اجتماعیاخبار روزتصاویر

پیوند اولیا و مربیان موجب شناسایی ظرفیت‌ها می‌شود

فرماندارمیبد گفت: ارتباط بین والدین ، مدرسه و دانش آموزان منجر به شناسایی ظرفیت‌ها ، حل مسائل و مشکلات و رسیدن به اهداف بلند تعریف شده می‌شود.

حسین فلاح روزچهارشنبه درمراسم گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان که به صورت نمادین در هنرستان دخترانه پروین اعتصامی برگزار شد ، افزود: تلاش همه پدران و مادران برای موفقیت فرزندان است و دانش آموزان با درس خواندن ورفتار و منش نیک و عقلانیت حاکم بر رفتارخودشان می توانند والدین را از خود راضی نگه دارند.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: شما مادران آینده هستید ، تمام  هم و غم  پدر و مادرها  برخورداری شما از اخلاق و ادب ، عقلانیت و داشتن سعه صدراست.

فرماندار میبد درادامه با اشاره به لزوم الگو قرار دادن رفتار و کلام ائمه اطهار در زندگی یادآور شد : متاسفانه گاهی رفتار و منش ائمه در جایی که باید اجرا نمی‌شود و این یک آسیب است که گریبانگیر جامعه است ، شما دانش آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور به یقین با راهنمایی مربیان خود می‌توانید رفتار امامان را در زندگی پیشه خود کنید.

وی تصریح کرد: همه شما در معرض آسیبهای اجتماعی هستید که درسایه توجه و گوشزد مربیان از آن آسیب ها دوری خواهید‌کرد.

فلاح بالا بودن آمار تصادفات رانندگی را متذکر شد و افزود: تصادفات رانندگی در ۶ ماهه نخست امسال تا به حال منجر به داغدار شدن ۱۴ خانواده شده ، شما دانش آموزان می توانید از طریق  صحبت کردن با برادران خود آنها را از داشتن سرعت زیاد در رانندگی و رعایت نکردن قوانین برحذر دارید.

رئیس آموزش و پرورش میبد نیزگفت: آموزش و پرورش میبد از جمله اداراتی است که بیانیه گام دوم انقلاب را مورد توجه قرار داده و در این راستا توجه ویژه به انجمن اولیا و مربیان دارد.

محسن موحدی فرد درادامه با اشاره به اینکه هر کاری درارتباط با انجمن اولیا و مربیان به سرمنزل مقصود می‌رسد ، هنرستان پروین اعتصامی را از قدیمی ترین هنرستان‌های شهر برشمرد که بسیار کارآمد است و افراد فارغ التحصیل از آن کارآفرین هستند.

وی درخواست عنایت بیشتر درارتقای هنرستان‌ها و تامین امکانات آنها کرد که به واقع مظلوم واقع شده‌اند.

همچنین مسئول واحد میانجیگری میبد دراین مراسم طی سخنانی گفت: کار اصلی انجمن‌های اولیا و مربیان که وظیفه سختی در پیشبرد اهداف جامعه دارند مشورت کردن است که با آن می توان آینده خوبی برای بچه ها رقم زد.

حجت الاسلام شیخ علی آقایی تصریح کرد : آنچه در انجام امور مهم است ابتدا مشورت ، تحقیق و تفحص و تلاش و بعد از آن  توکل برخدای متعال وگفتن خدایا به امید تواست.

وی افزود :انجمن اولیا ومربیان باید با فهماندن به والدین باعث شود آنها در جلسات شرکت کنند

چون حضور والدین موجب بیشتر شدن رغبت دانش آموزان به علم اندوزی است چون می‌دانند پدر و مادر آنها را رصد می‌کنند.

مسئول واحد میانجیگری میبد در ادامه با اشاره به اینکه پدر و مادر با ارتباط با مدرسه از آسیب ها جلوکیری می کنند اظهارداشت : برای تربیت اولاد باید وقت گذاشت ،فرزند احتیاج به مال ندارد او به وقت گذاشتن پدر و نادر نیاز دارد حوصله نداشتن پدر و مادر باعث رجوع او به افراد بیگانه می شود با ارتباط برقرار شدن بین والدین و مربیان از آسیبها حلوگیری می شود.

آقایی خاطرنشان کرد : انجمن اولیا و مربیان را باید جدی تر گرفت تا اثرات آن دیده شود.

وی از آموزش و پررش نیزدرخواست کرد از امکانات دادگستری و واحد میانجیگری آن برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان استفاده کنند ، همچنین از خانواده ها و خیزان هم خواست در حوزه امور تربیتی با مساعدت خود مشارکت داشته باشند.

همراه با اجرای این مراسم اتاق گفت وگوی اولیا و مربیان نیز درهنرستان پروین اعتصامی افتتاح شد.

۱۹۵ دانش آموز دررشته های حسابداری ، کامپیوترو تربیت بدنی در هنرستان پروین اعتصامی به تحصیل مشغول هستند و به گفته مدیریت هنرستان فعالیت‌های تربیتی ، فرهنگی ، آموزشی و … با همفکری و همکاری مالی و معنوی خانواده‌ها و مربیان در این هنرستان انجام می گیرد.

میبد چهار هنرستان دخترانه به نام‌های بابایی ،  پروین اعتصامی ، هنرستان هنرهای زیبا و آینده سازان وچهار هنرستان پسرانه با عنوان های صدرا ، تلاشگران و چمران دارد.  

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن