اخبار روزاقتصادی

تدوین سند استراتژیک توسعه صنعت لاستیک کشور

معاون اموز صنایع و اقتصادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در سیزدهمین همایش ملی صنعت لاستیک ایران، از تدوین سند استراتژیک توسعه صنعت لاستیک کشور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا : «محسن صالحی‌نیا» در حاشیه سیزدهمین همایش ملی صنعت لاستیک ایران که به میزبانی یزد در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران، با اشاره به تدوین سند استراتژیک توسعه صنعت لاستیک کشور، اظهار کرد: در برنامه استراتژیک برای توسعه صنعت خودرو هم نیاز به توسعه صنعت لاستیک داریم و باید روند توسعه این دو صنعت به صورت همزمان تدوین شود تا شاهد مشکل نباشیم.

وی گفت: میزان اشتغال ایجاد شده در این صنعت در دو حوزه مستقیم و غیر مستقیم بسیار زیاد است و این نشان دهنده ظرفیت بالایی است که در این صنعت وجود دارد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه صنعت لاستیک در استان یزد، افزود: صنعت لاستیک یزد یک صنعت بسیار بالنده است.

صالحی نیا تصریح کرد: با توجه به قابلیت ای بسیار خوبی که به دلیل قدمت و سابقه این صنعت در کشور وجود دارد، مسیر خوبی برای رشد و توسعه آن دیده می شود.

معاون وزیر صنعت تصریح کرد: طرح های مهندسی، توسعه، سرمایه گذاری جدید، استفاده از برند خوب و بین المللی و موارد مختلف دیگر که مورد توجه بازار است که به خوبی در استان یزد به حساب می آید.

صالحی‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: توجه به بازار به عنوان یک اصل توسعه ای در صنعت لاستیک، در برنامه ریزی اجرای سیزدهمین همایش ملی صنعت لاستیک که در استان یزد به خوبی دیده شده است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن