اجتماعیاخبار روز

اقدامات لازم در راستای پیشگیری از شیوع تب کریمه کنگو در استان یزد صورت گرفته است

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه در رابطه با بیماری تب کریمه کنگو در قالب کارگروه رصد، پایش و هشدار سریع قرارگاه پدافند زیستی استان و با هم افزایی دستگاههای مربوطه انجام شده است، گفت: جای هیچ گونه نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد به همراه جمعی از مسئولان سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی استان از کشتارگاه صنعتی یزد و کشتارگاه معین دام مهریز بازدید و اقدامات لازم در راستای کنترل و پیشگیری بیماری تب کریمه کنگو را تشریح کرد.

 «محمدصادق طهماسبی» در این بازدیدها با بیان اینکه همه اقدامات پیشگیرانه در رابطه با بیماری تب کریمه کنگو در قالب کارگروه رصد، پایش و هشدار سریع قرارگاه پدافند زیستی استان و با هم افزایی دستگاههای مربوطه انجام شده است، گفت: جای هیچ گونه نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان ادامه داد: در این رابطه در بازدیدی که از کشتارگاه صنعتی مهریز انجام شد، کلاس آموزشی برای افراد دامپزشک، تکنسین، قصاب، دامدار و شاغلین در میادین دام در رابطه با پیشگیری از این بیماری برگزار گردید.

طهماسبی با تاکید بر لزوم آمادگی کامل همه دستگاههای اجرایی در راستای کمک به دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان در زمینه پیشگیری و مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو خاطرنشان کرد: ضروری است در این زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی لازم از سوی رسانه ملی و رسانه های مکتوب و مجازی به جامعه داده شود تا مردم استان از وضعیت عدم خطر مصرف گوشت قرمزی که از مراکز مجاز تهیه می کنند آگاه شوند.

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا