اخبار روزعلمی

استارتاپ تجربه‌ ناب در دانشگاه یزد برگزار شد

استارتاپ تجربه‌ ناب به همت دانشگاه یزد و همکاری انجمن‌های دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.


فارس : دبیر برگزاری استارتاپ تجربه ناب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: استارتاپ تجربه‌ناب یک رویداد آموزشی و تجربی است که در سه روز متوالی برگزار و در آن گروه‌های مختلف و ایده‌پرداز گرد هم می‌آیند تا ایده‌های خود را مطرح و پس از تشکیل گروه، آن‌ها را اجرایی کنند.

ابوالفضل شرافت ادامه داد: برگزاری این استارتاپ با هدف ارائه ایده‌های نوآورانه و نیز اجرایی شدن ایده‌های کارآفرینان جوان و تبادل اطلاعات بدون محدودیت سنی برای شرکت‌کنندگان است.

وی با بیان اینکه در این استارتاپ با انتخاب 12 ایده برتر توسط شرکت‌کنندگان، با تشکیل تیم‌های هفت تا 10 نفره، ایده‌های منتخب طی مدت دو روز مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت اضافه کرد: آموزش الفبای کسب و کار و آشنایی با موضوعات ایده‌پردازی و بوم مدل کسب و کار از دیگر اهداف این دوره از استارتاپ‌ ناب بود.

دبیر برگزاری استارتاپ تجربه ناب خروجی برگزاری این دوره استارتاپ را انتخاب سه ایده برتر برای معرفی به مراکز مرتبط و اقدام به حمایت‌های قانونی از ایده‌پردازان اعلام کرد.

شرافت بیان داشت: با حمایت از استارتاپ‌ها و پتانسیل‌های موجود داخلی قطعا گام موثری در توسعه تکنولوژی برداشته می‌شود و نهادهایی چون پارک‌های علم و فناوری، شهرداری‌ها، شتاب دهنده‌ها و … می‌توانند از این استارتاپ‌ها و ایده‌هایی که ارائه می‌شود حمایت کنند.

دبیر برگزاری استارتاپ تجربه ناب عنوان کرد: همچنین تسهیلات کم بهره و بی‌بهره برای ایده‌ها و تجاری‌سازی آن‌ها پرداخت می‌شود و بنیاد ملی نخبگان و پارک علم و فناوری نیز در زمینه تامین امکانات و رفع نیازها از تیم‌های استارتاپ حمایت می‌کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن