سبک زندگیموفقیت

رموز موفقیت دانش آموزان دبیرستان خدیجه کبری میبد در کسب رتبه‌‌‌های برتر کنکور 97

بام میبد: مانند سال گذشته در راستای ایجاد انگیزه در دانش آموزان به تلاش برای کسب موفقیت در امر تحصیل علم به سراغ دانش آموزان برتر دبیرستان خدیجه کبری میبد که موفق شدند رتبه‌‌‌های زیر هزار را کسب کنند، رفتیم و از آنها رموز موفقیت و انگیزه تلاششان را جویا شدیم که ما حصل آن، در این جا ارائه می‌شود:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فاطمه قیاسی رتبه 304 منطقه 2 و 807 کشوری

این دانش آموز در باره رموز موفقیتش بیان کرد: برای رفتن به رشته تجربی، استعداد داشتن اهمیت دارد و بعد از آن تلاش، اما رشته علوم انسانی همه چیز به تلاش دانش آموز بستگی دارد.

وی اول توکل به خدا و بعد هم تلاش و ناامید نشدن را عامل موفقیت خود می‌داند، البته پدر و مادر هم به او انگیزه می‌دادند و شرایط درس خواندن را برایش فراهم می‌کردند، همراهی دوست صمیمی‌او هانیه فلاح و با هم درس خواندنشان نیز عاملی دیگر بود که موفقیت در کنکور را برای او به دنبال داشت.

او  استرس را عاملی می‌داند که می‌تواند در نتیجه کنکور تاثیر داشته باشد.

دانش آموز موفق دبیرستان خدیجه کبری می‌گوید، اگر در زمان دادن کنکور استرس نداشتم، شاید رتبه ای بهتر، همانگونه که انتظار داشتم به دست می‌آوردم، اما اکنون هم خدا را شاکرم.

وی در مورد روش درس خواندن خود و در توصیه به دانش آموزانی که کنکور را در پیش رو دارند، گفت: خواندن متن کتاب مهم است، دانش آموزان باید از متن کتاب تصویری در ذهن خود داشته و آن را فهمیده باشند و بعد به حفط آن مبادرت کنند.

قیاسی در مورد انگیزه تلاشش بیان کرد: تلاشم این بود که شرمنده پدر و مادرم و زحماتشان نشوم و در این جا از آنها و مربیانم قدردانی می‌نمایم.

وی برای کنکور کتابهای درسی را مطالعه می‌کرده و همچنین در آزمون گزینه دو هم شرکت داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محیا زارع رتبه 400 منطقه 2 و رتبه 1062 کشوری

این دانش آموز علاقه به رشته علوم انسانی و اهمیت ویژه پدر و مادر خود به امر تحصیلش که در این راستا از او حمایت می‌کردند، محیط آموزشی مناسب در دبیرستان خدیجه کبری میبد و بهره بردن از دبیران با تجربه و دلسوز و نهایت تلاش و کوشش خودش را عوامل موفقیتش ذکر نمود که در سایه لطف خدا توانست آن را کسب کند.

وی در مورد انگیزه تلاشش گفت: همیشه به رشته علوم انسانی عشق می‌ورزیدم و درسهایم را با علاقه می‌خواند، همچنین درسها را فقط حفظ نمی‌کردم، بلکه سعی می‌کردم، درس‌ها را درک نموده و مفهومی‌بخوانم.

علاقه ام به رشته حقوق نیز، انگیزه ای بود که مرا به تلاش برای درس خواندن وادار می‌کرد.

او در مورد روش درس خواندن خود افزود: در درس خواندن توجهی به ساعات مطالعه نداشتم، کیفیت مطالعه برایم اهمیت بیشتری داشت، هرروز بسته به شرایط ساعت مطالعه ام فرق می‌کرد، در کنار درس در آزمون‌ها نیز شرکت نموده، به ارزیابی خود می‌پرداختم، همچنین در کلاس نیز، به خوب دقت کردن به درس دادن دبیران توجه داشتم.

وی در توصیه به دوستانش گفت: سعی کنند، استرس را در هنگام مطالعه از خود دور نموده، آن را مدیریت کنند، دروس را مفهومی‌خوانده و تنها حفظ نکنند، چون سوالات مفهومی‌سهم قابل توجهی در کنکور دارد.

