شب گذشته نشست انجمن نویسندگان میبدی (سرای اهل قلم ) در گنجینه فرهنگی پژوهشی فاطمه الزهرای میبد جهت آشنایی اعضای انجمن با این گنجینه گرانبها و ارزشمند برگزار شد.

بام میبد: شب گذشته نشستی به همت انجمن نویسندگان میبدی با دعوت از اصحاب قلم شهرستان میبد و با حضور فن آموزان هنر داستان نویسی در گنجینه فرهنگی پژوهشی فاطمه الزهرا برگزار شد.

در این نشست که آقایان حمید رضا عبدلی ویراستار و دکتری فلسفه و شهاب امامی‌شاعر میبدی به عنوان میهمان و آقای محمد کارگر به عنوان میزبان حضور داشتند، طی برگزاری آن، در ابتدا اعضای انجمن به بحث و تبادل نظر پیرامون نوشته‌‌‌های خود پرداختند و سپس نشست با صحبت‌‌‌های آقای عبدلی و نیز آقای سید مجتبی موسوی مدیر انجمن انجمن نویسندگان میبدی (سرای اهل قلم ) ادامه یافت.

عبدلی ویراستار و دکتری فلسفه طی سخنانی راجع به قوه تخیل و با اشاره به اینکه عامل تراوش هنر، تخیل است، بیان کرد: جهت ارتقای نویسندگی ما باید بتوانیم صور و معانی را ترکیب کنیم و خودمان را به جای شخصیتهای داستان بگذاریم.

وی در ادامه جهت تبحر در نویسندگی، هنرجویان دوره داستانویسی را به دیدن فیلمها و مطالعه کتب، نوشتن خاطرات روزانه، گزارش نویسی و نوشتن ایده‌ها توصیه نمود.

سید مجتبی موسوی مدیر انجمن نویسندگان میبدی (سرای اهل قلم ) نیز نوشتن برداشت هایی که از دیدن فیلمها داریم و نیز دیدگاه هایی که نسبت به شخصیتهای نقش آفرین در فیلم پیدا نموده ایم را عاملی در جهت پیشرفت در زمینه داستان نویسی عنوان نمود و گفت: باید سعی کنید هر هفته و یا هر ماه فیلمی‌را برای دیدن و موشکافی، تماشا کنید.

پایان بخش این نشست نیز صحبت‌‌‌های شنیدنی محمد کارگر نویسنده کتابهای «تذکره مشاهیر میبد»، «فرهنگنامه شورک» و «سرای غزل» و همچنین موسس گنجینه فرهنگی پژوهشی فاطمه الزهرای میبد در باره چگونگی بنیان نهادن گنجینه ارزشمندش بود.

وی این گیجینه گرانبها را ما حصل ۲۷ سال عشق، علاقه، کوشش و تلاش خود که روستایی زاده ای می‌باشد، عنوان نمود که در حال حاضر در آن، هر از گاهی میزبان شخصیتهای کشوری می‌باشد.

کارگر با این دید که ما باید حاقظ و نگهبان فرهنگ، هویت و تمدن خود باشیم، اقدام به جمع آوری این مجموعه ارزشمند که حاوی تذکره‌ها، فرهنگ نامه و کتابهای تاریخی، میبد شناسی، علمی‌، نسخ خطی، نشریات استانی، کشوری و بین الملل، اسناد تاریخی و … می‌باشد با عرق جبین و کدّ یمین نموده و حاشیه هایی نیز بر کتبی از این مجموعه نوشته است.

بنیان گذار گنجینه فرهنگی پژوهشی فاطمه الزهرای میبد همچنین جایزه و هدیه ای ارزنده،  به دست آقای حمید رضا عبدلی ویراستار و دکتری فلسفه به خانم نگار فاتحی از فن آموزان سرای قلم میبد، اهدا نمود.

نگار فاتحی دانش آموز و نویسنده ای نوجوان است که متانت کلام و پاسخگویی وی در محفلی سبب شد تا در این نشست، توسط نویسنده و پژوهش گر میبدی که بر خود لازم دید از این نویسنده نوجوان که حتی نامش را نمی‌دانست، تقدیر نماید، تجلیل و قدر دانی شود.

گفتنی است، انجمن نویسندگان میبدی چند ماهی است با فعالیت در زمینه داستان نویسی کار خود را شروع نموده و هفته ای یک بار در محل فرهنگسرای میبد با حضور نویسندگان و ادیبان میبدی و نیز هنرآموزان  داستان نویسی تشکیل جلسه می‌دهد و طی آن به نقد و بررسی آثار و معرفی کتب داستان نویسی پرداخته می‌شود.