اجتماعیاخبار روزتصاویر

نخستین مراسم شب یلدای پاکبانان در میبد برگزار شد

نخستین مراسم شب یلدای پاکبانان به همت شهرداری میبد نیز با حضور مسوولان در محوطه باز ساختمان شهرداری برای همدردی با آنها که در شب های سرد به انجام رسالت خود می‌پردازند ، برگزار شد.

فرماندارمیبد شنبه شب در این مراسم گفت: پاکبانان زمانی به انجام وظایف خود می‌پردازند که همه ما در خواب هستیم .

حسین فلاح افزود: باید به آنها دست مریزاد گفت که درهوای سرد با روحیه خوبی که دارند رسالت خود را انجام می دادند.

وی تصریح کرد: هنر ما ایرانی‌ها است که شب ظلمانی و اهریمنی همراه با تاریکی را با رونقی که در خانواده است زنده نگه می داریم و امیدوار به روزی می شویم که روشنایی آن یک دقیقه از روی قبل بیشتر است.

پاس‌داشت زحمات پاکبانان

شهردار میبد هم گفت: در شهر یلدا که همه خانواده ها دور هم جمع هستند پاکبانان تا نیمه های شب به جمع آوری پسماندها و آب و جارو مشغول هستند.

علیرضا نقوی افزود: این جشن در خانواده شهرداری برگزار شد تا به پاکبانان خسته نباشید بگوییم و از زحمات آنها تشکر کنیم.

این مراسم همراه با اجرای حافظ خوانی و خوانندگی و پذیرایی با لبوی چغندر و شلغم از خوراکیهای شب یلدا بود .

شب یلدا هم گذشت مانند همه شب ها و روزهایی که پشت سر گذاشتیم چه خوب است تا در کنار هم هستیم قدر یگدیگر را بدانیم و ارج نهیم زحمات پدر و مادرانی که روزی سر بر دامانشان می‌گذاشتیم و از محبت آنها سیراب می‌شدیم  اما الان شاید آنها به محبت ما نیاز داشته باشند.

و چه زیباست که این شب کودکانی که از داشتن سایه پدر و مادر محرومند در دورهمی خود داشته باشیم  و چه نیکوست مسوولان ما که زحمات پاکبانان را ارج می‌نهند در برپایی جشن‌های و مراسم ها نیز به یادشان باشند تا کمر انها زیر بار جمع کردن پسماندهای بر جای مانده بر روی زمین در انتهای مراسم ها خم نشود به خصوص الان که در آستانه انتخابات هستیم و در و دیوار شهر مزین به تصاویر کاندیداها می‌شود و کار هر روزه پاکبانان جمع آوری کاغذهای پاره شده از روی خواهد بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن