چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که ۲۵ بهمن به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! اگر امروز اتفاقی افتاد که باب میلتان نبود آن را به فال بد نگیرید و فکر نکنید که قرار است تا پایان سال اوضاع به همین روال باشد. برعکس آنچه فکر می‌کنید این سال حتی اگر […]


چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است

دوست عزیزی که ۲۵ بهمن به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! اگر امروز اتفاقی افتاد که باب میلتان نبود آن را به فال بد نگیرید و فکر نکنید که قرار است تا پایان سال اوضاع به همین روال باشد. برعکس آنچه فکر می‌کنید این سال حتی اگر طبق انتظارتان شروع نشود خیلی خوب پیش خواهد رفت و با موفقیت‌‌‌های زیادی برای شما همراه خواهد بود. گاهی لازم است برای آن که چندین قدم به جلو بروید یک قدم به عقب بردارید تا به نتایجی بسیار بهتر از آنچه خودتان انتظار دارید برسید. اگر جشن تولدتان آن طوری که انتظار دارید پیش نرفت ناراحت نشوید، بعد از این افت کوتاه مدت رشد بسیار زیادی خواهید کرد. عشقی که در خواب و خبال برای خودتان به تصویر کشیده اید را از ذهنتان پاک کنید و گزینه‌‌‌های بسیار خوبی که برای آغاز یک رابطه عاطفی منطقی و در عین حال لذت بخش در اختیارتان هستند را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

فروردین

امروز در رابطه با اهدافتان خیلی منطقی و واقع بین هستید و این موضوع شما را قادر می‌سازد که از نتیجه زحماتتان راضی باشید و لذت ببرید. ولی اگر به دنبال تفریح و خوشگذرانی باشید به راحتی تسلیم افکار غیر منطقی خواهید شد. اگر نعمت هایی که دارید را بشمارید خواهید دید داشته هایتان خیلی بیشتر از آنی هستند که خودتان فکر می‌کنید، پس برای داشته هایتان شکرگزار باشید. مهربانی و حساسیتی که نسبت به دیگران دارید از نقاط قوت شما هستند، از این قدرت خود برای جلب توجه و اعتماد دیگرلان استفاده کنید، ولی هیچ گاه از اعتماد آنها سوء استفاده نکنید و این سرمایه گرانبهای خود را از دست ندهید.

اردیبهشت

امروز دلتان می‌خواهد تا جای ممکن هیچ کاری نکنید و تا می‌توانید به خودتان برسید و به خودتان استراحت بدهید. ولی این کار شما خیلی بیشتر از آن که فکرش را بکنید مایه ناراحتی دیگران را فراهم خواهد کرد. با این حال خیلی راحت می‌توانید به این حالت خود غلبه کرده و عملکردی فراتر از انتظار داشته باشید، قدر لحظه هایتان را بدانید و آنها را به بطالت نگذرانید. لجاجت و سرسختی شما امروز می‌تواند مانع پیشرفت کارهایتان به آن صورتی که انتظارش را دارید شود، ولی مواظب باشید اسیر دام ندامت و احساس گناه نشوید. این احساسات بیهوده و بی اساس را کنار بگذارید و اگر کسی رفتار نامناسب و خودخواهانه ای دارد خیلی راحت او را کنار بگذارید.

خرداد

شما معمولا آدمی‌هستید که خیلی راحت می‌توانید افکارتان را بیان کنید، ولی امروز این کار برایتان به سادگی همیشه نیست و کلماتی که در ذهنتان به دنبالشان هستید به راحتی بر سر زبانتان نخواهند آمد و همین مسئله باعث می‌شود که نتوانید دیگران را با زبان چرب و نرمتان جادو کنید. پیدا کردن راه حل برای این وضعیت خیلی ساده نیستف ولی در نهایت از آنچه انتظارش را دارید بهتر خواهد بود. انرژی امروز به نفع شما در جریان است، پس سعی کنید نهایت استفاده را از آن ببرید. خیلی زود خواهید دید که احساس وظیفه شناسیتان نتایج بسیار مثبتی برایتان به همراه خواهد داشت.

تیر

امروز بیان کردن احساساتتان با صراحت تمام و با صدای بلند کافی نیست، بلکه باید حواستان باشد که خودتان را از صحنه‌‌‌های احساسی که با شما در ارتباط نیستند هم دور نگه دارید. درگیر کردن خودتان با مسائل احساسی دیگران تنها وقت و انرژیتان را هدر خواهد داد و هیچ نتیجه مثبتی هم برایتان به همراه نخواهد داشت. شما می‌توانید حمایت خودتان را از راه‌‌‌های دیگری هم نشان دهید. کسی که دوست دارید را تشویق کنید که با خیال راحت به شما تکیه کند، ولی خودتان را در مسائل پیچیده روابط عاطفی دیگران غرق نکنید. کمی‌فاصله گرفتن از دیگران هم به نفع خودتان و هم به نفع آنها تمام خواهد شد.

مرداد

نگرانی‌‌‌های بسیار زیادی که در رابطه با مسائل حرفه ایتان دارید امروز شما را بیش از تصمیمات دراز مدتی که این اواخر با آنها درگیر بوده اید به خود مشغول کرده اند. با وجود این که آنقدر به افکارتان اجازه داده اید در آینده پیش بروند که مهار آنها از دستتان خارج شده است، وقت آن رسیده است که اهداف خود را مورد بررسی مجدد قرار دهید. اگر اهدافی که دارید واقع بینانه نیستند، ببینید چه قسمت هایی را باید حذف کنید و اولویت هایی برای خودتان تعیین کنید که می‌توانند به پیشرفت شما کمک کنند. مهمترین داشته‌‌‌های شما در زندگی خانواده و دوستانتان هستند به آنها نشان دهید که چقدر برایتان اهمیت دارند و بی دریغ به آنها عشق بورزید.

شهریور

در کمال تعجب امروز برنامه هایتان طبق انتظاراتی که دارید پیش نخواهند رفت، ولی به جای آن که عقب نشینی کنید و دلسرد شوید، موضع خودتان را حفظ کنید. هرچند اگر کارهایی که دلتان می‌خواهد را نتوانید انجام دهید از روزتان لذت نخواهید برد، ولی همین که بتوانید کارهای امروزتان را انجام دهید احساس آرامش خواهید کرد. ولی فکر نکنید که کارهایتان بی نتیجه هستند، شرایط موجود در واقع فرصتی است برای تعیین یک استراتژی صحیح برای رسیدن به آنچه می‌خواهید. انتقادات صادقانه و سازنده ای که از افراد مورد اعتمادتان می‌شنوید را با نگرشی مثبت پذیرا باشید و فکر نکنید که قصد و غرضی در کار است.

مهر

شما از آن دسته آدم هایی نیستید که پایشان را به زمین می‌کوبند و با قاطعیت تمام می‌گویند «نه»! ولی این اواخر دارید یاد می‌گیرید چطور برای دیگران حد و مرزی مشخص کرده و هر وقت که لازم است از خودتان و موضعی که دارید دفاع کنید. اگر امروز در محل کارتان به شما و ایده هایتان برای حل مشکلات نیاز داشتند همکاریتان را دریغ نکنید و نقطه نظرات خود را بی آن که از اشتباه بودن آنها هراسی داشته باشید با دیگران در میان بگذارید. امروز احساساتتان شدت بسیاری دارند و می‌توانید با مهربانی خود طرف مقابلتان را شگفت زده کنید. پس احساس خود را به زبان بیاورید و گفتن آن را برای زمان دیگری نگذارید.

آبان

امروز اگر دست از ترس و وحشت هایی که دارید برداشته و به طرف مقابلتان خود اجازه بدهید هدایت رابطه عاطفیتان را در دست بگیرد. متاسفانه شما نگران این هستید که اگر تسلیم خواسته‌‌‌های طرف مقابلتان شوید کنترلی که روی رابطه تان دارید را از دست بدهید. با این حال برعکس این تفکر شما هم می‌تواند صحیح باشد؛ داشتن برخورد هوشمندانه با کسی که منطقی دارد رفتار می‌کند نشان دهنده علاقه شما به تفاهم و همکاری است. وقتی پای احساسات و روابط عاطفی در میان است صحیح و غلط هیچ معنایی ندارد، پس با گوش و قلبی باز به حرف‌‌‌های شریک عاطفی خود گوش کرده و اگر حق با اوست گفته هایش را بپذیرید.

آذر

اگر کسی که دوست دارید شما را تحت فشار قرار داده و اجازه ندهد کاری که برایتان از اهمیت ویژه ای برخوردار است را انجام دهید شاید تا حدودی نسبت به رابطه تان دلسرد شوید. اگر خودتان فکر کنید که امروز به موفقیت خواهید رسید ولی ناگهان با موانعی مواجه شوید که فاصله بین شما و هدفتان را زیاد می‌کنند ممکن است روحیه تان را از دست بدهید. ولی دلسرد شدن و از دست دادن انگیزه تان به هیچ عنوان عاقلانه نیست. زیرا این موانع رسیدن به هدف را برای شما غیر ممکن نمی‌کنند، بلکه تنها رسیدن به آن را با کمی‌فاصله همراه می‌کنند. نگرش مثبت خودتان را حفظ کنید، هدف از آنچه خودتان فکر می‌کنید به شما نزدیک تر است.

دی

احساس بی قراری می‌کنید و نمی‌توانید در یک جا بند شوید، ولی فعلا به نفعتان است که نظم و ترتیب داشته باشید و با حوصله کارهایتان را انجام دهید. امروز ممکن است مجبور شوید برخی درگیری‌ها با شریک زندگیتان را تحمل کنید، به ویژه این که مجبورید با افرادی که فکر می‌کنند مشکل از جانب شماست هم کنار بیایید. شما نمی‌توانید طرف مقابلتان را با منطق و توجیه‌‌‌های عقلانی قانع کنید. متاسفانه هر چه بیشتر روی بحث کردن در رابطه با این موضوع پافشاری کنید فاصله بین خودتان و حریفتان را بیشتر می‌کنید و حل کردن مشکلتان سخت تر می‌شود. به جای کلمات اجازه دهید رفتارتان نشان دهد که حق با چه کسی است.

بهمن

بجای این که فکر کنید که شما جواب همه سوالات و مشکلات را می‌دانید بهتر است نگرشی منطقی تر داشته باشید و بپذیرید که هر کسی در انجام کاری مهارت دارد و در هر زمینه ای کار را به کاردان بسپارید. در حال حاضر برای رسیدن به موفقیت بیش از اثبات ذکاوت و برتری خودتان نسبت به دیگران، به پذیرفتن اطلاعات جدیدی که به دست می‌آورید نیاز دارید. هر چند پذیرفتن ضعف هایتان برای شما کار سختی است، به جای این که سعی کنید کسی که دوست دارید را با به نمایش گذاشتن هوشتان تحت تاثیر قرار دهید، بهتر است از آگاهی و دانشی که دارید برای این کار استفاده کنید تا نتایج بهتری به دست بیاورید.

اسفند

شما امروز می‌توانید بی آن که اعتماد به نفس خودتان را از دست بدهید انتقادات سازنده ای که می‌شود را بپذیرید. اگر احساس کنید کسی دارد صداقت احساسات شما را زیر سوال می‌برد عصبی و ناراحت خواهید شد. ولی لزومی‌ندارد برای فرار از شنیدن حقیقت در پشت عقاید شخصیتان مخفی شوید. مورد بررسی قرار دادن عقاید و باورهایتان در هنگام رویارویی با اطلاعاتی که با آنها تناقض دارد نشان دهنده هوش و ذکاوت شماست. در حال حاضر به نفعتان است کمی‌در نگرش خود تغییر ایجاد کنید. باید یاد بگیرید در رابطه عاطفیتان مسئولیت کارهایتان را بپذیرید و به اشتباهاتتان اقرار کنید.