این دانش آموز موفق دبیرستان خدیجه کبری همچنین گفت: دانش آموزان باید سعی کنند کمتر از موسسات کنکور استفاده کنند و فقط در دروسی که ضعف دارند، به موسسات و معلمان خصوصی مراجعه کنند، همچنین به زمان، توجه ویژه ای داشته باشند و وقت خود را بیهوده به هدر ندهند.

زارع از پدر و مادرش که در امر تحصیل حامی‌او بودند و همچنین مشوقش و تمامی‌موانع بر سر درس خواندنش را رفع می‌کردند، و نیز از مدیریت دبیرستان خدیجه کبری خانم مصدق و دبیران دلسوز مدرسه تشکر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مریم قصاب نژاد رتبه 424 منطقه 2 و 1101 کشوری

این دانش آموز عوامل موفقیت خود را یاری و پشتبانی خدا، شرکت در کلاس‌‌‌های تست زنی، طرح مطالعاتی مدرسه، شرکت در آزمون‌‌‌های گزینه دو، انگیزه ای که پدر و مادرش به او می‌دادند و همراهی آنها که سعی می‌کردند شرایط خوبی را برای درس خواندن او ایجاد کنند و تلاشهای دبیران به خصوص دبیران امسال و مدیریت دبیرستان عنوان می‌نماید.

وی در طول سال تحصیلی همراه با برنامه گزینه دو و برنامه طرح مطالعاتی مدرسه برای درس خواندن پیش می‌رفت.

قصاب نژاد به دوستانش توصیه می‌کند که در ایام تابستان شروع به خواندن کنند تا در طول سال فشار کمتری برای خواندن داشته باشند.

همچنین با دوستانشان در درس خواندن رقابت داشته باشند، اما نسبت به کسب نمره بالاتر دوستان خود احساس ناامیدی نکنند.

وی پیش بینی نمره زیر هزار را داشت اما انتظار کسب رتبه ای که به دست آورده است را نداشت و حال خوشحال است و احساس رضایت می‌کند که با تلاشهایی که داشته است و در کسب موفقیتش تاثیر گذار بوده است، چنین موفقیتی را کسب کند.

این دانش آموز موفق دبیرستان خدیجه کبری، انگیزه تلاشش را کسب رضایت رضایت پدر و مادرش ذکر نمود و در پایان از پدر و مادر، دبیران و دوستانش که راهنما و مشوق خوبی برای او بودند، تشکر کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدیه زارع رتبه 472 منطقه 2 و 1198 کشوری

این  دانش آموز عوامل موفقیتش را فراهم کردن محیط آرام و به وجود آوردن امکانات لازم برای درس خواندن توسط خانواده اش، تشویق پدر و مادر و دبیران، تلاش و شب زنده داری برای درس خواندن و فهمیدن درس بیان کرد.

او همچنین به گفته اینشتین که می‌گوید، 99 درصد، تلاش برای کسب موفقیت مهم است و یک درصد استعداد، برای آنچه، یک فرد می‌خواهد به آن برسد، اشاره نمود.

وی انگیزه تلاشش را سربلندی خود و کسب یک موقعیت اجتماعی ذکر نمود.

زارع در درس خواندن اول سعی داشت آن را بفهمد و بعد حفظ کند.

او شرکت در کلاسهای تست زنی و کنکور را نیز در کسب رتبه زیر هزار که به دست آورده است تاثیر گذار می‌داند و می‌گوید، بعضی شاید در این کلاسها به علت هزینه ای که دارد و توانایی پرداخت آن را ندارند، شرکت نکنند و فکر کنند نمی‌توانند در کنکور موفق شوند، اما چنین نیست کلاسها تاثیر گذار هست اما عمده، تلاش خود فرد می‌باشد که موفقیت را برایش رقم می‌زند.

این دانش آموز موفق دبیرستان خدیجه کبری میبد از دوستانش خواست سعی کنند در درس خواندن، موفقیت هایی که دوستانشان کسب می‌کنند، آنها را نا امید نکند، به خود امید داشته باشند و خود را باور کرده و خود را نسبت به تلاشهای خود و موفقیت هایی که داشته اند، بسنجند و بدانند هیچ وقت نمی‌توان ره چند ساله را یک شبه پیمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حانیه فلاح  رتبه 474 منطقه 2 و 1201 کشوری

این دانش آموز نیز عوامل موفقیتش را توکل داشتن به خدا، توجه نداشتن به حرف دیگران در درس خواندن، انگیزه ای که پدر و مادرش به او می‌دادند و همراهی آنها، ارتباط داشتن با دوست خوبش فاطمه قیاسی که بیشتر سعی می‌کردند با هم درس بخوانند و تلاشهای خودش می‌داند.

وی برای درس خواندن، و در هنگام رفتن به کلاس درس، همیشه پیش مطالعه داشت، از تابستان در آزمون‌‌‌های مدرسه شرکت داشت، درس هایی که معلمان می‌دادند را همان روز می‌خواند و در خواندن نیز سعی می‌کرد اول متن کتاب را بفهمد و بعد حفظ کند.

همچنین همراه با مطالعه کتاب درسی، کتابهای آموزش در ارتباط با دروسش را نیز مطالعه می‌کرد، در آزمون‌‌‌های گزینه دو هم شرکت داشت و دو سال از سالهای دبیرستان را هم با برنامه کانون قلمچی و شرکت در آزمون‌‌‌های آن پیش می‌رفت.

فلاح پیش بینی بهتری برای رتبه اش می‌کرد، اما الان هم خوشحال است برای این رتبه ای که کسب نموده است.

انگیزه تلاش او، شرمنده نشدن در مقابل پدر و مادرش بود.

این دانش آموز موفق دبیرستان خدیجه کبری میبد از دوستانش خواست در زمینه تحصیل تنها به آنچه معلمان، مشاوران و دبیران مدرسه می‌گویند، گوش کنند.

او از زحمات دبیران و پدر و مادرش تشکر نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فاطمه رجبی پور رتبه 951 منطقه و 2427 کشوری

این دانش آموز عوامل موفقیتش را توکل داشتن به خدا، از دست ندادن امید و پشتیبانی پدر و مادرش ذکر نمود.

همچنین برنامه ریزی برای درس خواندن را عاملی مهم برای کسب موفقیت بیان کرد.

وی کسب رضایت پدر و مادر و دیدن درد جامعه را انگیزه ای برای تلاشش برشمرد.

او ابتدا سعی می‌کرد درس‌ها را خوب بفهمد و بعد حفظ کند.

این دانش آموز موفق دبیرستان خدیجه کبری میبد از دوستانش خواست خود را کمتر از دیگران ندانند و بدانند که تنها توکل به خدا و پشتکار داشتن مهم است و اینکه بدانیم در زندگی با تلاش و اتکای به خدا، می‌توانیم، به آنچه می‌خواهیم،   برسیم.

وی درصحبتهایش آیه ای از قرآن را نیز بیان کرد که اشاره به آن دارد که همه چیز به دست خداست، قُلِ اللَّهُمَّ مَالِکَ الْمُلْکِ تُوْتِی الْمُلْکَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْکَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِیَدِکَ الْخَیْرُ إِنَّکَ عَلَىَ کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ

رجبی پور پیش بینی رتبه ای بهتر از آنچه کسب نموده، می‌کرد.

او استرس را عاملی ذکر نمود که توانست در نتیجه کنکورش تاثیر نامطلوب گذاشته، باعث شود نتواند، نتیجه دلخواهش را به دست آورد.

این دانش آموز موفق دبیرستان خدیجه کبری از دوستانش خواست به خدا توکل کنند و بدانند با تلاش و تکیه به خود می‌توانند، موفق شوند.

گفتنی است، بیان آنچه در کسب موفقیت دانش آموزان برتر تاثیر گذار بوده، می‌تواند انگیزه ای برای دیگر دانش آموزان در امر تحصیل باشد.

ضمن تشکر از مدیریت و کادر علمی‌دبیرستان خدیجه کبری میبد در به وجود آوردن امکان مصاحبه با دانش آموزان برتر، از دیگر مدارس شهرستان نیز انتظار آن داریم که در ذکر موفقیت‌ها و عوامل و انگیزه کسب موفقیت توسط دانش آموزان پر تلاش خود، ما را همراهی نموده، چراغ راهی برای دیگر دانش آموزان جهت رقم زدن موفقیت‌‌‌های علمی‌و درسی فراهم نمایند.

نوشته‌‌‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه‌‌‌های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا