اجتماعیاخبار روز

معاملات بالای ۲۶۰ میلیون تومان به مناقصه گذاشته می‌شود

شهردارمیبد گفت: با توجه به آئین نامه مالی شهرداری معاملات کلان بالای 260 میلیون تومان در میبد به مناقصه گذاشته می‌شود.

علیرضا نقوی سه شنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه‌های میبد با شاره به اینکه معلاملات جزء و متوسط نیز به ترتیب ۲۶ میلیون تومان ، ۲۶ میلیون تومان تا ۲۶۰ میلیون تومان است.افزود: طی استعلامی که انجام می‌شود با حضور پنج تا ۶ شرکت در مناقصه و اعضای کمیسیون معاملات متشکل از نماینده شورا ، شهرداری ،حراست و… مناقصه برگزار و در سمانه ستاد ثبت می‌شود.

شهردار میبد گفت: در مناقصه از سراسر ایران شرکت می‌کنند و الزامی ندارد که شرکت کننده در مناقصه فقط میبدی باشد و طبق مقررا ت قرارداد با شرکت پیشنهاد دهنده کمترین قیمت که پروژه را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان به اتمام برساند منعقد می‌گردد.

علی آباد ، میبد بالا و میبد پایین و شهیدیه محلات هدف بازآفرینی هستند

وی درارتباط با بازآفرینی گفت: ستاد بازآفرینی در حوزه‌های بهداشت و درمان ، بازسازی و بهسازی معابر و … فعالیت دارد در سال ۹۶ ستاد بازآفرینی استان و شرکتی که زیر نظر وزارت راه و شهرسازی است سه منطقه محروم ، تاریخی ومهاجر پذیر که به ترتیب علی آباد ، میبد بالا و میبد پایین و شهیدیه می‌باشد ، به عنوان هدف بازآفرینی با تعیین مسیر انتخاب کردند که سالی ۵۰۰ تن قیر به هر منطقه اختصاص یافته‌است و جانبداری و حق و ناحقی در این میان نیست.  

وی تصریح کرد: انتخاب پیمانکار و تحویل قیر به عهده اداره کل راه و شهرسازی استان یزد است و شهرداری میبد یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای پخش هر ۵۰۰ تن و زیرسازی هزینه می‌کند.

رئیس شورای شهر میبد نیز در ارتباط با قانون ارزش افزوده گفت: تا قبل از سال ۹۶ ارزش افزوده شهرستانی بود اما از سال ۹۶ به بعد با تصویب در محلس شورای اسلامی ارزش افزوده استانی شد که بنا به سرانه جمعیت بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع می‌شود.

لزوم اصلاح قانون ارزش افزوده از ۳و نیم درصد به ۵ درصد برسد

حسینعلی فلاح افزود: با توجه به آمار در سال ۹۶ درآمد میبد از محل ارزش افزوده ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و در سال ۹۷ ، ۱۸ میلیارد تومان شده‌است.

وی تصریح وضعیت میبد با توجه به این آمار بهتر شده اما هنوز خوب نیست  اگر اصلاح قانون از ۳و نیم درصد به ۵ درصد برسد وضعیت بهتری خواهد‌داشت.

این مسئول در مورد دست اندازها و سرعت گاه‌ها یادآور شد : ما شخصا مخالف گذاشتن دست اندازها هستیم  انجام این موضوع با توجه به تصویب در شورای ترافیک انجام می‌گیرد که باید به جای آن فرهنگ سازی برای رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی توسط مردم کرد.

وی ادامه داد : سرپیچی از مصوبه شورای ترافیک در صورت بروز حادثه‌ای اعلام جرم برای شهرداری را در پی دارد.

این مسئول در مورد سگهای ولگرد گفت: بعضی از مردم از کشتن سگ‌های ولگرد شاکی هستند و علی رغم این که کار کشتن سگ‌ها درست نیست باید با اتخاظ تصمیاتی به ساماندهی سگ‌های ولگرد پرداخت.

عضو فرهنگی شورای شهر در ارتباط با نامگذاری میدان سه راه هفت تیر به نام «کتاب»گفت: این نامگذاری در کمیته نامگذاری متشکل از اساتید دانشگاه ، مسئوولان ادارات مرتبط و … با مشورت اعضا با توجه به اینکه این محدوده خاستگاه کتاب است انجام شده‌است.

دراین نشست به پیگیری نمایندگان استان از جمله نماینده میبد که در ارتباط با ارزش افزوده دفاع کرده است اشاره شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن