اخبار روزعلم و تکنولوژیعلمی

برگزاری کلاس رباتیک در فرهنگسرای شهرستان میبد / تاثیر آموزش رباتیک در آینده شغلی و ایده پردازی

بام میبد : از جمله کلاسهایی که چند سال است در فرهنگسرای شهرستان میبد تشکیل می شود کلاس رباتیک است که در حال حاضر با برگزاری مسابقات و دعوت از فعالین این رشته برای شرکت در این مسابقات ، به گونه ای جدید این کلاس در حال برگزاری است .

محمد حسین جوکار مربی کلاس رباتیک با اشاره به اینکه رباتیک یکی از شاخه های رشته الکترونیک است ، گفت : در ابتدا قصد بر این بود که بچه ها با الکترونیک آشنا شوند که در خانه هنر یکسری کلاسهای الکترونیک برای بزرگسالان برگزار شد که در آن با مباحث الکترونیک آشنا می شوند و در صحبتی که با آقای افخمی شد کلاس رباتیک که در طی این سالها در فرهنگسرا برگزار شده است را با تغییراتی ادامه دادیم .

وی در ادامه بیان کرد: با برگزاری یکسری مسابقات و آموزش رباتیک سعی شد که بچه ها با علم رباتیک آشنا شوند تا در آینده با فکر خودشان و قوه تخیلی که به کار خواهند انداخت ، و خلاقیت و ایده پردازی که خواهند نمود ، مسیرشغلی به راحتی برایشان باز باشد.

مربی کلاس رباتیک افزود : در ترم اول ، بچه های ۴ تا ۷ سال با ایده پردازی و تخیل خود می توانند ، آنچه در ذهن دارند را بسازند و با ابتکارات خودشان ربات سرعت ساخته و همچنین با قطعات پکیج خود که حالت خانه سازی دارد صندلی و تله کابین بسازند. در ترم دوم بجه های ۸ تا ۱۲ سال با قطعات بکیج خود که روبو وار یا جنگجو است ، می توانند ایده پردازی نموده و چیزهای بسازند که برای خلاقیت داشتن در زمینه های شغلی در آینده برایشان پیش زمینه ای باشد. بچه ها با این بکیج ربات های جنکجو را با خلاقیت خود و با به کارگیری وسایل ناچیز می سازند و با بدنه سازی برای ربات های خود می توانند در آینده شغلی خود نیز در زمینه طراحی و نقشه کسی ساختمان و یا در دوران تحصیل در دانشگاه که با ماکت سازی تازه در آن زمان آشنا خواهند شد ، با استفاده از تجارب خود در علم رباتیک که آنها را آموخته اند ، آموزشهای دانشگاهی یا نقشه کشی ، برایشان تازگی نداشته باشد و از تجارب خود در آن زمان بهره ببرند.

جوکار  گفت : در سنین ۸ تا ۱۲ سال به خانواده ها توصیه می کنیم فرزندانشان را در کلاسهای زبان خارجی شرکت دهند تا در سنین ۱۳ به بالا و ترم سوم که در دو قسمت ربات کیتاروبو و برنامه نویسی برگزار خواهد شد، کار با ربات و برنامه نویسی برایشان راحت تر باشد .

وی تصریح نمود : با توجه به اینکه ادامه کلاسهای رباتیک در سنین بالاتر و برگزاری مسابقات احتیاج به زمین مسابقه و محلی مناسب دارد و زمین مسابقه نیز جای ثابت دارد و محل آن قابل تغییر نیست در صدد هستیم اگر زمینی به ما واگذار شود مکانی به نام مدرسه رباتیک را ایجاد کنیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا