اجتماعیاخبار روز

بیمه تکمیلی یکی از مزایای صندوق اعتباری هنر است

همه فعالین در حوزه‌های زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند عضو صندوق اعتباری هنر شده از مزایای آن از جمله بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی استفاده کنند.

منصور وحیدی فر در جمع هنرمندان و فعالین رسانه میبد افزود: صندوق اعتباری هنر از سال ۸۲ شروع به کار کرد و بیمه کردن هنرمندان به عنوان اولین اقدام در دستور کار این مجموعه قرار گرفت.

وی با شاره به اینکه هنرمندان بدون هیچ مشکل و بورکراسی اداری می‌توانند به عضویت صندوق درآیند ، تصریح کرد: حتما لازم نیست یک هنرمند خوشنویس درچند نمایشگاه شرکت کرده و یا یک نویسنده چند کتاب منتشر کرده باشد بلکه ملاک این است که یک هنرمند و یا نویسنده واجد شرایط ،  دارای رتبه ممتاز هنری و فعال در حوزه مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد باشد.

معاون اعضاء صندوق اعتباری هنریادآور شد : البته این موضوع نباید موجبی برای معرفی هنرمند نماها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و صندوق اعتباری هنر باشد.

بیمه تکمیلی هنرمندان از بهترین بیمه‌های تکمیلی است

وی درادامه به بیمه تکمیلی به عنوان موضوعی اصلی اشاره کرد و اظهار داشت: بیمه تکمیلی هنرمندان با خدماتی که ارائه می‌دهد از بهترین بیمه های تکمیلی می‌باشد و درخواست می‌شود ازهنرمندان از این فرصت ایجاد شده استفاده کرده و معرف این بیمه به دیگر هنرمندان باشند ، همچنین متولیان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این ارتباط اطلاع رسانی داشته‌باشند.

منصور وحیدی فرخاطرنشان کرد: هیچ منعی برای بیمه تکمیلی هنرمندان نیست و تنها ملاک عضویت در صندوق اعتباری هنرمندان است.

این مسئول با اشاره به طرح‌های بیمه امید و آرامش ارائه تسهیلات را هم یادآور شد و گفت:صندوق  یک  نوع تسهیلات به میزان پنج میلیون تومان برای هنرمندانی که بدهی یا و نیاز ضروری دارند ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به تسهیلات کارآفرینی اضافه کرد: صندوق به دنبال انعقاد قرارداد با صندوق امید معرفی کننده هنرمندانی که طرحی را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارائه دهند و طرح آنها باید تایید شود به بانک های عامل است که البته این صندوق هیچ نقشی در رد یا قبولی طرح ندارد.

وحیدی فر تصریح کرد: طرح باید طرح توجیهی کامل و آورده ارائه دهنده طرح ۱۰ درصد وام دریافتی از یک میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان باشد.

وی به یکی از سامانه‌های این صندوق هم اشاره کرد که ۲۲ بهمن رونمایی می‌شود و صادرکننده کارت هنر برای هنرمندان عضو است که می‌توانند از طریق آن از امکانات فروشگاهی ، تسهیلات هتل‌ها و..استفاده کنند و این کارت به منزله شناسه هنری آنها است.

وی به سامانه پروانه که برای عرضه آثار هنرمندان که یک نوع کسب و کار مجازی می باشد نیزاشاره کرد.

صندوق اعتباری هنر یک فرصت برای هنرمندان و فعالین عرصه رسانه است

صندوق اعتباری هنر فرصت و ظرفیتی است برای خدمت‌رسانی به هنرمندان و فعالین عرصه رسانه اما متاسفانه اطلاع رسانی آن به صورتی که باید در استان یزد انجام نشده ، البته فعالین در عرصه هنر و از جمله رسانه نیز خود نیز باید پیگیر عضویت در این صندوق که به صورت مجازی و از طریق سایت  honarcredit.irصورت می گیرد باشند.

این نشست به منظور شنیدن درخواست و مشکلات هنرمندان و اعضای عضو در صندوق برگزار شده بود اما متاسفانه فقط ۷ نفر حضور داشتند در صورتی که استان یزد بیش از ۱۵۰ نفر هنرمند و فعال رسانه‌ای دارد.

معاونان صندوق اعتباری هنر ایران روز شنبه با هدف بررسی مشکلات اصحاب هنر و فرهنگ استان یزد به این استان سفر کرده‌اند.

آنها به ۱۰ شهرستان‌ استان سفر و از نزدیک با مسائل و مشکلات اصحاب فرهنگ و هنر یزد آشنا می‌شوند.

معاون و اعضا صندوق اعتباری هنر در حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تاکنون در سفرهای حمایتی خود به استان‌ها با بیش از چهار هزار هنرمند در مناطق مختلف کشور از نزدیک دیدار کردند.

دولت در سال ۱۳۸۲ صندوقی تحت عنوان صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران تشکیل داد که در ۱۵ سال گذشته در زمینه‌های تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، طرح تکریم مستمری، کمک مستمری و تسهیلات رفاهی به هنرمندان امکانات لازم را ارائه می‌دهد.

ایرنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن