اخبار روزاقتصادی

مردم فریب افراد سود جو را نخورند

مدیر كل اقتصاد و دارایی یزد گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای ثبت نام سهام عدالت وجود ندارد ، مردم مراقب باشند با توجه کردن به پیام‌های افراد سودجو در این ارتباط فریب نخورند.

علی نمازی در نشست خبری بر خط خانه مطبوعات یزد با اشاره به پیشنهاد و پیگیری ریاست جمهوری و موافقت مقام معظم رهبری در آزاد سازی سهام عدالت در سال جاری  و نیز نقش آن در گسترش عدالت اجتماعی و توانمند سازی خانواده های کم درآمد موارد سه گانه مورد تاکید که هر کدام به سود سهامداران است را برشمرد.

وی دولت ، سازمان خصوصی سازی و شورای عالی بورس از متولیان آزاد سازی سهام عدالت هستند که مردم در ارتباط با انها می توانند به حق خود در سهام  عدالت واگذار شده که آزاد برسند.

این مسئول گفت: مردم تا ساعت ۲۴ روزهشتم  خرداد امسال مهلت دارند تا با وارد شدن به سامانه روش مستقیم و غیر مستقیم چگونگی سهامداری خود را کنند که اگر در این ارتباط وارد سامانه نشوند روش سهامداری غیر مستقیم برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این مرحله ثبت جدید و افزایش سرمایه وجود ندارد و تمام هم و غم ساماندهی است.و بهره بردن سهامداران از سهام عدالت و افزایش سرمایه آنها است.

ثبت نام سهام عدالت از سال ۸۵ آغاز شد

مدیر کل اقتصاد و دارایی یزد در ادامه در ارتباط با چگونگی ثبت نام سهام عدالت از ابتدا در استان یزد افزود: در سال ۸۵ با صدور فرمان مقام معظم رهبری طرح توزیع سهام عدالت آغاز شد که طی آن سهام  ۴۹ شرکت مهم کشور از طریق دولت به مردم واگذار شد.

وی ادامه داد: ثبت نام مشمولین سهام عدالت در ۸ تا ۹ مرحله صورت گرفت که در ابتدا در ابتدا در ارتباط با  دهک‌های پایین جامعه و سپس گروه های دیگر انجام شد.

مدیر کل اقتصاد و دارایی یزد اضافه کرد: با تعیین مهلت ۱۰ ساله از سال ۸۵ تا ۹۵ اقساط سهام عدالت از محل سود سهام تسویه شد و در سال ۹۶ سود سهام عدالت به سهامداران تعلق گرفت.

وی اظهار داشت: در استان یزد حدود  637 هزار و ۱۵۹ نفر مشمولین سهام عدالت از طریق گروه‌های مختلف معرفی شدند و ثبت نام آنها از طریق شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت و با پیگیری اداره کل اقتصاد و دارایی یزد و مسوولان استان پیگیری شد.

نمازی ادامه داد : از تعداد کل مشمولان معرفی شده ۶۲۰ هزار ۴۷۲ نفر به میزان ۹۷ و چهار دهم درصد مشمولان ثبت نام شدند که با این تعداد ثبت شدگان سهم ثبت شدگان استان یزد از کل کشور در همان ابتدا  یک و ۲۶ صدم درصد و سهم ارزش ریالی روز آن نیز ۱ و ۲۸ صدم درصد شد.

وی همچنین گفت: در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی با توجه به تحریم ها و رویکرد و راهکار به سمت انرژی‌های تجدید پذیر است که دراین ارتباط در کل کشور مقام برتر کشوری را با هفت نیروگاه خورشیدی در حال بهره برداری داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا