[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]اینکه کسی بخواهد موفق باشد چیز بدی نیست. اما موفقیت هدف نیست؛ نتیجه ی یک عمر تلاش و استقامت است. موفقیت با سال‌ها یادگیری و تجربه در مسیر کسب یک تخصص به دست می‌آید.[/box] وب سایت دیجیاتو – پیام ادیب: آیا می‌دانید برای کسانی که تمام عمر خود را صرف رویاپردازی […]


[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]اینکه کسی بخواهد موفق باشد چیز بدی نیست. اما موفقیت هدف نیست؛ نتیجه ی یک عمر تلاش و استقامت است. موفقیت با سال‌ها یادگیری و تجربه در مسیر کسب یک تخصص به دست می‌آید.[/box]
وب سایت دیجیاتو – پیام ادیب: آیا می‌دانید برای کسانی که تمام عمر خود را صرف رویاپردازی در مورد شهرت و موفقیت می‌کنند و داستان موفقیت‌ها و دستاورد‌‌‌های دیگران را می‌خوانند، و با این امید که شاید کمی‌از این موفقیت آنان نصیبشان شود تمام پایین و بالای زندگی انسان‌‌‌های موفق را زیر و رو می‌کنند چه اتفاقی می‌افتد؟ پاسخ این سوال این است که اتفاق خاصی در زندگی این دسته افراد نمی‌افتد.

رویاپردازی، به اشتراک گذاری جمله‌‌‌های الهام بخش، خواندن و دنبال کردن زندگی افراد موفق کسی را به جایی نمی‌رساند. تنها راه رسیدن به هر یک از این موفقیت‌ها «دست به کار شدن» است.

747879_437

اگر زندگی شما هم با توصیف بالا همخوانی دارد، دو گزینه پیش روی شما قرار خواهد داشت. یکی اینکه به کاری که تا الان انجام داده اید ادامه دهید و در نهایت زندگی تلخ و محقرانه ای نصیبتان شود، و دو اینکه تا هنوز وقت هست، چشم هایتان را باز کنید، رفتارتان را تغییر دهید، از خانه بیرون بروید و برای خودتان کسی بشوید.

با توجه به متوسط سن مخاطبان این مطالب، خیلی از شما هنوز وقت کافی برای تغییر این روند را دارید؛ امید است این مقاله تلنگری برای این دسته از شما باشد.

اینکه کسی بخواهد موفق باشد چیز بدی نیست. اما موفقیت هدف نیست؛ نتیجه ی یک عمر تلاش و استقامت است. موفقیت با سال‌ها یادگیری و تجربه در مسیر کسب یک تخصص به دست می‌آید؛ با پیگیری فرصت ها، برقراری ارتباط‌‌‌های متعدد، انتخاب‌‌‌های هوشمندانه، نظم و تمرکز روی چیز هایی که اهمیت دارند.

موفقیت با پیروزی هایی به دست می‌آید که برای رسیدن به آن‌ها سخت بجنگید و از پرداخت هزینه‌‌‌های سنگین نهراسید.

اگر شما هم به پر فراز و نشیب بودن مسیر طولانیِ رسیدن به چنین نتیجه ی والایی پی برده اید، یک قدم به حقیقت نزدیک تر شده اید. حقیقت این است که با فکر کردن به شهرت و ثروت هیچ وقت مشهور و ثروتمند نخواهید شد. تنها راه رسیدن به شهرت و موفقیت تمرکز روی حال حاضر است. شما باید در آن واحد روی به انجام رساندن تنها یک کار متمرکز باشید.

احتمالاً با این صحبت‌ها برخی از شما به این فکر فرو رفته اید که داشتن هدف هایی برای رسیدن و یاد گرفتن روش‌‌‌های نتیجه بخش دیگران می‌تواند به شما در رسیدن به نتایج دلخواهتان کمک کند.

این ممکن است درست باشد، اما اگر بخواهید هدف هایتان موثر واقع شوند باید بسیار انجام پذیر تر و واضح تر از این باشند. هیچ یک از مطالب پر طرفداری که روی اینترنت یافت می‌کنید به شما نخواهند گفت این کار واقعاً چقدر دشوار خواهد بود.

۱- اگر خوش شانس باشید والدینتان در مورد اخلاق کاری، مسئولیت پذیری فردی و انتخاب‌‌‌های هوشمندانه چیز هایی به شما یاد می‌دهند.

۲- به مدرسه می‌روید، تحصیلاتی کسب می‌کنید و اصول اولیه ی یک زمینه ی تحصیلی را یاد می‌گیرید.

۳- وارد جامعه می‌شوید و اگر شانس بیاورید دیر یا زود در زمینه ی درسی که خوانده اید شغلی برای خود پیدا می‌کنید و یاد می‌گیرید چیزهایی که خوانده اید در عمل به چه شکل پیاده می‌شوند و با نحوه ی کار شرکت ها، کسب و کار، و مهم تر از همه رفتار مردم آشنا می‌شوید.

۴- در طول زمان، تخصصی پیدا می‌کنید، روابطی به وجود می‌آورید، فرصت‌‌‌های تازه ای پیش رویتان قرار می‌گیرند و موفق می‌شوید کاری را که از انجامش لذت می‌برید پیدا کنید. سپس می‌توانید تصمیم بگیرید روی چه چیزی متمرکز شوید. در این مدت بیش از هر چیز، از تجربه ی خود و دیگران یاد می‌گیرید.

۵- با موانع متعددی مواجه می‌شوید. برخی از آنها را با موفقیت پشت سر می‌گذارید، اما برخی دیگر شما را به دردسر می‌اندازند. از شکست‌‌‌های سنگینی که در این راه متحمل می‌شوید درس می‌گیرید و پیروزی‌‌‌های شیرینی که به دست می‌آورید، اعتماد به نفستان را بالا می‌برند. شما در طول این مسیر سخت تلاش می‌کنید، به رقابت می‌پردازید و جا نمی‌زنید.

۶- اگر تصمیمات هوشمندانه ای بگیرید و خود را در مسیری مناسب نگه دارید، به وقتش، کارهای مهمی‌انجام می‌دهید و به موفقیت‌‌‌های بزرگی می‌رسید. روزی فرا می‌رسد که به گذشته ی خود نگاه می‌کنید و به این نتیجه می‌رسید که برای رسیدن به آنجا زحمات زیادی کشیده اید. این به شما احساس خوبی می‌دهد، سپس دوباره به مسیر خود ادامه می‌دهید.

مسیر موفقیت همیشه دقیقاً به این شکل نیست. هر کسی ممکن است جایی از مسیر را اشتباه برود و مجبور شود یکی دو مرحله از آن را دوباره طی کند. اما آنچه گفته شد تا حد زیادی مسیر موفقیت در دنیای واقعی را توصیف می‌کند؛ تقریباً هر کسی که در زندگی به جایی می‌رسد چیزی شبیه به این را تجربه کرده است.

به یاد داشته باشید که هیچ کجای این مراحل گفته نشده است که باید وقت خود را تنها با خواندن کتاب‌ها و مقالات موفقیت تلف کنید، پست‌‌‌های بی مصرف روی شبکه‌‌‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و به دنبال کردن افراد به اصطلاح تأثیرگذار بپردازید. هیچ کجای این مراحل کسی نگفته است که با صرف وقت با ارزش خود روی خواندن و به اشتراک گذاری عادات میلیونر‌‌‌های بزرگ، به جایی خواهید رسید.

همه ی ما نقاط ضعفی داریم و اشتباهاتی مرتکب می‌شویم. فقط حواستان باشد اشتباه کردن تبدیل به عادت نشود. در ضمن فراموش نکنید همه ی ما نیاز داریم کمی‌تفریح کنیم و از زندگی خود لذت ببریم؛ پس چه چیزی بهتر از این که کسی از کار خود نیز لذت ببرد. کار می‌تواند بخش بزرگی از معنای زندگی برای هر کسی باشد.

همه ی انسان‌ها پتانسیل برخورداری از یک زندگی موفق را دارند، اما تنها در صورتی می‌توان به این توان بالقوه جامه ی واقعیت پوشاند که آستین‌ها را بالا بزنیم و دست به کار شویم. موفقیت حرفه ای نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس رویاپردازی را کنار بگذارید و دست به کار شوید.

منبع: برترین ها