اخبار روزسیاسی

تمدید قانون داماتو بر علیه ایران از سوی کنگره آمریکا ظالمانه است/ حل بحران آب استان یزد عزم ملی می طلبد

خطیب جمعه میبد با اظهار تاسف از بدعهدی ها و پیمان شکنی های امریکایی ها در برجام گفتند : متاسفانه در این روزها ما شاهدیم که خلاف عهدهایی که بستند و پیمان هایی که نوشته اند و شعارهایی که آقایون دموکرات داده اند ؛ کنگره آمریکا ، همین روزها قانون داماتو را ۱۰ سال دیگر بر علیه کشور ما تمدید کرد.

img17293321-768x512-1

خطیب جمعه میبد با اظهار تاسف از بدعهدی ها و پیمان شکنی های امریکایی ها در برجام گفتند : متاسفانه در این روزها ما شاهدیم که خلاف عهدهایی که بستند و پیمان هایی که نوشته اند و شعارهایی که آقایون دموکرات داده اند ؛ کنگره آمریکا ، همین روزها قانون داماتو را ۱۰ سال دیگر بر علیه کشور ما تمدید کرد.

به گزارش میبد آدینه ، امام جمعه میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مصوبات اخیر کنگره امریکا به بیانات رهبر معظم انقلاب در این باره پرداختند و گفتند : ما در قضایای انتخابات امریکا هیچ چیز را نباید به آنها گره بزنیم.
حضرت آیت الله اعرافی با بیان اینکه در سطح بین الملل و وقایعی که در کشورها از جمله امریکا اتفاق می افتد 3 رویکرد وجود دارد ، تصرح کرد : دل بستن کسانی در کشوری به امریکایی ها و تنظیم متغییرهای خود با آنها رویکرد خلاف انقلاب اسلامی است .
خطیب جمعه میبد ، عدم تلاش و استفاده درست از تحولات را هم رویکردی نادرست خواند.

در حل مشکلات نباید چشممان به امریکایی ها و صهیونیست ها باشد

ایشان با تاکید بر اینکه ما نباید خودمان را به امریکایی ها و دعواهای داخلی آنها گره بزنیم اظهار داشتند : اما رویکرد سوم منطق انقلاب اسلامی است که ما ، چشممان در حل مشکلات مان به امریکایی ها ، اروپایی ها و صهیونیست ها نباشدو باید از فرصت ها استفاده کنیم .

دولتمردان ما باید نگاهشان اتکا به ملت و جوانان و سرمایه های ملی باشد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه ما تاکنون هرچه از امریکایی ها دیده ایم در واقع یک چیز بوده و فقط شکل های ظاهر قشنگ و در باطن سم مهلک بوده و گاهی در ظاهر هم تند بوده است تصریح کردند : مهم این است که دولتمردان و مسئولین ما نگاهشان اتکای به ملت ، جوانان و سرمایه های ملی باشد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشتند : ما خود را نباید به آمد و رفت این جناح و آن جناح و این قدرت و آن قدرت گره بزنیم چراکه همه این قدرت ها پوشالی اند و اگر اراده ما و راه شهیدان ما استمرار پیدا کند می توانیم روی پای خود بایستم و پیش برویم .

تمدید قانون داماتو بر علیه ایران از سوی کنگره آمریکا ظالمانه است

مدیر حوزه های علمیه کشور با اظهار تاسف از بدعهدی ها و پیمان شکنی های امریکایی ها در برجام گفتند : متاسفانه در این روزها ما شاهدیم که خلاف عهدهایی که بستند و پیمان هایی که نوشته اند و شعارهایی که آقایون دموکرات داده اند ؛ کنگره آمریکا ، همین روزها قانون داماتو را 10 سال دیگر بر علیه کشور ما تمدید کرد.
امریکایی ها از هر چیز عادی هم برای منافع خود استفاده می کنند
امام جمعه میبد با اشاره به قانون ظالمانه امریکا در طول دههای گذشته بر علیه کشورمان و منع فروش هواپیما که بستگی به زندگی مردم در دنیاست یادآور شدند : امریکایی ها از هر چیزهای عادی هم برای منافع خودشان استفاده می کنند و با تحریک برای صدور قطعنامه های دیگری که در باب حقوق بشر است تلاش می کنند ، در حالی که خودشان در حلب ، موصل ، یمن و در نقاط مختلف عالم حقوق انسان های مظلوم را در عالم تضئیع می کنند و مجامع بین المللی هم ساکتند .

ضرب و شصت ها و قوانین بی ارزش امریکایی ها برای ما اهمیتی ندارد

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند : اما دشمنان بدانند ؛ ملت ایران با این شهدا و سرمایه های ایمانی و معرفتی ، راه خود را ادامه خواهند داد و ضرب و شصت ها و قوانین بی ارزش آنها برای ما اهمیتی ندارد.
آیت الله اعرافی گفتند : ما با عقلانیت ، شجاعت ، اقتدار و با تکیه بر منابع داخلی خود پیش خواهیم رفت و قطعا توطئه هایی که دشمنان طراحی کرده اند به شکست خواهد انجامید.
ایشان با تاکید بر همبستگی ملت و مسئولان افزودند : مسئولان ما باید راه را بر حضور و نفوذ فکری نرم دشمن ببندند و با برنامه ریزی های اساسی به ارتقا و پیشرفت کشور بیندیشند .

با الگوی بسیج کلیدهای بزرگ فتح پیدا می شود

آیت الله اعرافی با گرامی داشت هفته بسیج گفتند : الگوی بسیج الگویی است که در هر کاری ورود پیدا کند آن کار موفق می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بسیج را کار دقیق ، آگاهانه ، انقلابی و سریع و درست برشمردند و با بیان اینکه انرژی هسته ای با نگاه بسیجی دانشمندان ما تحقق یافت افزودند : وقتی نگاه بسیجی به جامعه تزریق شود ، کلیدهای بزرگ فتح ، پیروزی و پیشرفت های بزرگ پیدا می شود بابراین باید منطق بسیجی و نگاه انقلابی و الگوی بسیج را در کشور زنده نگه داریم و دائم از آن تجلیل کنیم.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه خاطرنشان کردند : نسل های جوان ما باید با روحیه انقلابی و بسیجی وارد میدان های بزرگ اقتصاد ، صنعت و دفاع و همه عرصه ها شوند .
ایشان افزودند : ما نباید فکر کنیم که کشوری در منطقه آرام هستیم بلکه در جهان پرآشوب هستیم و غفلت و بی توجهی ما و مسئولین به این شرایط حساس و کوتاه آمدن و انقلابی نبودن به ما ضربه می زند .

حل بحران آب استان یزد عزم ملی می طلبد

حضرت آیت الله اعرافی با اشاره به مسائل و مشکلات استان به مقوله بحران آب در استان یزد پرداختند و گفتند : مسئولین باید به مقوله بحران آب استان یزد در سطح ملی و کشوری توجه کنند.
امام جمعه میبد با بیان اینکه استان یزد ، نقش مهمی در اقتصاد و فرهنگ کشور دارد و نخستین اولویت برای این استان ، رساندن آب است اظهار داشتند : استان یزد امروز بعنوان استان پویا در فرهنگ و صنعت جلوی گسترش کویر را هم گرفته است .
ایشان با اشاره به اقدامات ارزشمند در آبرسانی به استان یزد در طول سالهای گذشته افزودند : آینده آب استان یزد بحرانی است و با شیبی که امروز پروژه ها و برنامه ریزی ها دنبال می شود ممکن است مشکلات آب استان به بحران برسد.
خطیب جمعه میبد با تاکید بر اینکه استان یزد جلوی نفوذ کویر در کشور را گرفته است و روند فعلی برنامه ریزی برای آبرسانی به این استان کافی نیست و عزم ملی می طلبد تصریح کردند : مسئولان در مجلس و دولت به مساله آب و بعد از آن به صنعت مناسب در یزد و مقوله فضای سبز و محیط زیست توجه بیشتری کنند .

دولت نیجریه در قبال شیعیان پاک باخته مسئولند

آیت الله اعرافی در بخشی از بیانات خود به استمرار کشتار مسلمانان در نقاط مختلف عالم پرداختند و گفتند : در یمن ، موصل و حلب شاهد هستیم که بمب ها و اسلحه های امریکایی ها و وابستگان آنها در منطقه دائم مردم را قتل و عام می کند.
مدیر حوزه های علمیه کشور، کشتار شیعیان در نیجریه را هم جانسوز خواندند وافزودند: در نیجریه شیعیان پاک باخته هم در عاشورا قربانی دادند هم در این ایام برای اینکه اینها جمع می شوند و برای عرض ادب به پیشگاه امام حسین (ع) ، مورد تجاوز بخشی از ارتش آن کشور و تکفیری ها و وهابی ها قرار می گیرند.
ایشان به مسئولان کشور نیجریه هشدار دادند : در قبال شیعیان پاک باخته مسئولید و نباید با تحریک صهیونیست ها و آل سعود دست به کشتار مردم بی گناه بزنید.
امام جمعه میبد با تاکید بر کنترل ارتش نیجریه گفتند: این عاقبت خوبی برای کشور شما ندارد و اگر شما درست رفتار کنید ضرری نخواهید دید .
امام جمعه میبد از مسئولان وزرات خارجه خواستند : در دیپلماسی شان نسبت به دفاع از این مظلومان فعالتر و جدی تر عمل کنند .

اربعین سد محکمی در برابر مطامعه دشمنان است

خطیب جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود با تشریح جلوه حضور میلیون ها انسان در راهپیمایی عظیم اربعین امام حسین(ع) گفتند : حضور میلیون ها انسان عاشق و شیدا از سراسر جهان در راهپیمایی بی نظیر تاریخی ، مایه عزت ، عظمت و افتخار ماست ؛ این که بعد از قرن ها این همه دل شائف و قلب عاشق و انسانها جمع و در بیابانها نام حسین(ع) بر زبان جاری کنند و عشق و ارادت شان را تقدیم آن ساحت کبریایی بکنند گوهر آسمانی و الهی است .
ایشان خاطرنشان کردند : کی می دانست که در غروب عاشورا و مظلومیت زینب کبری در سختی هایی که کاروان عاشورا تحمل کرد پیشگویی زینب محقق می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه زینب سلام الله علیها سربلند فریاد زد که نام ما باقی خواهد ماند و نورافشانی خواهد کرد و مقابل دشمن تسلیم نشد و شعار آزادی و پیروزی را سر داد افزودند : امروز حضور میلیون ها انسان از ایران اسلامی و بیش از 60 کشور جهان همانی است که زینب فریاد کرد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه تصریح کردند : امروز تکیفیری های سنگ دل و قصی القلب ، پیروان بنی امیه و بنی مروان و وابستگان آل سعود و صهیونیست ها جمع شدند تا قبور آنها را مورد تعرض قرار دهند و راه را برای دشمنان اسلام باز کنند.
امام جمعه میبد با بیان اینکه این حضور میلیونی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی سد محکمی در برابر همه مطامع دشمنان خواهد بود یادآور شدند : این عاشقان دلداده نخواهند گذاشت آنها به ایده ها و آرزوهایشان برسند و باید این مراسم باشکوه به بهترین شکل برگزار خواهد شد .
خطیب جمعه میبد با اشاره به انبوه جمعیت و مشکلات پیش رو بر رعایت نظم و مقررات تاکید کردند و افزودند : دولتمردان و مسئولان در استان های مرزی و کشور برای حل مشکلات مردم بیشتر توجه کنند .

مناسبت ها:

آیت الله اعرافی یاد و خاطره خانم مجاهد و مبارز مرضیه حدیدچی دباغ را گرامی داشتند و افزودند : زن قهرمانی که زندگی او برای همه مردان روزگار ما الهام بخش است .
ایشان افزودند : مرحوم مرضیه حدیدچی دباغ از زنانی بود که در سخت ترین شرایط مبارزه با دستگاه طاغوت ، در برابر طاغوت سینه سپر کرد ، زندان های سخت را تحمل و جان دادن دخترش را تماشا کرد اما خم به ابرو نیاورد و مسیر امام ، ولایت و انقلاب را گم نکرد.
امام جمعه میبد با بیان اینکه خانم دباغ از انقلاب توقع بی جا نکرد و خود را سرباز انقلاب و اسلام و رهبری می دانست افزوند : اخلاق ، معنویت ، مبارزه و ایستادگی زینب گونه او در برابر سختی ها برای دختران و زنان امروز و فردای ما الهام بخش است.
آیت الله اعرافی یاد و خاطره شهدای عملیات سوسنگرد را هم گرامی داشتند و افزودند : عملیات سوسنگرد بسیار سخت و حساسی بود و دشمن شهرهای سوسنگرد ، آبادان و خرمشهر را اشغال کرده بود.
خطیب جمعه میبد با اشاره به حضور خود در روزهای نخست آزادسازی سوسنگرد گفتند : از نزدیک شاهد بودم که چگونه رزمندگان دلیر و شجاع ما زیرآن همه آتش دشمن مقاومت می کردند ؛ در حالی که بنی صدر بجای اینکه فرمانده کل قوا همراه جبهه ما باشد خیانت می کرد اما جوانانی از همین شهرستان میبد در آن عملیات قدم به قدم در طول 8 سال رزمندگان و شهدای سرافراز ما مقابل دشمن سرتاپا مسلح ایستادند و سوسنگر، آبادان و خرمشهر را آزاد کردند تا این انقلاب ، نظام ، کشور و بزرگی محفوظ ماند .
خطیب جمعه میبد یاد و خاطره شهیدان اسلام و انقلاب و دفاع مقدس و مقاومت اسلامی و شهیدان مظلوم مدافع حرم و شهدایی که از گوشه و کنار جهان برای دفاع از حرم ال الله جمع شده اند و دربرابر تکفیری ها و انسان های دست نشانده مستکبرین ایستاده اند گرامی داشتند .
امام جمعه میبد همچنین یاد و خاطره شهید خزایی که بعنوان خبرنگار متعهد و روایتگر مسئول در صحنه های دفاع از حرم حضور پیدا کرد و به قله شهادت نائل شد را هم گرامی داشتند .
امام جمعه میبد ، هفته وقف را هم گرامی داشتند و برای همه واقفان علو درجات را از پیشگاه الهی مسألت کرد .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن