اجتماعیاخبار روز

کارگاه “زوج‌درمانی” در میبد برگزار شد

کارگاه زوج درمانی ویژه روانشناسان و مشاوران با هدف تسلط آنها بر مفاهیم نظری و عملی زوج درمانی و تعامل و ارتباط برقرار کردن بهتر زوجین با یکدیگر در میبد برگزار شد.

کارشناس مسئول اداره کل بهزیستی استان یزد در این کارگاه گفت: بخشی از زوج درمانی توجه داشتن به تعاملات و روابط بین زوج‌ها است و بر اساس آن ویژگی های زوجین ارزیابی می شود.

حسینعلی دهقانی زاده افزود: زوجین لازم است در عین حالی که به نیازهای خود توجه دارند ، به نیازهای طرف مقابل هم فکر کرده و تعادلی میان هویت فردی و هویت زوجی ایجاد کنند.

وی در ادامه به عوامل موثر در زوج درمانی اشاره کرد و افزود: زوج‌هایی که درمان را با رابطه و هیجان منفی کمتر نسبت به یکدیگر آغاز می کنند در زوج درمانی موفق ترهستند نسبت به زوج هایی که درمان را با رابطه و هیجان منفی بیشتر شروع کرده‌اند.

کارشناس مسئول اداره کل بهزیستی استان یزد گفت :زوج‌های بدون فرزند و زوج‌هایی که هیجان بیشتری دارند ، همچنین زوج هایی که نسبت به هم بی تفاوت هستند به زوج درمانی جواب نمی دهند.

دهقانی زاده تصریح کرد:در درمان باید به تمایل به ائتلاف برقرار کردن زوجین با درمانگر توجه داشت که ممکن است به دنبال آن در فرآیند درمان تاثیراتی منفی بگذارد.

وی یادآور شد: یک زوج ممکن است تمام کارهایی که به همسرش نسبت می دهد خود انجام دهنده آن باشد.

کارشناس مسئول اداره کل بهزیستی استان یزد گفت: درمانگر با سوالات چرخشی باید جریان درمان را به سمت ارزیابی خصوصیات زوجین و نگاه تعاملی داشتن به روابط بین آنها بکشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در زوج درمانی نباید زیاد نگران خشونت بین زوجین بود بلکه به بی تفاوت بودن بین زوجین توجه داشت که در فرآیند درمان و اثرنداشتن آن تاثیر گذار است.

به گفته مدیر موسسه مرکز مشاوره گلشن راز و برگزار کننده کارگاه‌های تخصصی ویژه مشاوران و روانشناسان و همایش های عمومی مشاوره‌ای هدف از این کارگاه ارتقای کیفیت زوج درمانی در سطح شهرستان است.

منیره غفاری افزود: این کارگاه‌ها و همایش‌ها با دعوت از مدرسان مجرب و با کمترین هزینه در طول سال برگزار می‌شود.

مراکز مشاوره گلشن راز ،باب الحوائج ، آستان امید ، پایگاه سلامت اجتماعی سپیده مهر، موسسه باب الحوائج و اردیبهشت از مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی میبد هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن