اجتماعیاخبار روز

وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات از آثار تاریخی شهرستان میبد دراستان یزد بازدید نمود

وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات روز سه شنبه به همراه استاندار، نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان استان یزد از چهار مجموعه تاریخی شهرستان میبد دیدن کرد.


محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات روز سه شنبه به همراه استاندار، نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان استان یزد از چهار مجموعه تاریخی شهرستان میبد دیدن کرد.

واعظی پس از شرکت در آیین بهره برداری از 19 طرح مخابراتی شهرستان میبد با حضور در مجموعه بافت تاریخی از نارین قلعه، یخچال، چاپارخانه و موزه زیلوهای تاریخی این شهرستان بازدید کرد.

شهرستان میبد که از نمونه ‌های نادر شهرهای باستانی ایران به شمار می‌ رود دارای آثار باستانی و کهنی از جمله نارین قلعه است که کهن‌ترین سند هویت تاریخی و آغاز شهرسازی در سرزمین یزد است.

بنای تاریخی نارین قلعه بر بالای مرتفع‌ترین پشته گلی طبیعی شهرستان میبد به متراژ 25 متر قرار دارد و یخچال میبد متعلق به دوره صفویه دارای ساختمانی خشت و گلی و از نشانه ‌های تمدن مردم شهرستان میبد است.

چاپارخانه میبد نیز با پیشینه دوره هخامنشی در گذشته ایستگاه مبادله نامه و امانت ‌های مهم بوده و موزه زیلوهای تاریخی میبد هم دارای زیلوهای 600 ساله تا به امروز است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن