اجتماعیاخبار روزتصاویر

بهسازی تفرجگاه معلولان میبد

فرماندار میبد با اشاره به نیاز معلولان به شادی و نشاط گفت: باید بهسازی تفرجگاه ایجاد شده در محله حسن آباد با کمک گرفتن از خیرین به عنوان اقدامی ویژه پیگیری شود.

حسین فلاح در نشست با مدیران و دست اندرکاران مراکز و موسسات توانبخشی زیر مجموعه اداره بهزیستی میبد افزود: باغ موقوفه خیری اختصاص داده شده  درمحله حسن‌آباد برای معلولان را اقدام مثبتی است که می‌تواند با همکاری و کمک خیرین شهرستان به عنوان پاتوقی برای این قشر از جامعه مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی ضمن تاکید بر در دستور کار قرار این موضوع به صورتی ویژه افزود: معلولان عمدتا با شرایطی که دارند شاید نتوانند از فضاهای تفریحی مانند پارک‌ها آن چنان که باید بهره ببرند و مجهز شدن مکان یاد شده به امکانات تفریحی و آموزشی و نیز ایجاد روشنایی در آن می تواند محل مناسبی را برای ایجاد نشاط روحی و روانی در معلولان فراهم کند.

فرماندار میبد در ادامه با قدردانی اززحمات و فعالیت‌های روحیه دهنده مددکاران در کمک به همنوعان خود تصریح کرد: باید با سعی و تلاش  درارتباط برقرار کردن با اساتید در دانشگاه‌ها ، خیرین ، روحانیت و عموم مردم  ونیز تبیین فعالیت‌ها و وضعیت معلولان کمک به مراکز و موسسات توانبخشی بهزیستی را در جامعه فرهنگ سازی کرد.

مناسب سازی موضوعی مهم و قابل توجه

وی درارتباط با مناسب سازی مکان‌های عمومی شهرستان یادآور شد : مناسب‌سازی موضوع مهمی است و لزوم پرداختن به آن هنوز آن طور که باید مورد پذیرش واقع نشده  و باید بهزیستی با انجام رسالت خود به تفهیم و روشنگری در ارتباط با نیاز توانخواهان به داشتن شهری بدون مانع بپردازد.

رئیس اداره بهزیستی میبد نیز طی سخنانی به تشریح فعالیت‌های مراکز و موسسات توانبخشی پرداخت.

سید محسن فلاح در ادامه به خدمات‌دهی سه مددکار به یک هزار و 200 معلول که پرونده در اداره بهزیستی  شهرستان دارند و نیز ارائه خدمات درمانی و توانبخشی ، آموزشی و… به حدود بیش از 400 معلول درمراکز وموسسات اشاره کرد.

وی از جمله مشکلات معلولان را اشتغال و مناسب سازی شمرد.

متولیان مراکز و موسسات زیر مجموعه بهزیستی نیز با تشریح فعالیت‌ها و مکان‌های فیزیکی و امکانات زیر مجموعه خود ، پرداخت یارانه جهت واریز حقوق‌های معوقه مددکاران ، مناسب سازی محدوده مراکز و موسسات جهت تسهیل رفت و آمد معلولان ، اختصاص سانس‌هایی از سالن‌های ورزشی شهرستان به معلولان ، سد معبر ، مناسب سازی در شهرستان به گونه‌ای جهادی و بسیجی وار  و … اشاره کردند.  

۳ هزار و ۵۰۰ نفر معلول جسمی حرکتی ،ذهنی ، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن تحت پوشش اداره بهزیستی میبد هستند.

11 مرکز توانبخشی همگام با بهزیستی خدمات‌دهی به جامعه معلولین شهرستان میبد را بر عهده دارند. 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن