اجتماعیاخبار روز

انتخابات مجمع شوراهای دانش‌آموزی میبد برگزار شد

انتخابات مجمع شوراهای دانش آموزی میبد برگزار و 22 نفر به عنوان مشاوران رئیس اداره آموزش و پرورش این شهرستان انتخاب شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش میبد در این ارتباط به ایرنا گفت: در نیمه اول آبان ماه امسال انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس برگزار و در هر مدرسه پنج تا ۱۱ نفر به عنوان اعضای شورا انتخاب شدند.

جعفر شفاهی افزود: با درخواستی که از مدارس شد ، توانمندترین عضو شوراهای مدارس به آموزش و پرورش معرفی شدند که از بین ۶۰ نفر از آنها ۱۱ دانش آموز پسر و ۱۱ دانش آموز دختر به عنوان مجمع شورای دانش آموزی یا مشاوران رئیس آموزش و پرورش شهرستان انتخاب شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۲ دانش آموزان دختر و ۲ دانش آموز پسر نیز به عنوان اعضای علی البدل این مجمع انتخاب شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش میبد در ادامه اظهار داشت : ۴ دانش آموز دختر و ۴ دانش آموز پسر نیز از میان ۲۲ دانش آموز به عنوان دانش آموزان برتر انتخاب و به استان معرفی می‌شوند که این دانش‌آموزان نمایندگان شوراهای دانش آموزی شهرستان و مشاوران مدیر کل آموزش و پرورش استان خواهند‌بود.

وی یادآور شد: با انتخاباتی که در استان برگزار می‌شود ۳ دانش‌آموز ، یک دختر ، یک پسر و یک نماینده اقلیت های مذهبی بر اساس معیارهای خاص برای عضویت در مجلس دانش آموزی به عنوان نمایندگان شوراهای آموزش استان در سطح کشور انتخاب می‌شوند .

شوراهای دانش آموزی در مدارس ایفاگر نقش مهمی هستند

شفاهی تصریح کرد: اعضای شوراها در مدارس با نقش مهمی که به عنوان رابط بین دانش‌آموزان و مدیر آموزشگاه دارند در ارتباط با موضوعات گوناگون نظیر آموزشی ، فرهنگی ، تربیتی ، اخلاقی ، بهداشت ، حوادث ، بلایای طبیعی ، انتظامات ، مشاوره ، مهارتهای زندگی و.. و نیز مسائل و مشکلاتی که در مدارس وجود دارد با تشکیل انجمن هایی که  شامل ۱۴ انجمن است پیگیرموضوعات و مشکلات و انتقال آنها به مدیر آموزشگاه باشند.

۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مدارس میبد به تحصیل مشغول هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۴هزارنفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن