اجتماعیاخبار روزتصاویر

خصوصیت بارز شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه بود

مدرس حوزه علمیه میبد گفت: خصوصیت بارز شهید سردارحاج قاسم سلیمانی مبارزه و جهاد بود ، ما نیز با الگو گرفتن از او نباید اجازه دهیم به اسم مذاکره ما را از جهاد کردن دور کنند.

شیخ مرتضی برزگر در مراسم دورهمی معنوی که ویژه شهادت «سردارحاج قاسم سلیمانی» و با حضور مسوولان شهرستان برگزار شد ، افزود: شهادت یک انتخاب هوشمندانه و عطای مهربانه از جانب خداوند است و یک فرد باید یک زندگی بسیار خوب و ارتباطی درست داشته باشد که بتواند زندگی خود را با شهادت رقم زند.

وی ادامه داد : اینکه شهید توسط چه کسی به شهادت برسد هم مهم است ، بسیاری از افراد شهید شدند ولی شهید «سردارحاج قاسم سلیمانی» توسط شیطان بزرگ یعنی شقی ترین افراد به شهادت رسید.

کارشناس علوم مذهبی یادآور شد : امثال شهید «سردارحاج قاسم سلیمانی» امنیت را ایجاد کردند که امسال تجلی پیدا کرده و حکومت الله در جامعه پیاده شود ، همچنین استقلال فرهنگی در جامعه به وجود آید و خودباختگی از جامعه رخت بربندد.

لزوم خودسازی و جهاد نفسانی

وی با اشاره به محبوبیت سردار سلیمانی گفت: محبوبیت این شهید و امثال او به آن جهت است که در ابتدا به خودسازی پرداخته و پس موفق شدن در جهاد نفسانی روی به جهاد بیرونی آورده‌اند.

برزگر در ادامه با اشاره به اینکه «شهید سلیمانی » هیچ‌گاه سخن از سازش و مذاکره با دشمن نزد اظهار داشت: عده‌ای می‌خواهند با سازش با آمریکا و غربی‌ها فرهنگ بیگانگان را جایگزین فرهنگ ما کرده و اسلام را از ما بگیرند ، اقتصاد مملکت را دستخوش مشکلات کرده ، همچنین قراردادهایی امضا کنند که امثال شهید سلیمانی تروریست معرفی می‌کند.

سکوت در برابر ظلم جایز نیست

وی تصریح کرد: اینکه یک فرد مسلمان در مقابل ظلم ساکت بنشید به مانند این است که خود مرتکب ظلم شده‌است.

این مراسم که با همت پایگاه مقاومت بسیج محمد رسول الله (ص) ، هیئت امنا و کانون فرهنگی خاتم انبیاء مسجد جامع میبد برگزار شد ، همراه با مداحی و روایت‌گری مدافع حرم ابوالفضل حشمتی بود.

مدافع حرم طی سخنانی به ویژگی ها و خصوصیات و ویژگی‌های شهیدان همرزم شهید «سردارحاج قاسم سلیمانی» اشاره کرد و گفت: آنها این خصوصیت‌ها را از فرمانده خود «سردارحاج قاسم سلیمانی» داشتند.

همزمان با برگزاری این مراسم ، مراسم بزرگداشت «سردارحاج قاسم سلیمانی» و یاد بود مجاهد فی سبیل الله ابومهدی المهندس و شهدای جبهه مقاومت در مسجد ۱۲ امام (ع) محله فیروزآباد به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی میبد و همراه با سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین علیرضا حسنی و مداحی حاج محمد ابراهیمیان و همچنین در کانون مداحان و شعرای آیینی شهرستان برگزار شد.

مراسم‌ گرامیداشت فرمانده سپاه قدس و همرزمان شهیدش  روز سه شنبه ۱۷ دی ماه ساعت ۱۹ الی ۲۱ در مسجد ابوالفضلی مهرجرد واقع در بلوار ۲۲ بهمن و روز چهارشنبه ساعت ۱۹ الی ۲۱ در تالار غدیر بیده برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن