اجتماعیاخبار روز

تجلیل از تلاشهای مدیران و فرماندهان موفق بسیج در دومین جشنواره مالک اشتر میبد / امروز بسیج یک الگوی تمام عیار و جهانی است

بام میبد : در این مراسم که با حضور آیت الله اعرافی امام جمعه شهرستان میبد و مسئولین این شهرستان و استان یزد برگزار شد ، آیت الله اعرافی با اشاره به صفات و خصوصیاتی که باعث شد ، مالک اشتر به این نام معروف شود ، بیان کرد : در میان بیست صفتی که حضرت امیرالمومنین برای مالک اشتر برشمرد ، هوش ، درایت و فهم سیاسی و اجتماعی او ،  همچنین موقعیت شناسی ، به جا اقدام کردن ، هراس نداشتن ، شجاع بودن و عجله بیجا نکردن و ظرفیت علمی مالک اشتر از   ویژگیهای بارزی بود که باعث شد امام عهد مالک اشتر را به وی  بدهد، عهدی که به شخصیتی چون مالک نیاز داشت تا به او داده شود و او کسی است  که می تواند در همه زمینه های سیاسی ، اجتماعی ، علمی ، فکری و مدیریتی برای بسیجیان ما الگو باشد.

آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به اینکه بسیج ، امروز یک الگوی تمام عیار و جهانی است که یک منطق و ادبیات جامع دارد و به صورت یک اندیشه در تمام دنیا اشاعه پیدا کرده است ، بیان کرد : پشتوانه اشاعه این شجره طیبه، نهاد پربرکت و درخت تنومند که در ایران است ، باید همچنان استوار ، سالم ، قوی ، انقلابی ، اجتماعی ، معنوی ، اخلاقی و فکری باقی بماند.

امام جمعه میبد خطاب به افراد بسیج و سپاه و سایر مسئولین که همه مانند مسافران یک کشتی هستند ، گفت : کاری که شما در ارتقاء کشور انجام می دهید و نقشی که بسیج در سلامت اعتقادی ، فکری ، اجتماعی و سیاسی جامعه دارد  ، غیر از ارزش ذاتی در درون کشور است ، هر ارزش تولیدی توسط شما بلافاصله در جهان انعکاس پیدا می کند و اگر خدای نکرده پایمان بلغزد ، آثار زیان بار آن در جهان منعکس می شود.

وی افزود : گزارشاتی که داده شد ، نشان دهنده ابعاد جامع بسیج بود و این جامعیت و جذابیت باید همین طور در راستای الگو بودن باقی بماند.

آیت الله اعرافی خاطر نشان کرد : بسیج باید علمی و کارشناسی ، همچنین دارای فکر ، اندیشه و مبانی اعتقادی و فکری قوی باشد ، بسیج وقتی می ماند که اجتماعی و در کنار مردم باشد.

وی افزود : ما روحانیت ، مسئولین و بسیج ، ارزشمان به این است که در خدمت جامعه باشیم ، به فکر مسائل اجتماعی ، خانوادگی و آلام جامعه بودن دارای ارزش ذاتی است که در کنار آن ارزش کارهای انقلابی و ارزشی را هم مضاعف می کند.

امام جمعه میبد در ادامه راه مقابله با دشمنانی که قصد وارد کردن ضربه بر پیکره نظام دارند را ، تقویت آگاهی و بصیرت و نیز تقویت روح انقلابی در انجام همه کارها و تاسی به رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی ایران ذکر نمود.

در حاشیه برگزاری دومین جشنواره مالک اشتر در میبد ، عباسعلی زارعی دبیر اشراف فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج میبد ، برگزاری این جشنواره را در راستای معرفی الگوهای برتر و موفق در رده مدیران ، فرماندهان و سایر رده ها در حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیح در جهت اینکه سایر افراد پیگیر چگونه موفق شدن این افراد باشند ، عنوان نمود.

وی افزود: هدف نهایی این جشنواره تجلیل از موفق ترین افراد و ترغیب دیگران به یاد گرفتن و انجام روند کار آنها می باشد.

گفتنی است ، خواندن متن تقدیر نامه توسط سرگرد مصطفی بهشتی فرمانده سپاه ناحیه میبد و همچنین ارائه گزارش هایی از عملکرد بسیج در زمینه های گوناگون توسط معاونت های فرماندهی سپاه ناحیه میبد از برنامه های این مراسم بود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن