اجتماعیاخبار روز

کلنگ پروژه‌های عمرانی و فرهنگی بفروئیه به زمین خورد

کلنگ ساخت یک پارک محله ای و نیز یک واحد آموزشگاهی در بفروئیه میبد با حضور مسئولان به زمین خورد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی درمراسم گلنگ زنی آموزشگاه ۱۲ کلاسه توحید  با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ متر مربع در زمینی به وسعت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع گفت: با توجه و عنایتی که برای تجهیز و نوسازی مدارس استان یزد به خصوص شهرهای تفت و میبد شده لازم است از مسئولان ودست اندرکاران در این حوزه قدردانی کرد.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی افزود: اداره آموزش وپرورش میبد به واقع از ظرفیت خیرین شهرستان در نوسازی و تجهیز مدارس مدارس با گام‌های برداشته‌شده در این چند سال استفاده کرده‌است.

وی با تشکر از امام جمعه میبد ، خیرین و مردم تصریح کرد: میبد یک قطب علمی است و هر قدم خیر و سرمایه گذاری توسط افراد درحوزه فرهنگی ، ساخت مدرسه و تربیت و پرورش دانش آموزان برداشته شود منشاء خیر در تمام عمر خواهد‌بود.  

فرماندار میبد نیز با تشکر از حضور مسئولان گفت :تصمیم‌های خوبی در زمینه مدرسه سازی طی برگزاری نشستی در آموزش و پرورش با حضورمدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد گرفته شده که انشاءالله نتایج خوب و پرثمری برای شهرستان داشته‌باشد.

حسین فلاح در ادامه از مسئولان و اعضای شورای شهر و شهرداری بفروئیه که علی رغم نگاهی که جدا از حوزه عمرانی به دیگر حوزه‌ها نیز دارند خواست در ساخت و تجهیز مدارس همکاری داشته‌باشند.

پیگیری بهره‌‌ برداری از آموزشگاه توحید بفروئیه در سال ۹۹

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد نیز در این مراسم با تقدیر از خیرین میبد گفت: با توجه به مشکلات منطقه با وجود بسته شدن اعتبار سال ۹۸ پیگیری تامین اعتبار برای بهره‌برداری از این آموزشگاه در سال ۹۹ می‌شود.

جواد ذاکر هرفته افزود: با تهیه نقشه و تامین اعتبار، برنامه‌های اجرایی برای ساخت این آموزشگاه آغاز می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش میبد هم گفت: کمبود فضای فیزیکی در بفروئیه بسیار مشهوداست به گونه ای که سه آموزشگاه حکمت ، حکمتیه و جنت الرضوان در یک مدرسه تلفیق شده‌اند.

‌محسن موحدی فرد افزود: آموزشگاه توحید هم که کد تخریبی گرفته با آموزشگاه موسی بن جعفر در هم تلفیق شده‌اند.

وی با اشاره به لزوم ساخت چهار مدرسه در بخش بفروئیه میبد از شورای شهر و مسئولان خواست تا با دست به دست هم دادن پیگیر این موضوع باشند.

پیگیری احداث سه پارک محله ای در بفروئیه

شهردار بفروئیه نیز درحاشیه مراسم کلنگ زنی پارک محله‌ای درمحله فاطمیه این بخش از میبد گفت: این پارک در زمینی به متراژ در زمینی به متراژ ۲ هزار متر مربع که توسط  یک فرد خیر واکذار شده برای تامین رفاه مردم با برآورد هزینه پنج میلیارد ریال احداث و تا پایان سال جاری بهرهبرداری می‌شود.

محسن فلاح افزود: همچنین از اولین پارک محله‌ای احداث شده در محله فاطمیه که زمین آن نیز خیری است بازدید شد.

وی وسعت زمین این پارک که مجهز به وسایل تفریحی ، بازی و ورزشی است یک هزار و ۶۰۰ متر مربع برشمرد که با اعتبار ۴ میلیارد ریال در ایام الله دهه فجربه بهره‌برداری می‌رسد.

این مسئول از احداث پارک دیگری در این بخش در زمینی به وسعت ۲ هزار متر مربع خیری در محله قطب آباد احداث می گردد ، خبر داد و به همکاری و مشارکت در تخریب مدرسه توحید و نیز شفته کردن زمین و دیگر امور آن که صورت می گیرد ، اشاره کرد.

هم اکنون ۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مدارس شهرستان میبد به تحصیل مشغول هستند.

ایرنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن