کارآفرینی

کارآفرین فعال در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی و همچنین شاغل در حوزه تعمیرات سخت افزار

بام میبد : در روزهای پایانی سال ۹۶ همراه با سمیه اسماعیلی کارشناس جهاد کشاورزی بازدیدی از کارگاه پرورش گل و گیاهان زینتی او داشتیم که نمای چشم نواز آن کارگاه با استفاده از وسایلی ساده چون صندوقهای میوه نشان از ابتکار ، نو آوری و عشق ورزیدن به کاری داشت که این کارآفرین پیشه خود نموده بود.

سید محمد حسینی کارآفرین نمونه میبدی در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی با ابتکار و عشق و علاقه ای که به کار پرورش گل های زینتی دارد و با شرکت در کلاسهای جهاد کشاورزی و با فراگیری شیوه های تکثیر و پرورش گلهای زینتی و همچنین با پشتکار ، خلاقیت و با ایجاد طرح هایی جدید توانسته است به مو فقیتهایی در زمینه کار خود ، دست یابد.

او شاید بتوان گفت اولین کسی است که در سطح شهرستان میبد کارگاه ساخت تراریوم را راه اندازی کرده است و توانسته است با اعمال سلیقه ای که با استفاده از تخیل و ایده پردازی در این کار می نماید ، مشتریانی نیز دراین حوزه نیز داشته باشد .

حسینی خرید تراریوم توسط مردم را بیشتر برای جشن های تولد و اهدای کادو به مناسبتهای مختلف عنوان می کند و در ادامه می گوید : خلاقیتی که درکارم داشتم را هشتاد تا ۹۰ درصد در کسب موفقیت هایم موثر می دانم و به این میزان نیز از کار خودم رضایت دارم.

این کارآفرین در حال حاضر علاوه بر ساخت تراریوم در حوزه پرورش گل و گیاهان زینتی که به عنوان کارآفرین نمونه شناخته شده است ، تکثیر انواع ساکولنت ها که بخشی از کاکتوسها می باشد را شروع کرده است ودر حال کار بر روی این گونه گیاهی است و با این فعالیت تا مدتی دیگر که نهایتا یک ماه تا یک ماه و نیم دیگر می باشد ، خود می تواند تولید کننده این محصول باشد و در آینده  نیازی به خرید این گیاه برای داشتن در مغازه ای که به کار خود به عنوان کارگاه  اختصاص داده است ، نداشته باشد.

او که با عشق و علاقه کار خود را شروع کرده است و به کسانی هم که می خواهند وارد این رشته شوند توصیه می کند ، اگر واقعا به این کار علاقه دارند ، به آن بپردازند و به عنوان یک شغل انتخاب کنند ، کارش را با هزینه ای به میزان ۳ الی۴ میلیون شروع کرده است و در حال حاضر نیز به سرمایه ای دست یافته است که انتظار آن را داشته است و چشمگیر می باشد و با آنچه بدان دست یافته و نیز با استفاده از تسهیلاتی که می تواند به عنوان یک کارآفرین در اختیارش قرار گیرد ، می خواهد کارش را توسعه دهد.

کارآفرین میبدی  از مسئولین و به ویژه مسئولین جهاد کشاورزی انتظار حمایت و ارائه تسهیلات برای توسعه کار خود که تا به حال تسهیلاتی در این ارتباط دریافت ننموده ، دارد تا بتواند افرادی را برای فعالیت و کسب در آمد در این رشته و کاری که دارد و توانسته خود را با همتی که نموده است ، به این مرحله در شغل خود برساند ، به کار بگمارد وبا همکاری یا آنها کارش را توسعه دهد.

از فعالیتهای دیگر این کارآفرین کار در رشته اپوکسی است که با ادغام این هنر با کار ساخت تراریوم ، تا به حال توانسته است طرحهایی مشتری پسندی را با توجه به سلیقه و هزینه ای که مشتریان می توانند ، بپردازند به آنها ارائه نماید.

قابل توجه این است که این کارآفرین نمونه میبدی در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی ، علی رغم اینکه رشته اصلی اش علوم انسانی است به کار تعمیرات سخت افزار نظیر کامپیویر ، موبایل و لب تاپ هم مشغول می باشد که با کارآموزی به مدت چهار سال در نمایندگی سامسونگ در میبد ، این کار را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کند .

و باید گفت و اندیشه نمود که آنچه این کارآفرین نمونه میبدی از خلاقیت و توانایی خود گفت  ، می تواند مورد توجه قشر جوان و نوجوان ما باشد  که به این فکر و اندیشه بیفتند که می توان با بهره گیری از نجارب و علم دیگران و همراه نمودن آن با ایده پردازی ،  مطالعه و تحقیق جهت تولید و ارائه طرحهایی که بتواند مورد  توجه  و علاقه مخاطبان قرار گیرد ، به کسب موفقیت در حوزه هایی که به عنوان کار با عشق و علاقه وارد آن می شوند ، برسند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا