اجتماعیاخبار روز

مراسم جشن تکریم سالمندان به مناسبت هفته سالمند و نیز هفته ملی کودک در امامزاده میر شمس الحق میبد

بام میبد : در این مراسم پر شور و با نشاط قرآنی که با حضور مسئولین ادارات بهزیستی ، شبکه بهداشت و درمان ، شهرداری و آموزش و پرورش ، همچنین مادران دانش آموزان مهر ایران زمین و مردم برگزار شد ، دانش آموزان نسبت به قرآن کتاب آسمانی مسلمانان ادای احترام نمودند و همانطور بنا به دستورات دین مبین اسلام در خصوص احترام به پدر و مادر ، نسبت به پدر بزرگها و مادر بزرگهای خود که هفته سالمند را پشت سر گذاشته بودند ، همزمان با هفته کودک ، با شاخه هایی از گل اظهار ادب نمودند و نشان دادند قدر دان محبتهای آنها هستند و وجود آنها را که چون گوهر ارزشمند می باشد ، در میان خود غنیمت می دانند و به وجود و حضورشان مباهات می کنند.

از برنامه های جشن قرآنی دبستان مهر ایران زمین به مناسبت هفته سالمند و نیز هفته ملی کودک اجرای سرود ، بوسه دانش آموزان بر دستان پدربزرگها و مادر بزرگ ها و ایراد سخنانی توسط  دکتر مهدی حفیظی رئیس شبکه و درمان میبد در باره مراقبت های دوره سالمندی و رفتار بچه ها با سالمندان بود.

رئیس شبکه و درمان میبد در این مراسم در توصیه هایی به سالمندان جهت سالم بودن در دوره سالمندی ، بیان کرد : مطالعه کردن ، پیگیری سریالهای تلویزیونی ، حل کردن جدول و بازیهای فکری می تواند از مبتلا شدن سالمندان به آلزایمر جلوکیری کند و میزان افسردگی در آنها را کاهش دهد.

وی افزود : همچنین پیاده روی و ورزش ، به عهده گرفتن مسئولیت نوه های خود ، مسافرت های گروهی با هم سن و سالان و افراد فامیل توسط افراد سالمند ، باعث می شود که آنها به روحیه ای خوب دست یابند و در اجتماع نیز حضور داشته باشند.

حفیظی در ادامه  به بچه ها نیز سفارش نمود تا مراقب پدر بزرگها و مادر بزرگهای خود باشند ، به خانه شان بروند و به آنها محبت کنند ، پای صحبتهای پدر بزرگها و مادر بزرگهای خود بنشینند و نیز مواظب باشند تا این دُر های  نایاب زندگی از دستشان ناراحت نشوند .

منصوره السادات محمودی میبدی مدیر دبستان مهر ایران زمین در ارتباط با برگزاری این جشن قرآنی اظهار نمود : در واقع منظور اصلی از اجرای این برنامه ، برگزاری جشن قرآن کلاس اولیها بود ، اما  پدربز گ ها و مادربزرگها هم دعوت کردیم تا  حرمت و احترام سالمندان همیشه در ذهن و یاد بچه ها باشد  و در کنار احترام به قرآن ، لزوم احترام به بزرگترها و برکت وجود آنها در زندگی  هم یادآوری شود.

گفتنی است آنچه در این مراسم قابل تقدیر بود بوسه خانم محمودی بر دستان پدرش بود ، پدری که از نسل سادات است و با تاسی به مولایش حضرت ابوالفضل ، قصد آن دارد ،  آب سرد کنی را به یاد بود نوه اش حسین آیت اللهی فرزند مرحوم شده خانم محمودی به دبستان قرآنی مهر ایران زمین اهدا نماید تا دانش آموزان به یاد لبان خشک شده فرزندان حسین و یاران او در دشت کربلا آب بنوشند و یاد مولایشان را گرامی دارند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن