اجتماعیاخبار روز

پرهیز از انجام امور غیر ضروری لازم است

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال اصلاح قانون ارزش افزوده برنامه ریزی برای انجام اموری مانند ساختن ساختمانی در خور شهرداری ضرورت دارد ، باید به شدت ازهزینه کردن برای امور بی‌فایده به حال شهر پرهیز کرد.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی عصر روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: تامین بودجه املاک معارض طرح عمرانی ملی مانند جاده سنتو از محل درآمد شهرداری خلاف قانون است و نمی توان با پول عوارض گرفته‌شده از مردم برای زمین‌هایی که 50 سال پیش آزاد‌سازی شده هزینه کرد.

وی ادامه داد : در طول برنامه چهارم و پنجم توسعه از سال 85 تا 95مکانیزم وصول مالیات و توزیع آن  به زیان شهرهای فاقد صنایع و معادن بود ، چون مالیات ارزش افزوده هر شهرستانی در همان شهرستان هزینه می‌شد.

دهقانی تصریح کرد: در 2 دوره پنج ساله از هر 9 درصد مالیات ارزش افزوده وصول شده ، پنج واحد آن سهم دولت شده و به‌دهیاری ها ، شهرداری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری تخصیص می‌یابد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس شهرهای دارای  معادن و صنایع سهم بیشتری از مالیات ارزش افزوده داشتند و این تبعیض موجب شد  تا بنا به پیشنهادات داده‌شده ، مصوب شود تا همه وجوه اخذ شده از معادن و صنایع در حسابی در مرکز استان متمرکز و بر اساس شاخص جمعیت توزیع شود.

وی اظهار داشت: به دنبال این طرح شهری مانند میبد که در سال 95 ، 12 میلیارد و 700 تومان می گرفت با اجرای این در سال 96 ، 18 میلیارد درآمد داشت و دهیاری‌های این شهر که یک میلیارد و 600 تومان می گرفتند با جهش بیش از 2 برابر درآمدی بالغ بر سه میلیارد و 400 میلیون تومان کسب کردند و روستای فاقد دهیاری نیز 200 میلیون تومان گرفت.

این مسئول درآمد میبد از مالیات ارزش افزوده را در سال 97 ، 25 میلیارد تومان ذکرکرد.

وی به پروژه فاضلاب میبد با پیگری‌هایی که شده نیز اشاره کرد که در سال 95 حدود 250 تا 300 میلیارد تومان قرارداد آن بسته‌شده و بهره برداری از آن نیز نزدیک کرد.

دهقانی ادامه داد: با کمترین هزینه آب پساب میبد با بازگشتن به چرخه مصرف در بخش صنعت و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

نماینده مردم تفت و میبد همچنین به تخصیص اعتبار حدود چهار تا پنج میلیارد تومان  از محل عوارض ارزش افزوده در طول سه سال  به انجام امور زیرساختی درحوزه  ورزش شهرستان و کمک به هیئت های ورزشی که در سال آینده صورت می گیرد نیز اشاره کرد.

وی  با اشاره به تخصیص 350 میلیارد تومان جهت آبرسانی به روستاهای تفت طی سه سال و 80 میلیارد ریال برای گازرسانی به روستاهای ده بالا و طزرجان از توابع تفت خاطرنشان کرد:کار اجرایی به دست من نداده اند ، با برنامه ریزی پیگیر ارتباط برقرار کردن بین مسئولان میبد و وزیران چه در استان و چه در وزارتخانه‌ها بوده‌ام.

وی با اشاره به اینکه پیگیر اصلاح ساختار بودجه دانشگاه میبد با همراهی رئیس دانشگاه میبد شده است ، خاطرنشان کرد: 180 روز دیگر به پایان دوره نمایندگی من مانده که تا آخرین روز آن به مردم خدمت کرده و پیگیر انجام امور و پروژه‌های اولویت بندی شده با توجه به جلسات برگزار شده در بیت امام جمعه میبد درانتدای هر سال ، هستم .

نشست خبری نماینده مردم میبد و تفت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن