اجتماعیاخبار روزکارآفرینی

بازدید از کارگاه های اشتغال زایی مدد جویان و توانخواهان موفق بهزیستی / تاسیس اولین موسسه خیریه اشتغال در میبد

بام میبد : سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد در این بازدید که با حضور مسئولین اداره بهزیستی ، صنعت و معدن ، اداره میراث ، صنایع دستی و گردشگری و شهرک صنعتی میبد از کارواش دورهمی ، کارگاه سرامیک سازی نوین و کارگاه صنایع دستی گل سرخ جهت آشنایی با مشکلات اشتغالزایی مددجویان و نیز توانمندی آنها صورت گرفت ، با بیان این مطلب ، از خیرین و مردم  خواست به سمت و سوی اشتغال زایی برای مددجویان و معلولین حرکت کنند.

 وی در ادامه بیان کرد : در سال گذشته ۲ میلیارد و ششصد میلیون تومان وام اشتغالزایی برای مددجویان و توانخواهان بهزیستی میبد مصوب گردیده  و از این مبلغ ۹۰ درصد آن جهت ۳۰۰ نفر در زمینه های مشاغل خانگی ، صنعتی ، دامداری و کشاورزی و نیز خدماتی از ۵ میلیون تومان الی ۲۰ میلیون تومان توسط بانک های عامل پرداخت شده است .

رئیس اداره بهزیستی میبد افزود : در سال جاری نیز همین مبلغ اختصاص داده شده است و بهزیستی تلاش می نماید مددجویان و معلولین تحت پوشش همراه با مهارتهای خاصی که در زمینه کاری خود درخواست وام اشتغالزایی دارند ، دوره های آموزشی را نیز از طریق کلاسهای فنی حرفه ای ، جهاد دانشگاهی و کلاسهای برگزار شده توسط اداره میراث طی نمایند.

فلاح همچنین  با اشاره به اینکه اداره بهزیستی میبد بعد از مرکز استان ،  رتبه نخست در زمینه اشتغال زایی و ارائه تسهیلات برای مدد جویان در سطح استان یزد را دارد ، خاطر نشان کرد : بهزیستی بر روی  اشتغال پایدار و نیز اشتغال برای کارفرمایی بیشترین تاکید و حمایت را دارد.

گفتنی است ، کارگاه های موفق مدد جویان بهزیستی با دریافت تسهیلات اشتغالزایی  برای افردای نیز ایجاد اشتغال نموده اند .

کارواش دورهمی به مدیریت صالح مرادی  برای ۳ نفر و نیز صنایع دستی نوین به مدیریت حسن آقایی برای ۴ نفر ایجاد اشتغال نموده اند.

همچنین کارگاه صنایع دستی گل سرخ نیز،  خانم سرپرست خانوار مدد جوی بهزیستی را در کارگاه خود ، مشغول به کار نموده است.

در این بازدید مددجویان به وجود مشکلاتی پیرامون کار خود از جمله هزینه بالای تهیه مواد اولیه برای کار خود به علت بودن واسطه ها و دلال هایی که در تهیه مواد نقش دارند ، اشاره نمودند که به سختی نیز باید این مواد را تهیه کنند.

لازم به ذکر است ، این مدد جویان تلاش و خلاقیت را عاملی موثر در موفقیت کار خود ذکر نمودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا