چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که ۱ بهمن به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! امسال زیاد از تولدتان خوشحال نیستید و دلتان می‌خواست می‌توانستید کاری کنید که این روز دیرتر فرا برسد، ولی این اتفاق امکان پذیر نیست. ولی نگران نباشید دوستانتان در کنارتان خواهد بود و با این که […]

چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است

دوست عزیزی که ۱ بهمن به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! امسال زیاد از تولدتان خوشحال نیستید و دلتان می‌خواست می‌توانستید کاری کنید که این روز دیرتر فرا برسد، ولی این اتفاق امکان پذیر نیست. ولی نگران نباشید دوستانتان در کنارتان خواهد بود و با این که می‌دانند حال و حوصله تولد بازی را ندارید، این روز را برای شما به روزی خوشایند تبدیل خواهند کرد. اگر در بهار امسال به نظرتان رسید که دیگران تقاضاهای بیش از حد و غیر منطقی از شما دارند به قضاوت خود اعتماد داشته باشید و در مقابل آنها محکم باشید. امسال بی آن که تسلیم خستگی شوید، برنامه کاری و سلامتیتان را در اولویت قرار دهید. بدین صورت موفقیت‌‌‌های بسیاری خواهید داشت و از لحاظ مالی وضعیت بهتری به دست خواهید آورد که می‌تواند زمینه سخاوتمندی بیشتر را برای شما فراهم کند. این روزها با یک نفر آشنا خواهید شد که تا اواخر بهمن ممکن است به عشق شما تبدیل شود.

امروز حتی اگر بخواهید از موقعیت‌‌‌های ناخوشایند دوری کنید هم نمی‌توانید از احساسات خود فرار کنید. و این احساسات شدید به شما اجازه نخواهند داد موضوعی که برایتان اهمیت دارد را بی آن که به آن رسیدگی کرده باشید فراموش کنید. با وجود این که انتظاراتی که از دیگران دارید خیلی منطقی هستند، حسی از درون شما را وادار می‌کند که احساسات و خواسته هایتان را از دیگران مخفی کنید. نگرانیتان در مورد مسائل شخصی به شما اجازه نمی‌دهد که روی کارها و وظایفتان تمرکز کنید. اگر می‌خواهید بتوانید به مسائل خصوصیتان رسیدگی کنید باید وظایفی که دارید را هر چه زودتر به انجام برسانید تا وقتتان خالی شود.

حتی اگر روزتان آنطوری که انتظارش را دارید پیش نرفت شما سعی و تلاش کافی را داشته باشید و در کارهایتان انعطاف پذیر باشید تا اوضاع بهتر شود و این باور خود که توانایی انجام هر کاری را دارید از دست ندهید. امروز منطق و واقعگرایی بسیار زیاد شما در رویارویی با یکی از بزرگ ترین ترس هایتان مورد امتحان قرار خواهد گرفت. شما نگران این هستید که رابطه عاطفیتان کنترل عقل و منطقتان را از دست شما بگیرد و بیش از هر چیزی از این که قربانی رفتار نامعقول خودتان شوید و از مسیر منطق و عقلانیت خارج شوید وحشت دارید. ولی نیازی نیست خودتان را زیاد نگران این چیزها کنید؛ با خیال راحت از تعطیلات آخر هفته خود لذت ببرید.

امروز خیلی از خودتان راضی نیستید و خودتان و کارهایتان را زیر سوال می‌برید و کمی‌عصبانی هستید. ولی اگر این افکار و احساساتتان را از دیگران مخفی کنید ممکن است باعث شوید که آنها فکر کنند از آنها فاصله گرفته اید و با آنها مشکلی دارید، در حالی که نمی‌دانند رفتارتان ناشی از درگیری شما با خودتان است. با این حال حتی اگر آنها از شما بپرسند که چه مشکلی دارید هم دلتان نمی‌خواهد در مورد این موضوع با کسی حرف بزنید. شاید نشان دادن نقطه ضعف هایتان به دیگران به نظر شما کاری اشتباه و بسیار دشوار است، ولی بیان کردن احساستان شما را از احساس غریبی و تنهایی نجات خواهد داد.

اجازه ندهید مشکلات موجود شما را نگران کنند، شما ماهی آبهای پر جوش و خروش هستید و با ناملایمات کوچک از پا در نخواهید آمد و خوب می‌دانید چطور باید شنا کنید و مناطق امن کجاها هستند. خوشبختانه وضعیت موجود در ستاره‌ها باعث شده است حتی اگر کمی‌هیجان زده و نگران باشید هم مثبت نگری شما بیشتر شود. خوشبختانه اگر هر کاری را در زمان درست خود انجام دهید و بیش از حد عجله نکنید احتمال موفقیتتان بسیار بالا خواهد بود. شاید دیگران از ایده‌ها و برنامه هایتان حمایت نکنند، ولی دلسرد نشوید و با تمام توان و پشتکاری که در خودتان سراغ دارید آنها را عملی کرده و به دیگران ثابت کنید که اشتباه کرده اند.

امروز ذهنتان درگیر این موضوع است که چطور می‌توانید بین زندگی خانوادگی و اجتماعی خود تعادل ایجاد کنید و به هر دوی آنها به اندازه کافی رسیدگی کنید. دلتان می‌خواهد جای خودتان را در این دنیا پیدا کنید و بفهمید برای رسیدن به اهداف و خواسته هایتان به چه چیزهایی نیاز دارید. در حال حاضر پرداختن به این پرسش‌‌‌های کلیدی می‌تواند همچون عامل محرکی عمل کرده و شما را به حرکت وا دارد.. یکی از دوستان نزدیک و یا شریک زندگیتان امروز شما را در جریان اتفاقات بسیار زیادی که در اطرافتان دارند می‌افتند قرار خواهد داد و با این کار شما را نگران خواهد کرد. زود قضاوت نکنید و قبول کنید که شما پاسخ همه چیز را نمی‌دانید و با ذهنی باز پذیرای آنچه در اختیارتان می‌گذارند باشید.

احساس می‌کنید که امروز کارایی چندانی در محل کارتان ندارید و نمی‌توانید روی کارها و وظایفتان متمرکز شوید، اگر این کارها ضروری نیستند محل کارتان را زودتر ترک کنید و آخر هفته تان را هر چه سریعتر شروع کنید. امروز کسانی که دوست دارید همچون فرشته نجات به کمک شما خواهند آمد و شما را تشویق می‌کنند افکاری که شما را محدود می‌کنند را کنار بگذارید. با وجود این که از توانایی‌‌‌های خود در برقراری ارتباط با دیگران اطمینان کافی ندارید، کلامتان در حال حاضر می‌تواند قدرت بسیاری داشته باشد و روی شنونده اثر بگذارد. آنچه دیگران در مورد شما فکر می‌کنند و می‌گویند اهمیت چندان زیادی ندارد، چیزی که مهم است تفکری است که خود شما در مورد خودتان دارید.

شاید نقشه خیلی خوبی در سر داشته باشید ولی اگر انرژیتان را عاقلانه استفاده نکنید ممکن است نتوانید به هدفی که دارید برسید. باید ذهن خودتان را روی چیزهایی که برایتان اولویت بیشتری دارند متمرکز کنید و بی خیال مسائل جزئی و بی اهمیت شوید. حقیقت این است که توانایی‌‌‌های شما هم مثل هر کس دیگری محدودیت هایی دارند. در مورد اهداف و رویاهایتان با هر کسی حرف نزنید و وقی هم این کار را کردید خیلی جدی باشید تا آنها هم شما را جدی بگیرند. در انتظار این نباشید که همکارانتان به شما کمک کنند، آنها خودشان گرفتارند و این کار وقت زیادی از شما خواهد گرفت، بهتر است زودتر کارهایتان را تمام کنید تا سریعتر بتوانید به خانه بروید.

شما انتظار دارید که دیگران به نیازتان به احساس امنیت عاطفی توجه کرده و احترام بگذارند. امروز جنبه احساسی وجودتان بسیار فعال شده است و باعث شده نگران این باشید که مبادا دیگران از حرف‌ها و یا کارهایتان برداشت اشتباهی داشته باشند. این احساس شما و نیاز به تایید شدن توسط دیگران ریشه در احساس نا امنی است که ریشه در گذشته شما دارد و هیچ کسی به غیر از خود شما نمی‌تواند آن را درست کند یا تغییر دهد. شاید برنامه هایی برای یک سفر درست و حسابی در سر داشته باشید، جزئیات این سفر را در ذهنتان مجسم کرده و از آن لذت ببرید، ولی فعلا در مورد آن با کسی به جز همسفر احتمالیتان صحبت نکنید.

شما می‌دانید که کارهای ویژه ای برای کمک کردن به آنهایی که دوست دارید می‌توانید بکنید، ولی همین حالا هم آنقدر سرتان شلوغ است که به زور می‌توانید به تعهداتی که قبلا داده اید عمل کنید. نمی‌توانید همه کارهایی که وعده داده اید را عملی کنید، ولی انتظارات بیش از اندازه ای که از خودتان دارید به شما اجازه نمی‌دهند بی خیال آنها شوید. ولی این را باید یاد بگیرید که اگر بیش از حد توانتان به دیگران وعده و وعید ندهید آنها خیلی خوشحال تر خواهند بود. اگر کاری برای انجام دادن دارید سعی کنید به جای پرداختن همزمان به چند کار مختلف، تمام حواس خود را روی آن متمرکز کرده و به جزئیات نیز توجه کافی داشته باشید. نتیجه این کار را در آینده نزدیک خواهید دید.

امروز با تمام وجود می‌خواهید که به اهداف و برنامه هایتان برسید، حتی اگر این کار به قیمت فراموش کردن نیازهای دیگران تمام شود و لازم باشد که خودتان را در اولویت قرار دهید. دیگران هم متوجه این موضوع هستند و با توجه به کارها و رفتارتان می‌دانند که شما به کمی‌آزادی نیاز دارید. امروز یک بررسی منطقی و مقایسه بین آنچه واقعا نیاز دارید و آنچه که می‌خواهید نتایج جالبی برایتان در بر خواهد داشت. وقتی در زندگی تنها به فکر برآورده کردن نیازهای اساسی خود باشیم زندگی خیلی ساده تر خواهد شد، ولی متاسفانه ما هیچگاه یاد نمیگیریم این تغییر اساسی را در روش زندگی خود به وجود بیاوریم و اسیر زیاده خواهی‌‌‌های خود هستیم.

حتی اگر مشکلات امروز برایتان تازگی نداشته باشند و حتی اگر مدت هاست که با آنها سر و کار داشته اید هم دانستن این که چه چیزی برایتان بهترین است کار ساده ای نیست. در حال حاضر تحمل استرس و نگرانی هایی که در مورد مسائل خانوادگی دارید برای شما بسیار دشوار است. اگر دارید احساسات خود را مخفی می‌کنید بهتر است یک نفس عمیق کشیده و آنها را با آرامش بیان کنید. زمانی بسیار بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنید برای ساختن زندگی خوبی که انتظار دارید پیش رو خواهید داشت. به جای افکار نگران کننده سعی کنید از آخر هفته خود لذت ببرید و به دیدار دوستانی بروید که مدت هاست از آنها بی خبر بوده اید.

امروز درگیری‌‌‌های درونیتان کمی‌بالا گرفته و باعث شده اند که کمی‌با دیگران بدخلقی کنید و بی حوصله باشید. حرف زدن با دیگران در مورد مشکلاتی که با آنها دارید به بهبود این ناراحتی‌ها کمک خواهد کرد، ولی تا زمانی که با آنها به توافق نرسید این رفتار شما عوض نخواهد شد و کوتاه نخواهید آمد. دعوا و درگیری مداوم مسلما به آرامش فکری شما منجر نخواهد شد. زخم‌‌‌های قدیمیتان را فراموش کنید و با نگاه تازه ای به این وضعیت نگاه کنید. به جای این که با فکر کردن به این چیزها حال و هوای خودتان و کسانی که دوست دارید را بهم بریزید سعی کنید یک برنامه ریزی مفرح داشته باشید و آخر هفته خوبی را آغاز کنید.