اجتماعیاخبار روز

مسیری بین المللی را باید به نام سردار سلیمانی نامگذاری کرد

شهردار میبد گفت : با توجه به شخصیت جهانی شهید حاج قاسم سلیمانی معبر یا میدانی واقع شده درمسیری بین المللی باید به نام وی نامگذاری شود.

علیرضا نقوی در کمیته نامگذاری معابر و اماکن عمومی میبد افزود: هنوز به شهادت رسیدن حاج قاسم سلیمانی را نمی توان باور کرد و بر خلاف انتظار دشمانی که وی را به شهادت رساندند سردار سلیمانی تنها یک فرمانده نظامی نبود بلکه شخصیتی کاملا دیپلماتیک بود.

وی در ادامه لزوم انتخاب مسیری بین المللی به سمت کرمان را برای نامگذاری به نام وی یادآور شد و به میدانی که حد فاصل خیابان ۱۲ دی و شهرک شهدا در مسیر جاده سنتو احداث خواهد شد و برای نامگذاری به نام سردار سلیمانی انتخاب شده اشاره کرد.

عضو شورای شهر میبد نیز گفت: خدمتگزاری بی آلایش و ساده سردار سلیمانی در عین ابهت داشتن درسی است که همه ما باید با مورد مطالعه قرار دادن هم به عنوان الگویی برای خود استفاده کنیم و هم این الگو و اسوه را به عنوان چراغ راهی برای نسل‌های آینده قرار دهیم.

نام و یاد سردار شهید سلیمانی را دز شهر و دیار خود زنده نگه داریم

علیرضا آزادمنش مهمترین درس از زندگی سردار سلیمانی را تبعیت کردن از مکتب امام حسین(ع) برشمرد و گفت : واقعا نمی‌توان از زحمات سردار شهید سلمانی قدردانی کرد اما حداقل می‌توانیم  با نامگذاری معبر ، مسیر و یا  مکانی در شان وی  نام و یاد او را در شهر و دیار خودمان زنده نگه نگه‌داریم.

زکریا اخلاقی روحانی و شاعر میبدی نیز به سریع و احساساتی عمل نکردن در فرآیند نامگذاری‌ها اشاره کرد و گفت : می‌توان مجموعه و مرکزی فرهنگی ، ورزشی و … را در نظر گرفت تا به نام وی نامگذاری شود.

از سردار سلیمانی باید به عنوان یک پرچمدار یاد کرد

طراح المان و مشاور کمیته نامگذاری  نیز اظهار داشت: باید از قاسم سلیمانی به عنوان یک پرچمدار ایثار و شهادت و نه یک سردار یاد کرد و در نامگذاری مکان و معبری به نام وی نیز باید جایگاهی در محدوده جایی در نظر گرفت که او از آن برخاسته‌است.

جابر قطب الدینی افزود: باید معبری را به نام شهید نامگذاری کرد که زادگاه هویت و یادآورخاطره‌ای از او باشد.

در این نشست نامگذاری معبرها و تغییر نام میدان‌هایی از شهر به نام شهید حاج قاسم سلیمانی مورد مشورت قرار گرفت و در نامگذاری میدانی که به زودی در نزدیکی سپاه ناحیه میبد گلنگ زنی و احداث خواهد شد مصوب گردید.

کمیته نامگذاری متشکل از اساتید دانشگاه ، مسئولان ادارات مرتبط است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن