اجتماعیاخبار روز

کیک بزرگ انار در میبد توزیع شد

همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) طی برگزاری مراسم جشنی در کاروانسرای شاه عباسی کیک بزرگی به شکل انارکه تزئین شده با عبارت‌های جشنواره ،میبد و میلاد بود بین مردم توزیع شد.

این مراسم با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد و رئیس اداره کل میراث فرهنگی استان یزد و مسئولین شهرستان  برگزار شد.

برگزاری این مراسم همراه با بازدید مسئولان از دست‌آوردهای مشاغل خانگی و محصولات مرتبط به انار به نمایش گذاشته شده در محل برگزاری جشنواره انار بود.

در این بازدید توضیحاتی درارتباط با چگونگی رنگرزی با پوست انار که نیاز به تهیه گزارش ویژه دارد ، داده شد ، همچنین تولید کنندگان درحوزه مشاغل خانگی نیز مشکلات خود را بیان کردند.

با توجه به اینکه برگزاری جشنواره در کاروانسرای شاه عباسی به عنوان یکی از بناهای تاریخی میبد است ، کاش میراث فرهنگی به عنوان متولی این مجموعه پاسخی در ارتباط با مدیریت این مجموعه و چگونگی واگذاری این غرفه‌ها داشت.

درآغاز به کارجشنواره انارغرفه داران دائمی این مجموعه از اینکه میزهایی در جلوی غرفه‌های آنها برای به نمایش گذاشتن دست آوردهای مشاغل خانگی گذاشته شود گلایه مند بودند .

همچنین در روزهایی که مدیران غرفه‌هایی که راه پشت بام کاروانسرا در غرفه‌هایشان است و کلید دار پشت بام هستند و باید در محل کارشان باشند عدم حضورشان سوال برانگیز بود.

البته بگذریم که با وجود هزینه کردن اطلاع رسانی خوبی در مورد برگزاری جشنواره انار نشد و به خاطر جناحی برخورد کردن و عدم همراهی و وحدت رویه این جشنواره آنگونه که شایسته نام شهر تاریخی میبد است برگزار نشد.

یک هزار و 200 هکتار وسعت سطح شهر میبد زیر کشت انار است.

مركز شهرستان 104هزارنفری میبد در 50 كیلومتری شمال غرب شهر یزد مركز این استان قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن