[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]بازیکن سابق تیم ملی فرانسه، یک ماه دیگر ۶۸ ساله می‌شود در حالی که ۳۴ سال از عمر خود را در زندگی نباتی به سر برده است.[/box] زندگی نباتی ۳۳ ساله یک ستاره به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، چه حسی خواهید داشت، اگر یکی […]


[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]بازیکن سابق تیم ملی فرانسه، یک ماه دیگر ۶۸ ساله می‌شود در حالی که ۳۴ سال از عمر خود را در زندگی نباتی به سر برده است.[/box]

زندگی نباتی ۳۳ ساله یک ستاره به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، چه حسی خواهید داشت، اگر یکی از اعضای خانواده تان پس از گذشت بیش از ۳۰ سال از کما خارج شود؟

این سوالی است که خانواده ژان پیر آدامز، هر روز از خودشان سوال می‌کنند.

۳۳ سال پیش، ژان پیر آدامز بازیکن سابق تیم ملی فرانسه برای جراحی زانوی خود، به بیمارستانی در لیون رفت ولی زمانی که آنجا را ترک کرد دیگر نمی‌توانست صحبت کند یا حرکتی انجام دهد.

تا کنون که ۳۳ سال از آن زمان می‌گذرد،‌ هنوز در همان حالت زندگی نباتی به سر می‌برد و همسرش در طول این سال‌ها از او مراقبت کرده است.

ژان پیتر آدامز متولد ۱۰ مارس ۱۹۴۸ است و سابقه بازی در تیم پاری سن ژرمن فرانسه را دارد.

وی همچنین بین سال‌‌‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۶ عضو تیم ملی فرانسه بوده و ۲۲ بازی ملی را به عنوان مدافع وسط انجام داده است.

آدامز ۲ پسر دارد که در سال‌‌‌های ۱۹۶۹ و ۱۹۷۶ به دنیا آمدند. او بعد از اینکه رباط صلیبی اش پاره شد، در ۱۷ مارس ۱۹۸۲، به بیمارستان ادوارد هریوت در شهر لیون رفت تا عمل شود اما پزشک متخصص او، هنگام بیهوش کردن وی دچار اشتباه شد و آداز دچار برونکو اسپاسم و به علت کمبود اکسیژن در مغزش ۷ روز پس از تولد ۳۴ سالگی اش به کما رفت. او یک ماه دیگر ۶۸ ساله خواهد شد در حالی که دقیقا نیمی‌از عمرش را در زندگی نباتی به سر برده است.

او اکنون هیچ عمل ارادی را نمی‌تواند انجام دهد و فقط چشم هایش را باز و بسته می‌کند و می‌تواند غذایش را هضم کند.

در تمام این سال ها، همسر وفادار او، برنادت، تمام کارهای او را انجام داده است و با عشق از او مراقبت کرده است.