اجتماعیاخبار روزتصاویرورزشی

دورهمی شب چله بوچیا در میبد برگزار شد

دورهمی شب چله بوچیا با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان میبد و مسوولان بهزیستی ، معلولان و خانواده هایشان در موسسه جامعه معلولین شهرستان میبد برگزار شد.

دورهمی شب چله بوچیا  همراه با اجرای مسابقه بین دو گروه BC1   و BC3 بود  طی آن در گروه یک فاطمه پاکدامن و در کلاس سه نیز رضا آخوندی نفرات اول شدند.

به گفته مسئول موسسه جامعه معلولین شهرستان میبد این برنامه با هدف دور هم جمع‌شدن معلولان و ارتباط برقرار کردن بین آنها برگزار گردید.

غلامحسین فلاح افزود: شب یلدا گاهی دستخوش تشریفات می‌شود که اگر این تشریفات که موجب کم شدن رفت و آمدها می‌شود به کنار گذاشته‌شود خیلی بهتر خواهد بود.

وی گفت: در قدیم ما به خانه پدر بزرگ‌های خود می رفتیم اما الان یک شب به خانه پدران خود می‌رویم و شب بعد هم بچه‌ها به خانه ما می‌آیند.

نادعلی آخوندی  از اهالی بخدان میبد و یکی از شرکت کنندگان در شب یلدای بوچیا هم  با اشاره به ساده برگزار کردن شب یلدا درقدیم گفت: در زمان قدیم شلغم و چغندر می پخنیم و تخمه‌هایی که خودمان خشک کرده بودیم بر سر سفره می‌گذاشتیم اما حالا میوه‌هایی مانند پرتقال ، نارنگی ، موز و آجیل بر سر سفره‌ها گذاشته می‌شود.

به گفته افسانه مدبری برگزاری شب یلدا در قدیم مانند الان بود منتها همه گرداگرد کرسی که در وسط اتاق قرار داشت می نشستند.

شب یلدا همچنین در مراکزتوانبخشی روزانه حبیب بن مظاهر و رشد میبد هم برگزار شد که همراه با اجرای نمایش و دورهمی سالمندان بر سر سفره بود.

شب یلدا هم گذشت مانند همه شب ها و روزهایی که پشت سر گذاشتیم .

 چه زیباست که این شب کودکانی که از داشتن سایه پدر و مادر محرومند در دورهمی خود داشته باشیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن