاون فرماندار، بهشتی زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین و دانش آموزان آموزشگاه کوثر 600 نهال در پارک بزرگ بهاران میبد غرس شد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا