ت[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]رفندی که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم کمک می‌کند بدون استفاده از اتو در خانه به‌ راحتی لباس‌هایتان را صاف و مرتب کنید.[/box] به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی‌پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان: معمولا افراد اتو کشیدن لباس‌ها را کاری دشوار و طاقت‌فرسا می‌دانند، علاوه بر این اتو […]


ت[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]رفندی که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم کمک می‌کند بدون استفاده از اتو در خانه به‌ راحتی لباس‌هایتان را صاف و مرتب کنید.[/box]

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی‌پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان: معمولا افراد اتو کشیدن لباس‌ها را کاری دشوار و طاقت‌فرسا می‌دانند، علاوه بر این اتو کشیدن به زمان و تمرکز بالایی نیاز دارد و گاهی اوقات بسیار خسته‌کننده است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به علت دسترسی نداشتن به برق یا کمبود زمان نتوانسته‌اید لباس‌هایتان را اتو کنید و به همین دلیل دیر به محل کار یا محل تحصیل خود رسیده‌اید. در اینجا به روشی بسیار آسان برای اتو کشیدن لباس‌ها اشاره می‌کنیم.

در اینجا دستور تهیه یک نوع اسپری را برای شما آماده کرده‌ایم که بدون اتلاف و‌قت و انرژی به راحتی لباس‌هایتان را صاف و مرتب می‌کند. این اسپری هیچ‌گونه لکه‌ای بر روی لباس شما باقی نمی‌گذارد و به سرعت خشک می‌شود و از همه مهم‌تر به‌ راحتی آماده می‌شود.

مواد مورد نیاز

۱ قاشق سوپ‌خوری نرم‌کننده پارچه
۱ قاشق سوپ‌خوری الکل یا سرکه سفید بی‌بو
۴۰۰ میلی‌لیتر آب مقطر
قوطی اسپری خالی

روش تهیه

همه این مواد را با هم ترکیب کنید و آن را در قوطی اسپری خالی بریزید و آن را تکان دهید. برای این کار کافی است مقداری از مواد اسپری را روی قسمت‌های چروک لباستان اسپری کنید و پس از آن لباس را با دستتان صاف کنید و آن را به چوب لباسی وصل کنید و صبر کنید تا خشک شود، خواهید دید که بدون استفاده از اتو لباس‌‌هایتان به‌ راحتی صاف می‌شود و از این طریق در مصرف برق نیز صرفه‌جویی می‌کنید.