اخبار روزاجتماعی

سرمایه اجتماعی، ویژگی بارز شهرستان میبد است

یزد- ایرنا: محمد علی طالبی، عصر چهارشنبه در شورای اداری شهرستان میبد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی‌جوشش سرمایه اجتماعی در کشور بود افزود: با نگاه به دوران انقلاب اسلامی‌و مقطع پیروزی آن می‌توان شکل گیری سرمایه اجتماعی را در کل کشور به یکباره دید و گرچه این جوشش به یکباره به وجود آمد اما سالهای سال در اوج قرار داشت.

وی تصریح کرد: این سرمایه اجتماعی عبور دهنده ما از بحران‌‌‌های دوره ابتدایی انقلاب و بهترین یاری گر ما در دوران پر فروغ دفاع مقدس بود، همچنین باعث افزایش مقاومت و تحمل ما در برابر توطئه‌‌‌های ظالمانه دشمنان شد که می‌خواستند ما را از ادامه مسیر بازدارند.

استاندار یزد گفت: در دور جدید تحریم‌ها، دشمن سرمایه اجتماعی کشور را با اعمال فشارهای اقتصادی و خدشه دار کردن اعتماد عمومی‌جامعه با به کار بردن انواع دسیسه‌ها در حوزه‌‌‌های مختلف مورد هدف قرارداده است.

طالبی افزود: در حالی دشمن می‌خواهد با بی پشتوانه کردن ما به هدف خود برسد وظیفه ما افزایش امید نسبت به آینده است و اگر در مسیری گام برداریم که عمل و حرف ما موجب ناامیدی مردم شود در زمینی که دشمن فراهم کرده در جهت اهداف وی فعالیت کرده ایم.

وی درادامه توصیه به حفظ قوام و انسجام جامعه کرد که می‌تواند با خدمت صادقانه و پاسخگویی درست به مردم عملی شود.

استاندار یزد همچنین برطرف کردن موانع بر سر راه اشتغال، فعالیت‌ها و سرمایه گزاری‌ها بدون هیچ گونه محدودیت را روش کاری خود بر شمرد.

امام جمعه موقت میبد نیز گفت: شهر میبد شهر عابدان و فرهیختگان و شهر آیت الله حائری میبدی است، شهری است که شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است.

حجه الاسلام محمد اعرافی تصریح کرد: انقلاب به راحتی به دست نیامده است، با رشادت های مردمی‌به دست آمده، کارکرد و عمل انقلاب نیز مردمی‌است.

فرماندار میبد نیز گفت: شهر میبد شاخص‌‌‌های خوب بسیاری دارد و مهمترین آن اعتماد مردم به انقلاب است، کمک‌‌‌های خیر خواهانه مردمی‌نشان دهنده این اعتماد است و به ثمر نشستن بسیاری از تلاش‌ها و فعالیت‌ها در سایه همراهی و همکاری دولتمردان نتیجه این اعتماد مردمی‌است.

حسین فلاح افزود: با وجود اینکه میبد یک شهر صنعتی است اما متاسفانه نظام اداری و ساختاری شهرستان با صنعتگر همراه نیست.

وی درادامه خواستارانجام اقداماتی با هدف تسهیل کارصنعتگران با عنایت به وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی‌نیزگفت: با وجود دست آوردها در زمینه های مختلف علمی‌، تحقیقاتی، بهداشت، درمان و… که بسیار زیاد هم است، اما نارضایتی مردم نیز دیده می‌شود.

دکتر کمال دهقانی افزود: این نارضایتی‌ها نشان از وجود مشکل و ایراداتی در نظام ساختاری و اداری ما دارد که جایی که باید مشکل مردم حل نشده است.

وی تصریح کرد: لازم است به همکاری مردم و حضور آنها برای مشارکت توجه شود، همچنین ضروری است به تخصیص بودجه‌‌‌های عمرانی با توجه به ظرفیت‌ها و مشارکت هایی که وجود دارد عنایت شود.

وی طرح تفصیلی شهرستان را نیز ازجمله مواردی برشمرد که باید در سایه توجه و هماهنگی امور توسط استانداری رفع مشکل تصویب آن مورد توجه قرارگیرد.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا