اجتماعیاخبار روزتصاویر

بیست و یکمین مانور سراسری زالزله در مدارس میبد

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله به صورت نمادین در آموزشگاه پسرانه امام حسین(ع) در محله بارجین میبد همزمان با مدارس دیگر شهرستان برگزار شد.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری میبد در حاشیه این مراسم در گفت و گو با ایرنا گفت: این مراسم در 10 مدرسه با حضورو سخنرانی  مسئولان برگزار شد و طی آن با به صدا درآمدن زنگ زلزله دانش آموزان از کلاس خارج شده و با بازسازی صحنه زلزله عملیات امداد و نجات و کمک به مصدومین انجام گرفت.

فرزین خادمی همچنین  به کلاس‌های آموزشی نظیر اطفاء حریق ، عملیات احیا و … اشاره کرد که در این ارتباط با همکاری هلال امر و اورژانس با هدف آمادگی داشتن دانش آموزان در مواقع بحرانی و نهادینه کردن آموزش‌ها در آموزش و پرورش برگزار شد.

لزوم حفظ آرامش د رمواقع بحران

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شهرستان میبد نیز گفت: به دنبال  ابلاغیه ستاد بحران کشور با انتخاب 10 مدرسه در شهرستان تعداد 2 هزار و 500 نفر دانش آموز تحت آموزش یک ساعته برای امداد رسانی به مصدومین قرار گرفتند.

علیرضا فصیحی در ادامه به حفظ ارامش در موقع بحران ، دسته بندی مصدومین با هماهنگی ارگان های مرتبط به بحران ، رسیدگی به مصدومین بد حال و هجوم نیاوردن مصدومی که مشکل خاصی ندارند به سوی نیروهای امدادی و کمک کردن به آنها و… توصیه کرد تا نیروهای امدادی بتوانند اقدامات خود در نجات و خدمت رسانی درمانی به مصدومینی که در زیر آوارها مانده اند به بهترین صورت و در کمترین زمان انجام دهند.  

رئيس جمعيت هلال احمر ميبد هم با اشاره به حضور 20 نفر از  نیروهای امدادی هلال احمر در این مانور گفت: نجات و رها سازی مصدومین و اقدامات اولیه درمان مانند بند آوردن خون مصدومین ، آتل بندی ، «سی ، پی ، آر» و… در حوادث اعم از تصادفات ، زلزله و…تا رساندن بیماران  به مراکزدرمانی به عهده امدادگران هلال احمر است.

عضویت در هلال احمر

کمال بنا در ارتباط با عضویت در هلال احمر افزود: عضویت در هلال احمر محدود به سن و سال خاصی نیست ، همه افراد جامعه از نونهالان مهدکودک ها  که  با عضویت «غنچه های هلال»نام می گیرند تا افراد  به سن 80 سال هم می توانند  با هدف خدمت رسانی و امدادرسانی درمانی به عضویت «جمعیت هلال احمر»درآیند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش نیز در جمع دانش آموزان با توصیه به آنها گفت: در مواقع بحرانی و روی دادن حوادث و بلایای طبیعی دانش آموزان باید بتوانند با توجه به آموزش‌ها در سریع ترین زمان از کلاس‌ها خارج شده و از هل دادن یگدیگر خودداری کنند.

جعفر شفاهی با اشاره به اینکه دانش آموزان باید فرض کنند این مانور واقعا یک حادثه طبیعی است افزود: شما دانش آموزان می‌توانید به عنوان همیار امدادگران آموزش‌ها را به افراد خانواده خود منتقل کرده و به آنها یاد دهید در مواقع بحرانی چگونه عمل کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن