اخبار روزاقتصادی

حلقه‌های صالحین باید مسجد محور و به هم متصل باشند

معاون فرهنگی تبلیغ حوزه‌های علمیه خواهران گفت: حلقه‌های صالحین باید خوانش داشته و به هم متصل و مسجد محور باشند و فضا و فرهنگ عمومی جامعه را به دست گیرند تا آسیب‌ها غالب نشود.

معصومه ظهیری در نشست علمی با موضوع نقش زنان در تحقق بیانیه گام دوم که با همکاری حوزه مقاومت بسیج خدیجه الکبری میبد در شبستان مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد ، افزود: باید کودک و نوجوان و جوان و خانم های خانه دار درحلقه‌های صالحین فعال باشند و با جمع آوری کمک‌های مردمی و کاستن از قوت روزانه خود به مردم نیازمند کمک کنند .

وی اضافه کرد :حلقه‌های صالحین می‌توانند وسایل ازدواج آگاهانه ، به هنگام ،آسان و پایداررا فراهم آورند.

معاون فرهنگی تبلیغ حوزه‌های علمیه خواهران درادامه یادآورشد :حیات در دست ما امتحان است ، اینکه در کدام مسیر قدم برداریم  و تاب‌آوری و صبر داشته‌باشیم.

وی با نقل خاطره‌ای از صبرو شکیبایی یکی از مادران شهدا گفت : در زمانی که پیامبر و یارانش در شعب ابی طالب حضرت خدیجه (س) با میدان آمدن با دور زدن تحریم‌ها را دور می‌زد و آذوقه و کالا به اسیر شدگان در شعب می‌رساند ، همچنین درشرایطی که حضرت علی (ع) را خانه نشین کردند و زمانی که امام حسین (ع) شهید شد حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) به روشنگری پرداختند.  

معاون فرهنگی تبلیغ حوزه‌های علمیه خواهران در ادامه به کمک‌هایی که بانوان در زمان جنگ می‌کردند و الان نیز کلاه و دستکش برای مدافعین حرم می‌بافند اشاره کرد.

مسلمان مرز نمی شناسد

وی تصریح کرد: مسلمان مرز نمی‌شناسد ، زنان مسلمان مرزهای جغرافیایی را در نوردیده‌اند.

ظهیری همچنین با اشاره به اینکه آمریکا می‌داند هماورد او فقط ایران است و به همین دلیل علیه ایران توطئه می‌کند ، اظهار داشت امروز دشمنان می خواهند حیا را از بجه‌های ما بگیرند چون حیا گام ها را عفیفانه و سبک زندگی را اسلامی می‌کند.

۱۵۰ حلقه صالحین در محلات میبد فعال هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن