اخبار روزفرهنگی

تجربه اندوزی مسافران نوروزی در زمینه هنر صنعت سفال میبد با نشستن در پشت چرخ سفال

مسافران نوروزی در کارگاه سفال میبد با نشستن در پشت چرخ سفال  هنر صنعت سفال را تجربه می کنند .

بام میبد : به گزارش سیمای میبد یکی از جاذبه های شهرستان میبد در این ایام سیر در کارگاه های سفال است  که مسافران نوروزی خود با نشستن در پشت چرخ سفال این هنر صنعت را تجربه می کنند .

آقای آقایی که از سفالگران میبد است  ،دست به ابتکار زده و آموزش سفال را در این ایام به میهمانان و مسافران نوروزی هدیه می کند.

وی با بیان اینکه خود از کودکی عاشق گل بازی بوده می گوید: اکنون که صاحب گارگاه سفال شده است  نه در ایام نوروز بلکه در طول سال ، به کار آموزش رایگان این هنرصنعت می پردازد  تا هر فردی که به کارگاهش سرمی زند ، سفالگری را حتی برای یک لحظه تجربه کنند.

آقایی گفت: هرروز بیش از هزار نفر از کارگاهش بازدید می کنند و 75 لیدر داخلی و خارجی مسافرانشان را برای تجربه آموزش سفال به این کارگاه می آورند.

وی با اشاره به اینکه درکارگاه بازدید کنندگان فرصت زیادی ندارند افزود : ما آمادگی این امر را داریم که  کسانی که به کار سفال علاقه مند هستند علاوه بر آموزش رایگان ،چرخ رایگان هم دراختیار آنها قرار دهیم تا این هنر صنعت به فراموشی سپرده نشود .

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری میبد هم با بیان اینکه شهرستان میبد ازشهرهایی است که صنایع دستی آن به ویژه صنعت زیلو بافی ، سفال و سرامیک این شهرستان درسطح کشور مطرح است ، گفت :در شهرستان میبد 6 کارگاه سفالگری 30 کارگاه سرامیک و 4 کارگاه تنورسازی فعالیت دارند.

رسول مشتاقیان افزود: ازنقوش مهمی که در سفال و سرامیک میبد استفاده می شود نقوش گل و مرغ ، ماهی ،خورشید خانم و شطرنجی است که طرفداران زیادی دارد و کمترکسی است که به میبد سفر کند و ظروف سفال میبد را به عنوان سوغات  با خود نبرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن