کارآفرین فعال در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی و همچنین شاغل در حوزه تعمیرات سخت افزار

سید محمد حسینی کارآفرین نمونه میبدی در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی و در عین حال شاغل در حوزه نعمیرات سخت افزار کارآفرینی است که توانسته است با ایده پردازی و ارائه طرحهایی زیبا و مشتری پسند در کار خود موفق باشد.

بام میبد : در روزهای پایانی سال 96 همراه با سمیه اسماعیلی کارشناس جهاد کشاورزی بازدیدی از کارگاه پرورش گل و گیاهان زینتی او داشتیم که نمای چشم نواز آن کارگاه با استفاده از وسایلی ساده چون صندوقهای میوه نشان از ابتکار ، نو آوری و عشق ورزیدن به کاری داشت که این کارآفرین پیشه خود نموده بود.

سید محمد حسینی کارآفرین نمونه میبدی در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی با ابتکار و عشق و علاقه ای که به کار پرورش گل های زینتی دارد و با شرکت در کلاسهای جهاد کشاورزی و با فراگیری شیوه های تکثیر و پرورش گلهای زینتی و همچنین با پشتکار ، خلاقیت و با ایجاد طرح هایی جدید توانسته است به مو فقیتهایی در زمینه کار خود ، دست یابد.

او شاید بتوان گفت اولین کسی است که در سطح شهرستان میبد کارگاه ساخت تراریوم را راه اندازی کرده است و توانسته است با اعمال سلیقه ای که با استفاده از تخیل و ایده پردازی در این کار می نماید ، مشتریانی نیز دراین حوزه نیز داشته باشد .

حسینی خرید تراریوم توسط مردم را بیشتر برای جشن های تولد و اهدای کادو به مناسبتهای مختلف عنوان می کند و در ادامه می گوید : خلاقیتی که درکارم داشتم را هشتاد تا 90 درصد در کسب موفقیت هایم موثر می دانم و به این میزان نیز از کار خودم رضایت دارم.

این کارآفرین در حال حاضر علاوه بر ساخت تراریوم در حوزه پرورش گل و گیاهان زینتی که به عنوان کارآفرین نمونه شناخته شده است ، تکثیر انواع ساکولنت ها که بخشی از کاکتوسها می باشد را شروع کرده است ودر حال کار بر روی این گونه گیاهی است و با این فعالیت تا مدتی دیگر که نهایتا یک ماه تا یک ماه و نیم دیگر می باشد ، خود می تواند تولید کننده این محصول باشد و در آینده  نیازی به خرید این گیاه برای داشتن در مغازه ای که به کار خود به عنوان کارگاه  اختصاص داده است ، نداشته باشد.

او که با عشق و علاقه کار خود را شروع کرده است و به کسانی هم که می خواهند وارد این رشته شوند توصیه می کند ، اگر واقعا به این کار علاقه دارند ، به آن بپردازند و به عنوان یک شغل انتخاب کنند ، کارش را با هزینه ای به میزان 3 الی4 میلیون شروع کرده است و در حال حاضر نیز به سرمایه ای دست یافته است که انتظار آن را داشته است و چشمگیر می باشد و با آنچه بدان دست یافته و نیز با استفاده از تسهیلاتی که می تواند به عنوان یک کارآفرین در اختیارش قرار گیرد ، می خواهد کارش را توسعه دهد.

کارآفرین میبدی  از مسئولین و به ویژه مسئولین جهاد کشاورزی انتظار حمایت و ارائه تسهیلات برای توسعه کار خود که تا به حال تسهیلاتی در این ارتباط دریافت ننموده ، دارد تا بتواند افرادی را برای فعالیت و کسب در آمد در این رشته و کاری که دارد و توانسته خود را با همتی که نموده است ، به این مرحله در شغل خود برساند ، به کار بگمارد وبا همکاری یا آنها کارش را توسعه دهد.

از فعالیتهای دیگر این کارآفرین کار در رشته اپوکسی است که با ادغام این هنر با کار ساخت تراریوم ، تا به حال توانسته است طرحهایی مشتری پسندی را با توجه به سلیقه و هزینه ای که مشتریان می توانند ، بپردازند به آنها ارائه نماید.

قابل توجه این است که این کارآفرین نمونه میبدی در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی ، علی رغم اینکه رشته اصلی اش علوم انسانی است به کار تعمیرات سخت افزار نظیر کامپیویر ، موبایل و لب تاپ هم مشغول می باشد که با کارآموزی به مدت چهار سال در نمایندگی سامسونگ در میبد ، این کار را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کند .

و باید گفت و اندیشه نمود که آنچه این کارآفرین نمونه میبدی از خلاقیت و توانایی خود گفت  ، می تواند مورد توجه قشر جوان و نوجوان ما باشد  که به این فکر و اندیشه بیفتند که می توان با بهره گیری از نجارب و علم دیگران و همراه نمودن آن با ایده پردازی ،  مطالعه و تحقیق جهت تولید و ارائه طرحهایی که بتواند مورد  توجه  و علاقه مخاطبان قرار گیرد ، به کسب موفقیت در حوزه هایی که به عنوان کار با عشق و علاقه وارد آن می شوند ، برسند.

IMG 9072 01 IMG 9074 01 IMG 9075 01 IMG 9077 01 IMG 9078 01 IMG 9079 01 IMG 9080 01 IMG 9081 01 IMG 9083 01 IMG 9086 01 IMG 9088 01 IMG 9089 01 IMG 9091 01 IMG 9093 01 IMG 9096 01

IMG 9107 IMG 9106 IMG 9105 IMG 9104 IMG 9102 IMG 9101 IMG 9099 IMG 9110 IMG 9109 IMG 9108