اخبار روزتصاویرفرهنگی

نمایشگاه عکس «روی خط زلزله» در میبد دایر شد

مسئول سازمان نظام مهندسی میبد در ارتباط با این نمایشگاه که روز سه شنبه این هفته دایر شده است در گفتگو با ایرنا گفت: این نمایشگاه به دنبال تعریف رویداد «روی خط زلزله»  با هدف فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم برای ساخت و ساز ایمن و اصولی و آشنایی با ایرادات ساختمان سازی و مشکلات فنی به مناسبت روز پنج دی ماه «روز مقابله با بلایای طبیعی » و سالروز زلزله بم برگزار شده‌است.

محمد حسین صباغی فیروزآبادی افزود: در این نمایشگاه  38عکس‌ از زلزله کرمانشاه و ۵۲ اثر نقاشی و طراحی هنرمندان میبدی که در ورکشاپ برگزار شده با عنوان«روی خط زلزله» درمحوطه یخچال میبد ارائه داده بودند ،  به نمایش گذاشته شده‌است.

وی تصریح کرد:کار فرهنگی زمان بر ، کند و شاید پر هزینه باشد اما بهتر از هر ابزار دیگری می‌تواند مردم را به سمتی برد که با توجه به هزینه کردن سرمایه‌های کلان در ساخت و ساز دیگر مشکلی در این ارتباط نداشته باشند.

رئیس اداره ارشاد اسلامی میبد نیز گفت : این نمایشگاه با هدف حساس کردن مردم به ساخت و سازهای ناایمن  برگزار شده‌است.

هدی زارع افزود: آثار ارائه شده توسط دانش آموزان  و بچه‌های هنرمند در ورکشاپ به همراه عکس هایی گرفته شده از سازمان نظام مهندسی استان که در زیر آن علت خرابی‌های ساختمان نوشته شده دراین نمایشگاه به نمایش گذاشته شده‌است.

مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد. 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن