اجتماعیاخبار روزتصاویرفرهنگی

معلمان مهارت‌های اجتماعی دانش آموزان را افزایش دهند

فرماندار میبد گفت: معلمان و مربیان باید تلاش کنند مهارتهای اجتماعی و برقراری ارتباط با دیگران را در دانش آموزان را افزایش دهند.

به نقل از ایرنا حسین فلاح در شورای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: معمولا دانشجویان میبدی دچار اختلال کمرویی هستند و نمی‌توانند آن گونه که باید در محل تحصیل و بعدها در حوزه شغلی خود با دیگران ارتباط برقرار کنند.  

وی ادامه داد: این موضوع یک آسیب است و می‌طلبد به کمک شهرداری و ادارات مرتبط برنامه‌هایی برای حضور دانش آموزان در اجتماع اجرا کرد ، همچنین در ارتباط با عملکرد مسئولان از آنها نظرخواهی کرد.

رئیس آموزش و پرورش میبد هم با اشاره به آسیب‌هایی که گریبان‌گیر دانش‌آموزان است گفت: ازدواج دانش‌آموزان یک معضلی است که لازم است آن را به صورت کارشناسی و مشاوره‌دادن و ارائه راهکار مورد توجه قرار داد.

محسن موحدی فرد آمار دانش آموزان ازدواج کرده را ۱۷۵ نفر عنوان کرد و افزود : پنج نفر از این دانش‌آموزان طلاق گرفته‌اند.

آمار بالای دانش آموزان فرزند طلاق یک آسیب برای شهرستان است

وی در ادامه آمار دانش آموزان طلاق را ۲۵۹ نفر ذکر کرد و تصریح کرد:از این آمار ۲۰۲ نفر بومی و ۵۷ نفر مهاجر هستند و این موضوع واقعا یک آسیب برای شهرستان است.

رئیس آموزش و پرورش میبد همچنین به آمار ۹۳ دانش آموز دارای بیماری خاص ، ۴۸ فرزند زندانی که ۴۰ نفر بومی و ۸ نفر غیر بومی را شامل می‌شوند، یک هزار و۳۵۰ دانش آموزمهاجرو یک هزار و ۸۱۲ دانش آموز بی‌بضاعت اشاره کرد و از مسئولان خواست برای تحت پوشش قرار دادن آنها همکاری کنند.

وی یادآور شد : می‌توان مسیرهایی درآمد زا را برای کمک به این دانش آموزان در پیش گرفت.

یک هزار و ۱۴۲ ساعت کمبود دبیر در مقاطع اول و دوم متوسط میبد وجود دارد

 همچنین  به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش میبد به گفته رئیس آموزش و پرورش این شهرستان مقاطع متوسطه اول و دوم  ۷۳۴ساعت دبیر مرد و۴۵۸ ساعت دبیر زن در سال جاری با مجموع ۱۱۴۲ساعت معادل ۵۰ دبیر کمبود دبیر دارند  این درحالی است که در سال آینده در مقطع ابتدایی ۲۳مدیر و در مقطع متوسطه اول و دوم ۱۱مدیر در شرایط بازنشستگی قرار خواهند گرفت .

دراین نشست که نشست مشترک آموزش ونهضت سواد آموزی بود ، اشاره شد به اینکه  174نفر در دوره های مختلف سوادآموزی در شهرستان میبد درحال تحصیل هستند و دراین ارتباط میبد رتبه چهارم باسوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال دارا است .

همچنین ازهمکاری دانشگاه میبد با آموزش و پرورش تقدیرشد وگزارش هایی از امتحانات دیپلم سال گذشته استان و شهرستان و اعزام دانش آموزان دختر به اردوی راهیان نور ارائه گردید ، همینطورایاب و ذهاب دانش آموزان و نامه های رسیده به شورا بررسی شد.

شهرستان میبد در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در امتحانات نهایی دیپلم رتبه دوم کشور کسب نموده ، همچنین رتبه نخست استان را در رشته تجربی و علوم انسانی حائز شده  و در رشته ریاضی نیز  ششم استان دارد و  در مجموع میانگین هر سه رشته رتبه اول استان را کسب نموده است.

هم اکنون ۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مدارس شهرستان میبد به تحصیل مشغول هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن