براساس منطقه‌ای که قرار است به آن سفر کنید بهتر است همیشه از ضد‌آفتاب‌ها استفاده کنید و اگر شما به منطقه خشکی سفر می‌کنید استفاده از یک مرطوب‌کننده خوب بسیار مفید است اما توصیه می‌شود کرم‌های لایه‌بردار یا ضد‌چروک‌ها در سفر‌ها استفاده نشود، زیرا باعث تحریک پوست می‌شود و در سفر وقت زیادی برای مراقبت […]

براساس منطقه‌ای که قرار است به آن سفر کنید بهتر است همیشه از ضد‌آفتاب‌ها استفاده کنید و اگر شما به منطقه خشکی سفر می‌کنید استفاده از یک مرطوب‌کننده خوب بسیار مفید است اما توصیه می‌شود کرم‌های لایه‌بردار یا ضد‌چروک‌ها در سفر‌ها استفاده نشود، زیرا باعث تحریک پوست می‌شود و در سفر وقت زیادی برای مراقبت از پوست ندارید و ممکن است باعث سوختن پوست شود. نوع شامپو در تغییر موها خیلی تاثیری ندارد و نیاز نیست که همیشه و همه جا شامپوی مخصوص خود را همراه داشته باشید زیرا اصولا شامپوها خیلی با هم فرق ندارند و ارزان یا گران بودن شامپوها مربوط به مواد نگهدارنده آن‌هاست و نه در مواد تمیز‌کننده آن‌ها و هیچ نوع تفاوت ساختاری در شامپوها وجود ندارد اما در برخی از شامپوها مواد کناری یا جانبی دارند که این مواد می‌توانند در درمان موخوره، نرمی‌یا شادابی مو یا استحکام بیشتر مو موثر باشند. شامپوها در ریزش مو هیچ نقشی ندارند و خیلی نباید دنبال مارک شامپوها و انواع گران‌قیمت بود.

آّب سرد بهتر است یا گرم؟

مناسب‌ترین آب برای شست‌وشوی صورت آب ولرم رو به سرد است، زیرا باعث کمتر آسیب دیدن پوست می‌شود آب خیلی گرم یا خیلی سرد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. افرادی که پوست تحریک‌پذیر و خشک دارند استفاده حوله‌های خشک و زبر توصیه نمی‌شود و بهتر است از حوله‌های نخی استفاده کنند. فرقی نمی‌کند پوست خشک دارید یا پوست چرب در هر صورت بهتر است حوله را با فشار روی پوست خود نکشید، زیرا باعث آسیب دیدن پوست می‌شود. برای خشک کردن موها نیز بهتر است ابتدا کمی‌صبر کنید تا موهای‌تان خودش کمی‌خشک شود و با یک حوله نرم و بدون فشار دادن زیاد موهای‌تان را خشک کنید و بعد حوله را در محیطی باز قرار دهیم تا باعث رشد باکتری‌های قارچی در آن نشود.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

منبع: مجله سیب سبز