نخستین مدرسه کسب و کار استان در دانشگاه یزد راه اندازی شد

مدیر مدرسه کسب و کار یزد از آغاز به کار این مدرسه در دانشگاه یزد با هدف پرورش کارآفرینان و افزایش مهارت دانش‌ آموزان یزدی خبر داد. خبرگزاری ایرنا : ابوالفضل شرافت  با بیان اینکه مدرسه کسب و کار یزد در مرکز فناوری دانشگاه یزد ایجاد شده، افزود: ارتقاء فرهنگ کار تیمی، فراهم کردن شرایط […]

مدیر مدرسه کسب و کار یزد از آغاز به کار این مدرسه در دانشگاه یزد با هدف پرورش کارآفرینان و افزایش مهارت دانش‌ آموزان یزدی خبر داد.

82546572 71644470
خبرگزاری ایرنا : ابوالفضل شرافت  با بیان اینکه مدرسه کسب و کار یزد در مرکز فناوری دانشگاه یزد ایجاد شده، افزود: ارتقاء فرهنگ کار تیمی، فراهم کردن شرایط دسترسی به استادان مجرب، ایجاد شرایط تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاشتن آن بین مخاطبان شرکت کننده در دوره‌ ها، تغییر نگرش شرکت کنندگان به سمت ایده ‌پروری و استفاده از خلاقیت‌ های فردی در راستای ایجاد کسب و کار از اهداف راه ‌اندازی این مدرسه است.

وی تصریح کرد: دانش ‌آموزان در این مدرسه برای یادگیری مهارت هایی کارآفرینی، ایده‌ پردازی، کار تیمی، رویکردهای خلاقانه حل مسأله برخلاف روش مرسوم آموزشی با یک کلاس تک محوره روبرو نخواهند شد بلکه در فضای دانشگاهی در کلاس ‌های دانش ‌آموز محور و پویا به آموزش عملی، کار گروهی و انتقال تجربه از افراد موفق حوزه کسب و کار می‌پردازد.

مدیر مدرسه کسب و کار یزد محورهای اصلی آموزش ‌های این مدرسه را افزایش خلاقیت، سواد اقتصادی، افزایش اعتماد به نفس و مهارت سخنوری عنوان و اضافه کرد: آزمون شخصیت ‌شناسی و روانشناسی برای آنالیز مهارت‌ های افراد، کلاس‌های خلاقیت و ایده‌پردازی، کارگاه‌های حل مساله و خلاقیت، بازدید از مراکز صنعتی، آموزش ‌های کار گروهی در قالب بازی و مسابقه، آشنایی با رشته‌ های تحصیلی و حرفه ‌ها و کارآفرینی، فعالیت‌ های ورزشی و تفریحی، مهارتهای ارتباطی و آموزش ‌های حسابداری از برنامه ‌های این مدرسه است.

شرافت با بیان اینکه در دنیای امروز برای موفقیت شغلی و تحصیلی مهارت ‌های متعددی لازم است گفت: تلاش می شود تا بچه ‌ها بتوانند چشم‌انداز 30 تا 40 سالگی خود را مکتوب کنند، در میان جمع یک سخنرانی کوتاه داشته باشند و مهارت کار با دست را به دست آورند.

استان یزد از نظر میزان قبولی در کنکور سراسری بیش از 2 دهه است که در رتبه برتر کشور قرار دارد اما نیاز به آموزش مهارت های کسب کار به دانش آموزان این استان به شدت احساس می شود.